Fanpage Tetry (lol)

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika

Autor
rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#1

Post autor: rudy1986 »

Obrazeknie wiem czy dobrze sie wgralo ale smiac mi sie chce co Tetra wypisuje

telefonotapatalkniete
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#2

Post autor: Winter »

Dobrze ci się wgrało. Widziałam wczoraj, ale nie chciało mi się pisać. Dzisiaj jest już z prawidłowym zdjęciem :-P
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#3

Post autor: rhino »

Nieprawidłowego zdjęcia nie widziałem, ale "Występowanie: Tropikalne rejony Ameryki Płn" wygląda fajnie.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#4

Post autor: asheka »

"Długość: około 12 cm"
Pełna profeska! :)
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#5

Post autor: rhino »

asheka pisze:"Długość: około 12 cm"
:D

Na na ich stronie znaleźć można więcej "profesjonalnych" porad.

"Założenie kuli ze złotymi rybkami to często pierwszy krok
do świata akwarystyki. Złote rybki są niezbyt wybredne
pod kątem pożywienia i nie stanowią zagrożenia dla
innych osobników w akwarium. W swoim sklepie
akwarystycznym na pewno znajdziesz szeroki wybór
złotych rybek od wielokolorowych szubunkinów
po czerwono-białe komety z wydłużonym ogonem.
"

Są również porady dotyczące aranżacji:

Obrazek

Opis zdjęcia:
"Niektóre dekoracje akwariowe można podłączyć do
pomp napowietrzających. Tym sposobem pęcherzyki
powietrza bedą wydostawały się z ozdoby dodając
zbiornikowi atrakcyjnego wyglądu.
"

Zdjęcie i porady skopiowane ze strony http://www.tetra.net/pl/pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#6

Post autor: Lech-u »

Bardzo ładne.

Dein

Fanpage Tetry (lol)

#7

Post autor: Dein »

Fajne. Najfajniejszy jest ten malutki Rhino, stojący na głowie i puszczający bąbelki, kiedy sobie właściciel akwarium zażyczy.
Sam wrak wydaje mi się trochę niebezpieczny. Rybki szybko się przyzwyczajają do takich atrakcji i sobie wpływają. A morda niepostrzeżenie rośnie takiej złotej rybce i któregoś pięknego dnia może się przytrafić nieszczęście.
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#8

Post autor: Norbi »

Jak powiedział pewien mądry gość:

Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.

Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher. (niem.)


Albert Einstein

Nic dodać i nic ująć.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#9

Post autor: cinek1916 »

Mieszkając w USA powinieneś przyzwyczaić się do kiczu :)
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#10

Post autor: Norbi »

Uwierz mi że pomimo tego że mieszkam tutaj ..... lat to przyzwyczajenia mam polskie, i krew mnie zalewa jak widzę ludzką głupotę.

Rrrrogaty

Fanpage Tetry (lol)

#11

Post autor: Rrrrogaty »

Już parę razy miałem ochotę ich objechać na tym fanpejdżu, ale uznałem, że mi nie wypada... Marka Tetry dużo traci w moich oczach ostatnio. A już jak przejrzałem katalog ich produktów i akwariów, gdzie na zdjęciach sugerują typowe obady do zbiorników to już w ogóle mi ręce opadły. I dziwić się potem, że ludzie nie wiedzą jak akwaria prowadzić.

karred
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:32 pm
Lokalizacja: Prawa strona Stolicy

Fanpage Tetry (lol)

#12

Post autor: karred »

Starożytni mawiali "de gustibus non disputandum est"
i tak jest też w przypadku tetrowych aranżacji ;)
mógłby tam być równie dobrze plastikowy kucyk- cokolwiek oby się dobrze i drogo sprzedało :) wiec nie narzekajmy...
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#13

Post autor: rhino »

karred pisze: "de gustibus non disputandum est"
Czy aby na pewno?!
Propagowanie np.kuli z karasiami, to już nie jest kwestia gustu. To jest zwyczajnie szkodliwe.

karred
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:32 pm
Lokalizacja: Prawa strona Stolicy

Fanpage Tetry (lol)

#14

Post autor: karred »

To prawda. Szkodliwe. ja na temat samej aranżacji :)
Awatar użytkownika

Autor
rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Fanpage Tetry (lol)

#15

Post autor: rudy1986 »

Widze ze dyskusja wyszla z mojego postu, wiec opisze jak ja to widze....
W/g mnie Tetra bardzo duzo kladzie na marketing, cos w rodzaju karm Royal Canin, produktow Nestle. Karmy owszem sa dobre, maja duzo patentow na chemie ale jest to typowy produkt komercyjny po to aby sprzadc innowacje, porownujac z inni producentami jest bardzo duzo tajnic etc. Jak bym byl wlascicielem sklepu produkty marki Tetra ograniczyl bym do minimum za owe podejscie (fanpage, katalogi). W moim rozumieniu bylby to protest przeciwko braku informowania klienta o tym ze trzymanie ryb w kuli jest szkodliwe. Zapraszam do dalszej dyskusji.

Osobiscie nie uwazam ze karmy Tetry sa zle, stosowalem i widzialem bardzo pozytywne efekty wybarwienia.

telefonotapatalkniete

Rrrrogaty

Fanpage Tetry (lol)

#16

Post autor: Rrrrogaty »

Ja odnoszę wrażenie, ze ca tą całą stronę marketingową Tetry w PL wzięli się ludzie, którzy nie mają za dużego pojęcia o akwarystyce. Wycierają sobie gębę sloganami i jadą na profesjonalizmie marki, ale sami niewiele reprezentują. Mieliśmy tego próbkę na warsztatach, które zebrały bardzo chłodne opinie i jako tako obroniły się tylko dzięki udziałowi zawodowego akwarysty. A profil facebookowy, który już prowadzą na własną ręke i bez konsultacji tylko obnaża ich brak przygotowania. Bo szczerze wątpię, by to była oficjalna polityka TETRY.

Dein

Fanpage Tetry (lol)

#17

Post autor: Dein »

A jaki spec tych ludzi zatrudnił do robienia marketingu?
Bez jaj. Jeśli coś odbywa się pod logiem Tetry i jeśli ktoś upoważniony wypowiada się w imieniu Tetry, staje się to oficjalną polityką firmy. Nie jest polityką firmy coś, co sobie prywatnie myślą właściciele firmy, tylko, że nie mówią o tym publicznie.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#18

Post autor: asheka »

Myślę, że Tetra próbuje dotrzeć do ludzi, którzy zaczynają się interesować akwarystyką lub zajmują się nią z doskoku. Próbuje upraszczać informacje w taki sposób, żeby były przyswajalne dla zupełnych laików. Złotą rybkę w kuli widać w wielu reklamach. Wymieniasz okna? Fajnie będzie na nowym parapecie wyglądała złota rybka w kuli. Nie ma prawdziwego domowego zacisza bez rybki w kuli. Kula musi być wypełniona wodą maksymalnie do połowy. To się gdzieś utrwala w świadomości ludzi, a zatem łatwo się sprzeda. Do tego robimy "pokarm dla glonojadów", "pokarm dla złotych rybek" i mamy sprzedażowy sukces.
Szkoda, bo można by było te podstawowe informacje podać w lekkostrawnej formie bez powielania szkodliwych schematów.

karred
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:32 pm
Lokalizacja: Prawa strona Stolicy

Re: Fanpage Tetry (lol)

#19

Post autor: karred »

rudy1986 pisze:trzymanie ryb w kuli jest szkodliwe.
dla kuli? ;)
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#20

Post autor: rhino »

ROGATEK pisze:Ja odnoszę wrażenie, ze ca tą całą stronę marketingową Tetry w PL wzięli się ludzie, którzy nie mają za dużego pojęcia o akwarystyce.
Pomijając "fanpejdż" do którego dostępu nie posiadam, muszę stwierdzić, że broszury i materiały marketingowe są takie same, ale nieszczęsna kula pojawia się tylko w wersji polskiej, w niemieckiej to "Goldfischaquarium ", w angielskiej "goldfish aquarium".
Czyli jednak akwaria ;)

Od 2005 roku, firma Tetra została przejęta przez potężny, amerykański koncern "Spectrum Brands" (www.http://www.spectrumbrands.com" onclick="window.open(this.href);return false;) i pewnie od tego czasu nastąpił triumf tego infantylnego i radosnego koncernowego marketingu.

Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać.
Amerykańska strona Tetry http://www.tetra-fish.com" onclick="window.open(this.href);return false; i ich oryginalny "produkt" http://www.tetra-fish.com/glofish.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; .
Są tam też inne smaczki, polecam.

Rrrrogaty

Fanpage Tetry (lol)

#21

Post autor: Rrrrogaty »

Nie wiem Deinie jaki spec zatrudnił ich do reklamy. Wystarczy, że Tetra nie traktuje zbyt poważnie polskiego rynku co jest dosyć często spotykane i zamiast się wykosztowywać na profesjonalną drogą agencję, wzięli pierwszą lepszą tnąc koszty. To jest marka globalna i różne rynki mogą być przez nią traktowane w różny sposób. Coś jak z Tesco, u nas jeszcze do niedawna były to tanie sklepy z podłymi produktami, a w tym samym czasie w UK był to supermarket porównywalny trochę do naszej Almy czyli ą i ę, exclusive i w ogóle.

Dein

Fanpage Tetry (lol)

#22

Post autor: Dein »

No ale to też jest składowa "oficjalnej polityki". To lekceważące podejście do mniej ważnych rynków. Nie przypadek, ani wina "ludzi, którzy nie mają pojęcia", a którzy tylko "jadą na profesjonalizmie marki". Jesli jest tak, jak podejrzewasz, że tną sobie koszty, to znaczy, ze marka nie dba o wizerunek i jedzie na poślednich rumakach, nie ktoś jedzie na ich profesjonalizmie.

Rrrrogaty

Fanpage Tetry (lol)

#23

Post autor: Rrrrogaty »

rhino pisze:Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać.
Amerykańska strona Tetry http://www.tetra-fish.com" onclick="window.open(this.href);return false; i ich oryginalny "produkt" http://www.tetra-fish.com/glofish.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; .
Są tam też inne smaczki, polecam.
:razz: Wygląda jak skumulowanie tego co mamy w wątku "jakiego nie mieć akwarium". :razz:
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#24

Post autor: rhino »

Http://shop.glofish.com/GloFish" onclick="window.open(this.href);return false;

Sprowadzisz kilka sztuk? ;)
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#25

Post autor: Miro »

A czasem nie zapominamy o tym, że tym wszystkim rządzi pieniądz !
Jak zobaczyli że azjatyckie rośliny fluorescencyjne dobrze się sprzedają to czemu Tetra ma nie zarobić.
Jak ktoś wymyśli że w kaloszu można trzymać rybki i to się sprzedaje to pewnie i Tetra zacznie kalosze sprzedawać.
Ich nie obchodzi co myślą o tym np. na Tarchominie, jeżeli coś przynosi im dochód.
Kapitalizm !!! :-D
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Fanpage Tetry (lol)

#26

Post autor: rhino »

[youtube][/youtube]

Rrrrogaty

Fanpage Tetry (lol)

#27

Post autor: Rrrrogaty »

Ciekawe o co tu chodzi. Tetra produkuje też kolorowe rybki czy mają jakiś cichy deal z producentami tych potworków?
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#28

Post autor: rhino »

ROGATEK pisze:jakiś cichy deal
Na cichy mi to nie wygląda. Produkują cały osprzęt i oznajmiają o tym "Urbi et Orbi" ;)
Strona http://www.glofish.com/about/faq" onclick="window.open(this.href);return false; też do Tetry prowadzi.

Rrrrogaty

Fanpage Tetry (lol)

#29

Post autor: Rrrrogaty »

Chodziło mi o to, ze uruchomili całą linię produktów i marketing pod malowane rybki, których sami nie produkują.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Fanpage Tetry (lol)

#30

Post autor: rhino »

Skąd wiesz, że producent ryb nie należy do tego samego koncernu?
Uruchamianie całej linii produktów dla niezależnej firmy, byłoby co najmniej ryzykowne.
Ratel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”