Pielęgniczka Ramireza - identyfikacja płci

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ

Autor
Medalik

Pielęgniczka Ramireza - identyfikacja płci

#1

Post autor: Medalik »

Witam,
gdyby ktoś znalazł chwilę i spróbował doradzić czy stwór ze zdjęcia to chłopak czy dziewczyna ? :)

Zdjęcie jest jakie jest :-? trudno będzie o lepsze ale w razie potrzeby postaram się coś "pstryknąć".

Pozdrawiam
Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lis 22, 2014 12:09 am przez pkucaba, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edytowałem zdjęcia
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: Pielęgniczka Ramireza - identyfikacja płci

#2

Post autor: jgoluch »

Dziewczyna.
Pozdrawiam.
________________
Patapatalknięte

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Pielęgniczka Ramireza - identyfikacja płci

#3

Post autor: pkucaba »

jgoluch pisze:Dziewczyna.
popieram Jacka
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…

Autor
Medalik

Pielęgniczka Ramireza - identyfikacja płci

#4

Post autor: Medalik »

Zatem pojawia się kolejne pytanie.
Czy samiczka jest w stanie zagonić samca ? Próbowałem jej wprowadzić już dwóch potencjalnych partnerów i żaden z nich nie wytrzymał tygodnia. niekorzystne warunki raczej wykluczam bo ryba ze zdjęcia jak i pozostała obsada żyje w baniaku od pół roku. Nigdy nie miałem problemu z chorobami, a trupka nie widziałem od niepamiętnych czasów. Powoli tracę już nadzieję na stworzenie pary i tu kolejne pytanie czy jest jakaś specjalna metoda na dobieranie samca do samicy ? Początkowo myślałem, że to powinno wyglądać zupełnie odwrotnie ale Ramireza okazuje się nad wyraz wybredna...

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Pielęgniczka Ramireza - identyfikacja płci

#5

Post autor: pkucaba »

Spróbuj wprowadzić partnera, gdy jest już ciemno. Dodatkowo przemebluj w akwarium. Ryba jest terytorialna i być może nie szuka partnera... tylko broni w pierwszym momencie terytorium.
Masz tylko jedną ramirezkę? Długo była sama? W jakim może być wieku? Jak duże akwarium?
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…

Autor
Medalik

Pielęgniczka Ramireza - identyfikacja płci

#6

Post autor: Medalik »

Aktualnie jest tylko ona jedna, sama jest od jakiegoś miesiąca. Wiek trudno mi określić - nie chcę nawet strzelać. Akwa 60x40x35. Ostatni partner był wprowadzany po zmianach w aranżacji, niemal wszystkie elementy wraz z roślinami zostały przerzucone na zupełnie inne ściany. Początkowo ryby pływały ze sobą i wyglądały na w miarę przyjaźnie nastawione. Z czasem gospodyni zaczęła ganiać samca, aż po kilku dniach odłowiłem trupka z mocno poszarpanym ciałem. Generalnie ryba nie jest agresywna do przedstawicieli innych gatunków, od czasu do czasu w porach karmienia zdarzy jej się pogonić żarłocznego kirysa ale jest to rajd na dystansie dwóch, w porywach do trzech centymetrów. Już zastanawiam się czy jej tak nie zostawić albo wymienić na coś bardziej przewidywalnego :D
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Pielęgniczka Ramireza - identyfikacja płci

#7

Post autor: fivb77 »

Napisz coś o parametrach wody. Może to nie do końca wina ramirezki.

Autor
Medalik

Pielęgniczka Ramireza - identyfikacja płci

#8

Post autor: Medalik »

Parametrów wody nie znam, nigdy nie robiłem żadnych testów :roll: Chyba nie dojrzałem jeszcze do tak zaawansowanej akwarystyki...
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Pielęgniczka Ramireza - identyfikacja płci

#9

Post autor: fivb77 »

To nie jest zaawansowana akwarystyka.. Napiszę Ci w skrócie do czego dążę.
Widzę zdjęcie ryby. Ale widzę również jakieś glony/osady/dziwne punkty na tym zdjęciu co nasuwa mi myśl, że coś może być nie tak w akwarium.
Trzymasz jednego kirysa, który to jest rybą stadną. Widzę dno przykryte ostro zakończonymi kamykami/żwirkiem. Wnioskuję z tego, że nie znasz potrzeb stworzeń, którymi postanowiłeś się zaopiekować.
Parametry wody to podstawa, aby móc cieszyć się zdrowymi rybami. Może być tak, że kupujesz sobie pana ramireza, on trafia do akwarium, które jest niestabilne/ma dużo gorsze parametry/słabszą jakość wody niz ta w której pływał wcześniej, przez to staje się słaby, osowiały. Ryby to nie ludzie, nie odczuwają empatii, gdy widzą chorego raczej będa go ganiać, próbować zjeść niż położyć do łóżka i zaopiekować nim, aż wyzdrowieje.
Ramirezy to ryby delikatne. Piękne, popularne, ale delikatne. Samiczka się przystosowała, może była wprowadzona, gdy parametry były lepsze.
Oczywiście zgaduję, to tylko hipoteza, bo być może parametry masz idealne.

Autor
Medalik

Pielęgniczka Ramireza - identyfikacja płci

#10

Post autor: Medalik »

Wybacz, że do zdjęcia pozostałe trzy kirysy ochoczo nie "zapozowały" :) Na zdjęciu bardziej chciałem pokazać ramirezę, a nie całą obsadę.
Te dziwne białe punkty są dla mnie zagadką bo w rzeczywistości nic takiego nie widać, tylko na zdjęciach to coś wychodzi. Podejrzewam winę aparatu bo nie jest pierwszej jakości.

Co do testów się nie wypowiadam bo nie będę niepotrzebnie dolewał oliwy do ognia. W żadnym swoim akwa nigdy nie robiłem testów, a zarówno rośliny jak i ryby rosły jak na drożdżach. Mimo wszystko jeśli zdarzy mi się "nadmiar gotówki" to z pewnością pomyślę o testach.
ODPOWIEDZ