Oklejanie w Wawie (i okolicach)

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#1

Post autor: falco »

Siema,
jak w temacie a dokładnie mówiąc...

Szukam kogoś kto ma pojęcie i możliwość oklejenia, konkretnie baku w T.Apaczu, ale żeby podnieść stopień trudności chciałbym folię zadrukowaną (2 kolory).
Jeśli ktoś/coś wie, proszę o kontakt, za co z góry dziękuję! 8)

P.S. Sam nie będę oklejał, nie nadaję się do tego typu robótek.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#2

Post autor: asheka »

Jeśli będziesz miał fantazję na wycieczkę do Katowic, to mam tam mistrza wyklejanek.
Planuje otwarcie punktu w Warszawie, ale termin nie jest jeszcze sprecyzowany.
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#3

Post autor: falco »

Dziękuje za zainteresowanie.
Teoretycznie mógłbym wysłać bak, ale tylko przez kogoś znajomego, bo przez PP czy kuriera się nie podejmę, za duże ryzyko uszkodzenia.

Jeśli możesz, to daj proszę znać jak u Twojego znajomego wygląda (czasowo i finansowo).
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#4

Post autor: asheka »

Powiesz coś więcej?
Jak miałoby to wyglądać?
Jutro mogę się dowiedzieć szczegółów.
Awatar użytkownika

tzw79
Zapaleniec
Posty: 339
Rejestracja: wt maja 21, 2013 8:26 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#5

Post autor: tzw79 »

Kolega ze szkolnej ławy prowadzi od kilku lat firmę zajmującą się tą tematyką. Firma mieści się na Łodygowej, jadąc do Ząbek przed przejazdem kolejowym po prawej stronie. Pojawił się nawet w jednym z odcinków "Samochód marzeń kup i zrób". Oto link do jego stronki: http://www.megaoklejanie.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#6

Post autor: falco »

Padam na ryj, jutro się odezwę. Dziękuję!
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4943
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#7

Post autor: Miro »

Falco,czy o to Ci chodzi ?! :D

Obrazek

Będziesz miał czaderski sprzęt !!! :D
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#8

Post autor: falco »

W skrócie:
zbiornika paliwa w motocyklu Honda Transalp XL600 '97 chcę mieć w barwach narodowych a najchętniej w 2 szachownice (jak na samolotach). Problem jaki widzę, to... nie mam pojecia o programach komputerowych i nie wiem jak "przygotować", aby wzór fajnie położyć na baku.

Czy taka informacja wystarczy?
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#9

Post autor: mazior »

Warsfoll na puławskiej ogarniaja wszystkie folie itp itd ale drodzy ale robota profeska
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#10

Post autor: falco »

Mazior - znam ich, ale kiedyś mnie olali, gdy chciałem dać zarobić podstawiając cały pojazd, więc teraz nie tylko ich omijam, ale wręcz odradzam innym. Jestem cięty na olewcze podejście do Klienta.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#11

Post autor: mazior »

Aaa... no ja rzuciłem to co znam :p nie wiem jak podchodzą do klienta

BiA
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 15, 2014 7:15 pm
Lokalizacja: Grochów

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#12

Post autor: BiA »

Poszukaj na FB "Flexio", Firma znajomego z Ryk, który często i gęsto bywa w Warszawie.
Pozdrawiam,
Bartek i Agnieszka
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Re: Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#13

Post autor: mieciu »

Moge zrobić Ci wydruk na folii wylewanej. Musisz tylko znaleźć mistrza od oklejania.
Trzeba też wziąć pod uwagę że taka szachownica po oklejenju może sie zdeformowac.
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#14

Post autor: falco »

BiA - dzięki, ale nie używam fb, jeśli nie będzie namiarów u wujka g, to trudno.
mieciu - O! To już baaardzo fajnie brzmi, po cichu liczyłem, że się odezwiesz.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, będę się odzywał, ale jak ktoś ma jeszcze coś w temacie, to słucham.

-- 6 lut 2015, o 09:27 --

Mieciu - a czy jest możliwość, aby wszystko tak zrobić, żeby było trwałe i ładne nakładając 2 folie na siebie? Czyli... oklejam całą powierzchnię 1 kawałkiem w 1 kolorze a następnie naklejam element, nazwijmy go ozdobny z konkretnym wzorem/logo/flagą/jak zwał, tak zwał...?.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

TeeS
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2015 2:04 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Tomasz

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#15

Post autor: TeeS »

Falco jak okleisz moto to daj znać bo jestem ciekaw jak to wygląda cenowo
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#16

Post autor: falco »

Kumpel w Wawie za całego Trampka (Transalp) czyli bak i wszystkie owiewki zapacił 7 paczek, folia "karbon" (dla mnie paskudztwo, ale kumpel tak chciał).
Ja na razie chcę zrobić sam bak, bo już kupiłem w nieoryginalnym malowaniu a od dawna chodzą mi po głowie indywidualne barwy. Oczywiście szukam dojścia przez "znajomych", by nie obciążyć kieszeni, ale jak ma być lepszej jakości, to zawsze wolę trochę dopłacić niż "zaoszczędzić".
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Re: Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#17

Post autor: mieciu »

falco pisze:BiA - dzięki, ale nie używam fb, jeśli nie będzie namiarów u wujka g, to trudno.
mieciu - O! To już baaardzo fajnie brzmi, po cichu liczyłem, że się odezwiesz.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, będę się odzywał, ale jak ktoś ma jeszcze coś w temacie, to słucham.

-- 6 lut 2015, o 09:27 --

Mieciu - a czy jest możliwość, aby wszystko tak zrobić, żeby było trwałe i ładne nakładając 2 folie na siebie? Czyli... oklejam całą powierzchnię 1 kawałkiem w 1 kolorze a następnie naklejam element, nazwijmy go ozdobny z konkretnym wzorem/logo/flagą/jak zwał, tak zwał...?.


ja miałem tak zrobioną maskę w samochodzie, że zrobiłem sobie nadruk, potem na to połozyłem folie przezroczystą z filtrem UV i nakleiłem, za trzecim podejściem mi się udało bez bąbli, nie jest to łątwa sprawa :)

co do naklejania dwóch folii, pewno jest taka możliwość
naklejasz jedną folię bazową (folia w odpowiednim kolorze, nie biała zadrukwoana)
na to naklejasz folie wycięta na ploterze która jest umieszczona na folii transportowej
musisz tylko liczyć się z tym, że to już jest kolejna warstwa - ja bym to potem zalakierował żeby sie nie odklejało ...

KATO
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 04, 2015 10:43 pm
Lokalizacja: Raszyn

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#18

Post autor: KATO »

Spytaj u nich w poniedziałek, bo chyba w sobotę nie pracują www.trace.pl mieszczą się kawałek dalej za Warsfoll pod Piasecznem i może ogarną Ci ten zbiornik. Widziałem auta b.ładnie/fachowo całe wyklejone w macie i połysku, ale... no właśnie ale jako że trochę się kiedyś tym interesowałem (wykleiłem sobie parę rzeczy np. elementy w motorze i zmieniłem kolor alufelg w suv na czarny mat :) ) to wykleić maskę, dach itp. duże płaskie elementy to to jest pikuś, wykleić to co Ty potrzebujesz to to jest wyższa szkoła jazdy i nie wiem czy ci z TRAC się tego podejmą?

Widziałem kiedyś dwa zbiorniki zrobione w karbonie... to tak wyglądały, że bolało oczy... wolałbym jeździć porysowanym/zardzewiałym niż tak zrobionym, ale nie spytałem, kto takie "cuda" robi.

PS w 100% zgadzam się z tym co piszesz o Warsfoll
PS2 mój serwisant od motorów mówił mi kiedyś, że zna takiego magika, co super w jednym kawału obkleja zbiornik w motorze bez "szwów" i jak uda mi się coś ustalić to dam Ci znać na PW.
Awatar użytkownika

kleeb
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 3:18 pm
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#19

Post autor: kleeb »

My oklejaliśmy combo w garażu :P trzeba miec jakąś packę i nagrzewnicę i można sobie działać. nic trudnego, folie można przyklejać, odklejać, formować i takie tam. póki ma ciepło. potem jak już klej mocniej złapie to nie ma zmiłuj :)
obrazek

Psyho

Re: Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#20

Post autor: Psyho »

A nie myślałeś o plasdipie? Znam firmę co okleja w ten sposób auta , mogę spytać czy zrobią motor.

KATO
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 04, 2015 10:43 pm
Lokalizacja: Raszyn

Re: Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#21

Post autor: KATO »

psyho39 pisze:A nie myślałeś o plasdipie? Znam firmę co okleja w ten sposób auta , mogę spytać czy zrobią motor.
Ta metoda jest akurat metodą natryskowa i pewnie dla osoby wykonującej będzie o wile łatwiej natrysnąć (niektóre myjnie nawet tym się zajmują) niż wyklejanie gdzie na dole (nie ważne od której str. patrząc) napotka nadmiar folii i porobią mu się zmarszczki.
Jeszcze musiałby się spytać czy w tym miejscu zda to egzamin/dają gwarancję (dość częste ocieranie nogami) i jeszcze jedno nawet ważniejsze- spotkałem golfa z ohydnie odchodzącym dipem przy klapce wlewu paliwa, bo podobno on nie znosi styku z tymi cieczami (a może ktoś zapomniał wcześniej odtłuścić benzyną ekstrakcyjną? nie wiem... :shock: )

Jeszcze pozostaje sprawa komu co się podoba? dip wygląda jak wygląda a dobrze położona okleina= wyglądem igła fabryka :)
kleeb pisze: trzeba miec jakąś packę
To się nazywa rakla i najlepiej do tego używać filcowej.
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#22

Post autor: mieciu »

Słuchajcie, jeżeli jest jednolita folia, bez motywu graficznego to większość osób sobie sama z tym poradzi, zwłaszcza że najnowsze folie pieknie pracują po podgrzaniu.
Kolega chce zrobić motyw graficzny, szachownice, nie można do tego podejść standardowo, ponieważ po naciąganiu folii cały motywa szlag trafi, zaburzą się linie i wyjdzie pijana szachownica :)
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#23

Post autor: falco »

Jestem baaardzo miło zaskoczony, że pojawiło się tak dużo pomocnych wpisów.
Co do własnoręcznego oklejania, to na pewno sam sie tego nie podejmę, zwyczajnie nie czuję się na siłach a że jestem mocno pedantyczny, to chciałbym, aby całość wyglądała jak z fabryki. Najmniejszy bąbel czy zmarszczka doprowadzi mnie do szału (kobiety wiedzą o czym mówię). :-D

Pogadam z polecanymi specami i dowiem się co najlepiej zrobić, aby wyszło ładnie i trwale, bez rujnowania kieszeni.

We łbie pojawiła mi się taka opcja:
- cały bak na biało i dopiero na to po bokach 2 niezależne szachownice na w miarę płaskiej powierzchni, co by wykluczyło rozciągnięcie,
- tak jak radzi mieciu obawiam się, że od razu zadrukowana folia z 2 szachownicami (lub 1 wielką na cały bak) po wylaniu może wyglądać kiepsko.

Bak przez pewien czas będzie też okryty bagsterem, który nawiązuje w "malowaniu" do tego co sobie wymyśliłem, więc folia powinna być na dłuższą metę dodatkowo zabezpieczona.

Przy okazji chciałbym okleić podobnie klapę od centralnego kufra, ale tu powierzchnia raczej sprzyja oraz 2 handabry (osłony na dłonie), gdzie powierzchnia choć mała też jest w miarę płaska.

Widziałem oklejane motocykle we własnym zakresie i... jak dla mnie, to wyrzucona kasa na super folię z super nadrukami czy choćby aerograf przykryty bezbarwną (zmarszczoną) folią, To dla mnnie bez sensu - zwyczajnie strasznie psuje cały efekt włożonej pracy w "logo".

Czytam, słucham, będę się odzywał i czekał na kolejne namiary. Dziękuję!
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#24

Post autor: mieciu »

A ja się zapytam: czy większe pieniądze wchodzą w grę? :)

może po prostu polecę Ci kolesia który ręcznie pomaluje całość we wzór taki jak chcesz, potem położy lakier na to i będzie najładniej ze wszystkich opcji?

-- So lut 07, 2015 12:39 pm --

Mój znajomy u nich robił motor .. wygląda baaardzo fajnie! :)

http://www.rebelart.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#25

Post autor: falco »

Dzięki, ale na obecnym etapie aerograf odpada, bo to by miało sens tylko w przypadku fajnego wzoru jako całość (motocykl) a jak na razie chcę zrobić tylko to, co wymieniłem.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Re: Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#26

Post autor: mieciu »

Ok.

KATO
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 04, 2015 10:43 pm
Lokalizacja: Raszyn

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#27

Post autor: KATO »

Kurcze dopiero teraz wygooglowałem ten motocykl i nie wiem czemu ubzdurałem sobie, że on jest taki... Chopperowaty a ten Twój to mniej więcej coś jak Africa Twin i ten zbiornik w takim kształcie to spokojnie powinni ogarnąć ci, co obklejają auta.

Przypomniały mi się w międzyczasie jeszcze dwie inne firmy zajmującą się zmianą kolorów:
http://www.auto-styling.pl/pl/o-nas/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.przyciemnianie-szyb.waw.pl/o ... hodow.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#28

Post autor: falco »

;)
Trampek, poczciwy brat Afryki, dokładnie ten:

https://picasaweb.google.com/MaciejFalk ... 1205451762" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

KATO
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 04, 2015 10:43 pm
Lokalizacja: Raszyn

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#29

Post autor: KATO »

No fajna Hondzia i te Wasze wyprawy :) ja też baaardzo lubię hondy!! i dlatego mamy z żoną dwa skutery SH150 i SH300i ABS oraz to co lubimy tzn. quady!!! mój oczywiście niezawodna... Honda Rincon 680 a żonka Yamaha Grizzly:
" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/user/AgaBawaria/videos" onclick="window.open(this.href);return false;
Sorrki za off topic w off topicu :wink:
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Oklejanie w Wawie (i okolicach)

#30

Post autor: falco »

Twoje ot, to nie ot, więc Ok! 8)
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”