SOLE...

Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

SOLE...

#61

Post autor: Filippoinzagi »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Słuchajcie Panowie, spróbuję zwiększyć CO2 byleby tylko ryby nie doznały szoku i się nie podusiły ale postaram się uważnie obserwować...
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

SOLE...

#62

Post autor: mimag »

Mozesz odkrecic bardziej zaworek precyzyjny co2 lub wydluzyc czas podawania nie ruszajac zaworka.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

SOLE...

#63

Post autor: Filippoinzagi »

Hmm..mam elektrozawór połączony z czasem świecenia belki czyli 10h..mógłbym co prawda przełączyć elektro na podawanie CO2 24h ale obawiam się, że ryby mi tego nie wybaczą...
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

SOLE...

#64

Post autor: mimag »

Jak dasz 24h to na pewno podusisz ryby. Wydłuż o 1h podawanie co2 i sprawdź poziom Ph. Jeśli będzie brakować to dołożysz kolejną godzinę. Najlepiej dołóż przed zapaleniem światła.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

tzw79
Zapaleniec
Posty: 339
Rejestracja: wt maja 21, 2013 8:26 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Maciek
Płeć:

SOLE...

#65

Post autor: tzw79 »

Proponuję zachować umiar przy zwiększaniu dawki CO2. Mam na myśli to, że zmiana na pehametrze nie nastąpi gwałtownie po zwiększeniu gazowania. Prawidłowy odczyt pojawi się dopiero po jakimś czasie, więc zwiększenie nasycenia gazem przeprowadź stopniowo, bacznie obserwując nawet przez kilka dni. Ja w swoim zbiorniku ustawiłem czas pracy elektrozaworu następująco: uruchomienie około 1,5 godziny przed włączeniem światła i odcięcie około 1 godziny przed wyłączeniem oświetlenia. Nie ma potrzeby aby gaz leciał do końca czasu świecenia, bo rośliny spokojnie będą korzystać z tego nasycenia, które już jest w wodzie.
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

SOLE...

#66

Post autor: Filippoinzagi »

Zatem trzeba będzie wyposażyć się w dodatkowy programator czasowy na poczet elektrozaworu do CO2 :p wtedy zarzucę bąbelkowanie 1,5h przed zapaleniem i wyłącze 1h przed zgaszeniem i zobaczymy co ta filozofia przyniesie ;)
dzięki Panowie
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

SOLE...

#67

Post autor: emil »

A czy brałeś pod uwagę podawanie gazu 24 /h?
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

SOLE...

#68

Post autor: Filippoinzagi »

No z tego co mimag pisze to niekoniecznie jest to najlepszy pomysł z racji sporej obsady fauny jaką mam w zbiorniku.
Nie wiem która ryba by to przetrwała..
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

SOLE...

#69

Post autor: emil »

Każda to przetrwa bez problemu. Jeżeli rośliny mają prawidłowe składniki pokarmowe w wodzie, to ich fotosynteza spowoduje że wydzielający tlen zaspokoi potrzeby ryb na całą noc. Podaję tak od jakiegoś czasu i nie mam problemu z rybami. Podawanie całą dobę nie powoduje skoków ph co na pewno jest bardzo korzystne dla obsady. Tak naprawdę to różne są szkoły podawania co2 :D
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

SOLE...

#70

Post autor: fivb77 »

Nie sądzę, żeby podawnaie co2 24/h dla Filippoinzagi było dobrym pomysłem, niestety tam prawie roślin nie ma, może kiedyś, gdy mu się już troche rozrośnie :)
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

SOLE...

#71

Post autor: Filippoinzagi »

Muszę się zgodzić z fivb77. W moim baniaku potencjał jest jeśli chodzi o rośliny ale potrzebują one jeszcze sporo czasu żeby się dobrze rozwinąć stąd przedłużanie dozowania gazu do 24h spędzałoby mi tylko sen z powiek...Spróbuję zakupić drugi programator, podłączyć do niego elektrozawór i włączać co2 1,5h przed świeceniem i wyłączać 1h przed wyłączeniem świecenia..
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

SOLE...

#72

Post autor: mimag »

Zle mnie zrozumiales. Stwierdzilem ze podawanie w Twoim przypadku moze zabic ryby bo jesli tylko przelaczysz na 24h to tak sie prawdopodobnie stanie - za duzo co2 w wodzie. Mozesz puscic 24h ale musisz zmniejszyc ilosc gazu i dostosowac ja do podawania 24h. To bedzie trudniejsze dla Ciebie niz wydluzenie dotychczasowego podwania o 1h i obserwacja spadku Ph. Dlatego polecilem CI drugą opcje.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

SOLE...

#73

Post autor: Filippoinzagi »

Zatem wybiorę opcję łatwiejszą. Przynajmniej ogólny poziom co2 w baniaka uległ poprawie po przestawieniu deszczownicy. Jest lepszy obieg stąd i eleocharis sie bardziej zazieleniła :D
A pro po co2. W moim drugim baniaku w pracy 50l dawkuje easy carbo i też mam w nim zainstalowany indykator. Przymierzałem się już do uruchomienia butli bo cały zestaw miałem z poprzedniego zbiornika a tu niespodzianka indykator wskazuje mocno żółty kolor co oznacza br.wysokie nasycenie co2. Pytanie zatem czy w takiej sytuacji moge pozostać wyłącznie przy co2 w plynie czy tez lepiej zaprzestac podawanie EC i podawac co2 z butli ?

dzięki

-- So kwi 12, 2014 4:15 pm --

?:)

-- Cz kwi 17, 2014 7:09 pm --

Panowie,

wyniki z dzisiaj:

NO3- 10 mg/l

PO4- 0,1 mg/l

GH- 14 n'

KH- 8 n'

PH- 7,0

Fe- 0,5 mg/l

K- NIEMIERZONY

Rozumiem, że NO3 i PO4 do uzupełnienia ,tak?
Żelazo uzupełniać czy nie ruszać?

pzdr.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

SOLE...

#74

Post autor: mimag »

Dublujesz pytania, odpowiedz masz w drugim watku.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

SOLE...

#75

Post autor: Filippoinzagi »

Cześć,

wyniki z dzisiaj:

NO3- 25 mg/l-nie dodaję nic

PO4- 0,25 mg/l -uzupełniam do 1,5mg/l

PH- 7,0

K- 10 mg/l
ODPOWIEDZ