Akwarium 112l wybór sprzętu

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Remek
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Akwarium 112l wybór sprzętu

#1

Post autor: Remek »

Witam,
Planuje sobie zakupić tym razem 112l baniaczek. Mam dylemat w temacie doboru sprzętu, a mianowicie czy kupic szklo i pokrywe osobno czy w zestawie. Cena za szklo to 120 + 120 za pokrywe z 1xT524W = 260zl.

Znalazłem fajny zestaw z pokrywa 2xT524W, czyli nie musialbym dodatkowo kupować modułu 1x24W ktory kosztuje 60-90zl.
link : http://allegro.pl/aqua-szut-akwarium-pr ... 83281.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dodam że filtr mam juz przygotowany FZN-3, nie posiadam tylko grzałki,

co uważacie o tym zestawie?,
Pozdrawiam :papa:
Awatar użytkownika

Tilia
Zapaleniec
Posty: 215
Rejestracja: pt mar 21, 2014 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa Sadyba
Na imię mam: Karolina
Płeć:

Akwarium 112l wybór sprzętu

#2

Post autor: Tilia »

O, pokrywa 2x T5! Szukałam takiej do akwarium 80x35x35.

To zależy czego potrzebujesz. Jeśli odpowiada Ci pokrywa, a nie belka (i jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy), jeśli wystarczy Ci taka ilość światła, to myślę że ten zestaw jest wart zastanowienia, zwłaszcza że cena jest dobra.
No i odbiór osobisty w Warszawie. Brałam już od nich jakieś rzeczy, m.in. oświetlenie.

Autor
Remek
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Akwarium 112l wybór sprzętu

#3

Post autor: Remek »

Przy ilości podłoża z ilością swiatła bedzie mniej wiecej 0,45w/l to juz nie jest najgorszym wynikiem. Belki niestety znalazlem z taka iloscia swietlowek, ze bez butli CO2 sie nie obejdzie, a wykrecanie swietlowek i placenie za sama belke tyle co za caly zestaw jednak sie niezbyt oplaca ;).
Awatar użytkownika

Tilia
Zapaleniec
Posty: 215
Rejestracja: pt mar 21, 2014 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa Sadyba
Na imię mam: Karolina
Płeć:

Akwarium 112l wybór sprzętu

#4

Post autor: Tilia »

Belki też powinny być dostępne. Ja też miałam 112 l z pokrywą (tyle że starą, T8), jakieś półtora roku temu zmieniałam starą pokrywę na belkę i miałam do wyboru 2 x 24 i 3 x 24. Wybrałam w końcu 3 x 24 i też odbierałam w AP Zoo. Teraz tą belkę mam w 128 l. Nie miałam ani nie mam CO2.
Teraz skłaniam się w kierunku pokrywy 2 x 24 ze względu na skaczące ryby.

Autor
Remek
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Akwarium 112l wybór sprzętu

#5

Post autor: Remek »

Znalazlem :P, jednak chyba wybiore belke 2x24(moze 3x24), cenowo wychodzi jak za zestaw, a belka nie wyglada tak tandetnie ;)

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Akwarium 112l wybór sprzętu

#6

Post autor: cinek1916 »

Plus taki, że skoro masz kaskadę to nie musisz nic ciąć jak w wypadku pokrywy :)
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Akwarium 112l wybór sprzętu

#7

Post autor: fivb77 »

A minus taki, że boki słabo doświetlone, bo świetlówki mają 55cm w wypadku tych belek :P
Jeśli nie będzie to stricte roślinne to spoko, a jak roślinne to rośliny z boku będą rosły wolniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”