Moje akwa

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#1

Post autor: marcinzabki29 »

Witaw.
Tak wygląda moje akwa 240.
Tyle sprzętu bo przerybione.


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Moje akwa

#2

Post autor: kiql »

Skoro wiesz, że masz przerybienie to dlaczego nic z tym nie robisz? Brzanka i sum rekini nie nadają się na pewno do Twojego zbiornika
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#3

Post autor: marcinzabki29 »

Już robię, powoli się pozbywam.
To mówisz że Brzanka rekinia i Sum rekini się nie nadają :?:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moje akwa

#4

Post autor: Lech-u »

marcinzabki29 pisze:To mówisz że Brzanka rekinia i Sum rekini się nie nadają
Jeśli potrzebujesz potwierdzenia tej tezy, to potwierdzam. Nie nadają się.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#5

Post autor: marcinzabki29 »

Ale ze sobą czy do tego akwa??
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Re: Moje akwa

#6

Post autor: kiql »

Do tego akwarium. Te ryby rosna do kilkudziesieciu centymetrow i do tego sa stadne
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#7

Post autor: marcinzabki29 »

Hmm...... Mój błąd.
Kiedyś miałem ale w 70 lirach, miały około 13-15 cm.
Trzeba będzie ten błąd naprawić.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Re: Moje akwa

#8

Post autor: marcinzabki29 »

Witam ponownie. Po wielu radach, wielu dyskusjach i czytaniu, oraz znalezieniu czasu
zrobiłem wreszcie RESTART AKWARIUM. Tak to mniej więcej wyglądało.

Najpier przegląd oświetlenia i podłączenie dodatkowo ledów 7020
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Bałagan jak przy przeprowadzce
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Woda ze starego i świeża. Żwir i roślinki.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Oświetlenie samym ledem.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Nowy substrat pod żwir.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Rozsypany substrat - trzeba potrzeć na datę. Ten jaśniejszy ma datę 2014 i chyba dlatego jest jaśniejszy.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Substrat rozprowadzony - kolejne zastosowanie karty kredytowej
Wyznaczyłem plażę, być może trochę zbyt prosta, ale w ostatniej chwili okazało się że nie mam czym oddzielić.
Przegroda miała być z łupka, lecz nie bardzo mogłem dopasować.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Piach na plażę rozprowadzony, zeolit jako przegroda i zaczynam wsypywać żwir.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Przed wyjęciem przegród.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Po wyjęciu przegród. Trochę mnie drażni widok z przodu. Wygląda jak lody cassatle.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Woda na razie ze starego i początek aranżacji. Pierwsze rośliny.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Roślinki już wsadzone. Woda trochę mętna.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Efekt końcowy. Jeszcze bez ryb - czekają w zastępczym.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Nie wiem czy się podoba czy nie. Dla mnie to nowa "droga" w akwarystyce.
Zrobił mi się taki dziwny osad na roślinach, który łatwo schodzi.
No cóż czekam na opinie - na te negatywne też.
Cały czas zastanawiam się czy nie zasłonić jakoś dołu akwarium. trochę mnie ten przekładaniec drażni.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Rekze
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: sob lut 28, 2015 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Płeć:

Re: Moje akwa

#9

Post autor: Rekze »

Po pierwsze aby od razu Cię nie zniechęcić do forumowiczów :), dla mnie ten pomysł i ta aranżacja zdecydowanie lepsza, ale... zawsze jest ale.
Co do zasady, ja zawsze substrat daję tylko w miejscu roślin i w pewnej odległości od bocznych ścian, aby "coś" mi nie narastało na silikonie co wiąże się także z estetyką i po to aby właśnie nie było takiego ciasta przekładańca jak od cioci Krysi.
Po drugie, błagam zmień tło na jednolite, nie ważne jakie, każde będzie lepsze od tego sztucznego :)
Po trzecie dla mnie ta plaża za bardzo kwadratowa, brak naturalności no i za mała
Po czwarte jakbyś dał podłoże trochę więcej z tyłu trochę mniej z przodu, albo mnie na któryś róg to w połączeniu
z np czarnym tłem zrobiła by się fajna głębia.
Po piąte postaraj się odłożyć kaskę i kup filtr zewnętrzny bo zdecydowanie będzie wtedy to wszystko bardziej estetyczne.
Reszta jak mówiłem dla mnie ok, bo to tylko kwestie gustu.

P.S. Mam nadzieję że pomogłem :)
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Moje akwa

#10

Post autor: sum »

Całkiem nieźle choć trochę chaotycznie.Być może to zamierzony efekt.Jako,że o niedociągnięciach(w/g mnie)piszę się prościej to i ja dołożę swoje trzy grosze :mrgreen:
Tak jak kolega wyżej napisał,tło zupełnie nie moja bajka.Proponuję zmianę na czarne bądź niebieskie.
Posadź coś przed prefiltrem z prawej strony tak żeby go troszeczkę zamaskować.
Podłoże niestety źle usypane,tu raczej już nic nie zrobisz.Możesz ewentualnie przykleić okleinę w kolorze szafki na dole przedniej szyby.
"Kuweta"musi być bardziej zabezpieczona.Tak jak jest w tej chwili jest niepraktyczne i żwir będzie wpadać na piasek.
Powodzenia i cierpliwości bo chęci widać,że są.
Pozdrawiam
Ps. fajna fotorelacja.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#11

Post autor: marcinzabki29 »

Dzięki za pierwsze opinie.
Do Rekze tam nie ma filtrów wewnętrzych - to są prefiltry Eheima. Tak wyglądają.
Nad tym dołem muszę popracować - czymś je zasłonie.
Co do tła chciałem je zmienić, ale już się spłukałem i na razie tak musi zostać.
Przed prefiltrem z prawej strony postawiłem stojący korzeń z Anubiasem.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Rekze
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: sob lut 28, 2015 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Płeć:

Re: Moje akwa

#12

Post autor: Rekze »

A to przepraszam za ten filterek :), jak wprowadzisz korektę to czekam na zdjęcia :)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moje akwa

#13

Post autor: Lech-u »

marcinzabki29 pisze:Cały czas zastanawiam się czy nie zasłonić jakoś dołu akwarium. trochę mnie ten przekładaniec drażni.
Pozwól, że Ci coś poradzę w tej kwestii:

Zastanów się jaki kolor (rodzaj) przodu Ci się podoba najbardziej.
Jeśli np. miałby to być wszędzie żwirek to jest dość prosty sposób, żeby ujednolicić widok podłoża przez przednią szybę. Żeby zlikwidować przekładańca.
Jak to zrobić?
Bardzo prosto.
Bierzesz swoją ulubiona kartę kredytową. Wsuwasz ją pomiędzy szybę a podłoże. Lekko odchylasz od szyby tak, żeby powstała wolna przestrzeń. W "szparkę" wsypujesz żwirek. Wyjmujesz kartę, przekładasz ją o kilka cm i powtarzasz manewr na całej długości (obwodzie) akwarium.

I cieszysz się jednolitym wyglądem podłoża przez przednią szybę. I przez boczne. I stawiasz mi piwo.
Awatar użytkownika

jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Moje akwa

#14

Post autor: jpkabaty »

Śledziłem Marcinie twoje zaangażowanie w zrobienie tego restartu i nowej aranżacji. I niezależnie od tego jak inni odbierają twój nowy wystrój to uważam, iż najważniejsze jest własnie to zaangażowanie i troska o to by zminimalizować ilość błędów. Bardzo dużo pytałeś, korzystałeś z rad bardziej doświadczonych osób. I za to ogromne uznanie.
Ale nie wszystko da się przewidzieć, nie mogłeś więc o wszystko wypytać. Także osoby udzielające rad nie o wszystkim ci pomyślały powiedzieć. Także nie wszystko opisać w słowach. Szkoda trochę, że ze względu na posiadane ryby nie mogłeś przedstawić fotek na sucho jeszcze, bez roślin, bo na tym etapie byłoby łatwo jeszcze skorygować niektóre rzeczy na dnie. Ale nie ma co też rozpaczać - bo ogólnie jest bardzo dobrze.
Tłem tak bardzo bym się nie przejmował bo widzę że nastawiasz się na duży udział roślin więc i tak zasłonią. Pewnie dlatego właśnie dobrałeś takie z motywem roślinnym. Normalne skojarzenie - ale koledzy wyżej mają rację, że gładkie by dało wrażenie głębi. Roślinne tworzy dla oka ścianę graniczną. No i z tej odległości z jakiej się patrzy na akwarium widać że to jednak obrazek, szczególnie gdy przed są żywe roślinki dla porównania. Zapewne i tak nie masz dostępu do tyłu zbiornika więc wymiana nie wchodzi w grę. Więc nie przejmuj się - roślinki zasłonią.
Zdecydowanie warto natomiast byś zasłonił prefiltr po prawej stronie, tak jak radzi kolega SUM. To jest chyba najbardziej rażąca rzecz. Ja zrobiłbym to jednak nie za pomocą posadzenia czegoś przed nim tylko wbijając na pionowo w podłoże między prefiltrem a plażą ten płaski kamień, który maż położony jako daszek na kamieniach po lewej stronie. Tam zresztą ten daszek wygląda dość sztucznie i wg mnie będzie ta lewa sterta dużo lepiej i naturalniej wyglądała bez niego. Jeśli ten płaski kamień (to chyba piaskowiec) ustawisz przed prefiltrem zamaist sadzić tam roślinki dla zasłonięcia prefiltra to zyskasz jeszcze to że kamień nie będzie się rozrastał i wrastał w prefiltr. Wizualnie natomiast ściągnie wzrok na plażę co optycznie trochę ją powiększy, b rzeczywiście jest trochę za mała w proporcji do reszty i może kojarzyć się z kocią kuwetą, jak to określił kolega SUM. Ja bym się nie odważył tak nazwać żeby nie robić ci przykrości, ale skoro już nazwane to posługuję się tą ksywką dla plaży. bo niestety zgadzam sięz tym skojarzeniem. To nie tyle z racji na jej wielkość ale zbyt regularny kształt. Nienaturalność podkreślają dodatkowo te czarne otoczaki - bo w sąsiedztwie nie ma czarnego łupka. Daj więc zamiast nich jasne, w kolorach zeolitu a jeszcze lepiej nawet nie otoczaki tylko kawałki piaskowca lub inne kanciate kamienie. Te czarne otoczaki rzuciłbym natomiast w środkowej części przy tych ciemnych kryptokorynach. Na granicy plaży przy przedniej szybie między tym ciemnym kamieniem chropowatym co jest przed anubiasami a kawałkami piaskowca jakie bym dał jak pisałem na granicy (zamiast tych czarnych otoczaków) to jeszcze bym umieścił jakiś płaski kawałek korzenia z mchem. Po lewej stronie przy rogu dołożyłbym też jakiś większy kamień rzucony na żwir i przy nim jakieś okrywowe roślinki.
Na koniec co do "przekładańca cioci" przy przedniej szybie. Prosta rada wg mnie: odsuń trochę w okolicy granicy do tyłu i żwir i zeolit przy czym zeolit trochę dalej - tak aby uzyskać nieregularne ukośne przejście zarówno w poziomie jak i w pionie a powstałą dziurę wypełnij piaskiem. Jeśli nie masz już więcej piasku to przegarnij trochę z plaży. Przy okazji te podłoża się trochę zmieszają co będzie naturalniej wyglądać nawet przez szybę. Oczywiście niezależnie od tego możesz metodą Lecha przy samej przedniej szybie na całej długości ujednolicić podłoże żeby przekładaniec cię nie drażnił. I może to być zarówno żwir jak i piach (wtedy byś musiał z frontu dosypać piachu). Ja osobiście wybrałbym wariant piaskowy, żeby ta plaża nie była małą enklawą (kuwetą). Poza tym piach podoba się rybom które lubią dziobać w podłożu dzięki czemu będą paradować przuy przedniej szybie. Motyw piaszczysty możnaby jeszcze dodatkowo powtórzyć po lewej stronie ale już nie w rogu, żeby nie całkiem symetrycznie. Np. między kamienie jaki zaproponowałem tam dołożyć a obecnym korzeniem. Tą samą metodą tj przez odgarnięcie żwiru i wsypanie w dziurę piachu. Ponieważ już masz wodę to piach dosypuj ostrożnie np z kubka tuż przy dnie, zanurzając go delikatnie. A co nawet ci rozsypie się po drodze to i tak opadnie na dno.
Przydałoby się jeszczce przysłonić grzałkę. Ta roślinka (chyba to żabienica) nawet jak urośnie niestety nie będzie zasłaniała. Pomyśl o dosadzeniu jeszcze tam na tylny plan czegoś w formie "kity" jak ta z rogatka. Gdyby ci się trafił jakiś dość płaski korzeń to mógłbyś go też użyć do zasłonięcia grzałki nawet czepiając u góry. Bardzo fajnie wyglądają takie korzenie nie na dnie standardowo tylko "wrastające" w wodę.
Bardzo podoba mi się twoja kompozycja roślin. Wygląda już na zaawansowaną a nie świeżo posadzoną. I gustownie też "pomieszałeś" korzenie ze skałkami.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#15

Post autor: marcinzabki29 »

Tak patrze na te moje wypociny i chyba masz racje co do tych czarnych otoczaków.
Zeolit też trochę wybiorę z przodu i wsypie tam piasek - trochę mi jeszcze zostało.
Prawa strona - juz tam stoi korzeń z anubiasem - taki stojący.
Kamień na razie dociska korzeń - to łupek filitowy (chyba się nie mylę)
Co do roślin z lewej strony to mam nadzieję że się rozrosną.
Jeszcze sprawa korzenia przy prawej stronie. Na granicy plaży.
Jest na nim microzorium, ale chyba mnie nie lubi, bo w ogóle nie rośnie - już ponad miesiąc i nic.
Tak samo po środku w grotce. Też go usunę.
Może jak usunę microzorium z korzenia po prawej to przymocuje kolejnego Anubiasa, a może mech.
Widziałem ładny, wygląda jak paproć. Tylko czy będzie rósł. Miałem jakiś - chyba hawajski.
Posiedział trochę i ryby go powyrywały, resztę usunąłem bo wyglądało to jak by ktoś zapałek w g.... nawtykał.
Z tyłu wsadziłem sporo nużańca i mam nadzieje że jak się rozrośnie będzie gęsto.
Po tych poprawkach pozostaję czekać cierpliwie aż roślinki urosną duuuuuuże.
Szczerze mówiąc jak usypałem plażę to wtedy zauważyłem że jest trochę mała, ale chciałem mieć dużo miejsca
na sadzenie roślin i na poprawkę było za późno. Ale rzeczywiście mogłem trochę w lewo ją przesunąć i zrobić mniej kanciastą.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Moje akwa

#16

Post autor: jpkabaty »

Ja bym pozwolił microzorium pozostać. Jeśli ci nie marnieje a tylko nie rośnie to nie ma co się przejmować. Zaklimatyzuje się to zacznie rosnąć. Poza tym to roślina która trochę wolniej rośnie.
Mech na korzeniu wygląda fajnie tez, ale jest trudniej go utrzymać, w szczególności jak ryby się z nim rozprawiają. No i nie wiem czy do twojej arnzacji bedzie pasowal taki wysoko na korzeniu. Ja raczej mech to bym widział u ciebie na jakimś płaskim korzeniu przy dnie tylko. Ale to oczywiście sprawa gustu. Rob wszystko tak jak się tobie podoba. Opinie innych traktuj tylko jako pomysły do rozważenia wg twojego uznania.
A co do plaży i "przekładańca" to skoro tobie samemu się niezbyt tak podoba to zmień. Ale wystarczy przesunąć trochę fragmenty podłoża w żądanych miejscach. Nie musisz go wybierać. A że dno nie będzie już takie płaskie to nawet lepiej. Przy okazji podłoża na granicy ci się zmieszają co też będzie bardziej naturalne i plaża też uzyska bardziej dziki kształt.

I sugerowałbym nie nazywać tego co zrobiłeś wypocinami bo jest to niewątpliwie dzieło.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Re: Moje akwa

#17

Post autor: marcinzabki29 »

Dzięki jpkabaty
Jeżeli chodzi o mech to widziałbym go na korzeniu bliżej prawej strony, na tym z microzorium.
Wprowadziłem kilka poprawek. Przekładaniec bardzo i mnie drażnił, więc zadziałałem.
Teraz plaża wydaje się większa wizualnie i chyba już nie przypomina kuwety zwierzęcia którego
również pasjonują ryby ale od strony kulinarnej.
Kamień bliżej lewej strony, tak jak pisałem, robi za ciężarek, ale strasznie się rzucał w oczy.
Po prostu się świecił, to go wymieniłem na ciemny - już tak nie drażni.
Szkoda że nie wysupłałem tych paru złoty na tło, widzę że na tym tle po prostu nie widać roślin.
Jak już będzie gęsto Nurzańca, to pewnie będzie ładnie widoczny..
Kilka fotek po porannym tuningu:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Moje akwa

#18

Post autor: jpkabaty »

Efekt korekty plaży jest bardzo widoczny. Korzeń przy prefiltrze po prawej stronie też dżo pomógł. Ja jeszcze po jego lewej stronie bym spróbował tak jak wcześniej pisałem wcisnąć na pionowo w podłoże ten kawałek piaskowca co miałeś jako daszek na frocie po lewej - żeby jeszcze bardziej powiększyć optycznie plażę - jasny kolor tego kamienia w tle powiększy jasną plamę jaką tworzy piach plaży i nawiąże do zeolitu jaki masz na granicy plaży i żwiru wzmacniając efekt dekoracyjny zarówno plaży jak i plamy zeolitu. Poza tym korzystnie na całość wpłynie podniesienie strefy przydennej za pomocą takiego kamienia wystającego z dna. Aktualnie cała aranżacja przydenna (skałki i korzenie) ukłaa się w jedno centralnie zlokalizowane wzgórze. do przyciśnięcia korzenia. Lepiej będzie jak będzie to złamane jakby drugim wzniesieniem które wizualnie stworzy linia kamienia k którym piszę przy tym prefiltrze z prawej.
Kamień dociskowy po lewej już teraz mniej się rzuca w oczy nie tylko z racji na kolor ale też ma mniej równy kształt. Jak już nie będzie potrzebne obciążenie to bym go zabrał całkiem albo dał z tyłu między grotą a korzeniem z lewej to wtedy też przysłoni trochę grzałkę. A póki co to może spróbuj na razie rzucić w lewym rogu te ciemne kamienie co zabrałeś z zeolitu - powinny fajnie skomponować się z tym dociskowym to jeszcze mniej będzie wyglądał jak daszek.
Ale jest już naprawdę fajnie :D Osiągnąłeś bardzo dobry efekt swojego trudu. Gratuluję.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#19

Post autor: marcinzabki29 »

Ciesze się że idę w dobrym kierunku.
I widzę że zaczyna się podobać :evil:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moje akwa

#20

Post autor: Lech-u »

Widzę, że ryby już śmigają.

BTW: znalazłeś zagubioną bocję? Nie pytam dlatego, że chcę Ci ją wyrwać, tylko ciekawi mnie, gdzie zaginęła.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#21

Post autor: marcinzabki29 »

W tym sęk że nie znalazłem.
Myślałem że może wyjąłem ją z korzeniem, ale przeszukałem cały i nic
Normalnie kamfora........
Dodam że przy poprzednim - wymuszonym - szybkim restarcie zginęła mi Bocja Wspaniała.
I to nie była mała rybka, miała już słuszne wymiary jak na Bocję.
Przeszukałem wszytko co możliwe i bez efektu.
Pozdrawiam Marcin

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Moje akwa

#22

Post autor: krasnal »

marcinzabki29 pisze:Przeszukałem wszytko co możliwe i bez efektu.
Popatrz w filtrze - moje tam odnalazłem( też nie małe)
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#23

Post autor: marcinzabki29 »

Cały czas miałem prefiltr założony. Nie ma szans żeby weszła.

-- Pn maja 18, 2015 9:09 am --

To teraz mogę uaktualnić swoją obsadę:
Brzanka sumatrzańska x 3
Brzanka odeska x 2
Brzanka mszysta x 2
Brzanka brokatowa x 4 docelowo około 10
Molinezja srebrna x 3 dwie panny i men
Kirysek spiżowy x 1 mój weteran i już u mnie zostanie.
Kirysek sterby x 1 docelowo około 10
Zbrojnik x 3
Otoski x 3 docelowo około 10
I jeszcze dwie, kupiłem je pod nazwą Loricaria, ale wczoraj na naszym forum znalazłem ją pod nazwą Struś

Raczej teraz nikt mi nie zarzuci że mam przerybione Akwarium. :>
Pozdrawiam Marcin

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Moje akwa

#24

Post autor: krasnal »

marcinzabki29 pisze:Cały czas miałem prefiltr założony.
Nie zdejmowałeś do czyszczenia ?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moje akwa

#25

Post autor: Lech-u »

Ja mam prefiltr Eheima cały czas założony.
I powiedz mi skąd w filtrze znalazłem krewetki i Helenki?

Te sprytne stworzenia zawsze znajdą jakiś sposób, żeby wyskoczyć z akwarium lub popłynąć do filtra.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#26

Post autor: marcinzabki29 »

Krewetka mała to może się przecisnęła.
Helenka, może tam urosła.
Ale taka duża bocja :?: :?:
W przyszłym miesiącu tak czy tak miałem zajrzeć do filtra, wtedy się przekonam.
Ostatnio zmieniony czw paź 22, 2015 5:54 pm przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Moje akwa

#27

Post autor: sum »

Też mam prefiltr i jakiś czas temu ujrzałem bocje karłowatą w wężu ssącym.Musiała tam wpłynąć podczas wyciągania prefiltra do czyszczenia.Od tamtej pory na czas czyszczenia zakładam koszyczek ssący na rurę.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#28

Post autor: marcinzabki29 »

To co piszesz ma sens. Też zostawiłem sobie koszyczki
i jak będę czyścił prefiltry to założę na ten czas koszyczki.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moje akwa

#29

Post autor: Lech-u »

A ja włączam "przerwę na karmienie", czyli zatrzymuję filtry w czasie zdejmowania prefiltrów.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje akwa

#30

Post autor: marcinzabki29 »

Właśnie, dobrze że o tym napisałeś.
Czy w czasie karmienia zamykasz zawory na filtrze :?:
Ja tak zawsze robię. Tylko miałem do tej pory prefiltry w postaci koszyczka.
Teraz mam prefiltry eheima i też tak robię, ale zastanawiam się czy jest taka potrzeba :?:
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ