[250] Aquael glossy 120

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

[250] Aquael glossy 120

#31

Post autor: Etam »

Ostatni post z poprzedniej strony:

No nie całkiem początkowe problemy opuściły. :/
Nitki jakby trochę znowu zaczęły przybywać i glony zielone na korzeniach, niektórych liściach i trochę kropek na szybach (widać na korzeniu na foto z pandami, zieleniece?).
Wydaje mi się że trzy czynniki miały na to wpływ:
- zmiana nawożenia, jak testy pokazały no3 0 i niewielkie ilości fosranów 0,5 przestałem podawać fosfor, przeszedłem na macro uznając że jest ok i trzeba zrównoważyć te związki.
- wprowadzenie rybek, stopniowo, ale jednak,
- spora redukcja masy roślinnej pistii i moczarki bardzo zacieniały.
Efekt, pojawilo sie no3 10 fosforany 0 i nowe nitki, zmiany były subtelne wiec glonów też nie ma bardzo dużo, ale zmieniłem nawożenie.
Od poniedziałku podaje sam fosfor i carbo w ilości 5 ml dziennie.
Po tygodniu kolejne testy, zobaczymy. ;]
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw cze 09, 2016 7:08 pm przez Etam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#32

Post autor: fajerka »

Ale ładny baniaczek... ile pand masz? skalary piekne ale niestety albo skalary albo narybek ;-) ciekawe czy krewetki dadza rade...
Come back :oklaski:

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

[250] Aquael glossy 120

#33

Post autor: Etam »

Pand było 10, ale jedna padła ... nie jestem w stanie ich policzyć. W sumie jak coś padnie i amano albo ślimaki zaciągną w krzaczory to nawet kręgosłupa nie znajdę.
Krewetki będą musiały sobie poradzić we własnym interesie :mrgreen:

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [250] Aquael glossy 120

#34

Post autor: Etam »

Dawno nic nie pisałem to teraz mała aktualizacja.
Miałem wypadek z cofką wody z akwa z dyfuzora od bimbrowni. Był to model 3 w jednym, dyfuzor, licznik bąbelków i zaworek zabezpieczający, wszystko pod wodą. Zaworek powinien być na zewnątrz akwa. Awaria polegała na tym że wężyk spadł z dyfuzora (za zaworkiem) i woda poszła do szafki i na panele około 6 może 7 litrów.
Po tym wywaliłem całe to co2 i pojechałem na urlop.
Teraz mam straszny atak glonów i chyba wrócę do tematu co2 tylko teraz normalny zestaw z zaworkiem osobnym.

Obrazek

Z 6 skalarów zostały dwa, chowają się ładnie i jedzą bez opamiętania, nawet tabletki dla zbrojników jedzą. Tylko nie mam pojęcia czy jakiej są płci, czy mam farta i trafiła się parka?

Obrazek

Obrazek

Czy ktoś wie jak te zdjęcia wstawić w pionie?

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#35

Post autor: Witek »

To podobnie jak u mnie z 3 skalarków został 1, to samo źródło. Powiedz czy widziałeś jakieś różnice w przyjmowaniu pokarmów u tych skalarów, mój jeden żarł jak dziki i żyje, reszta niechętnie i one padły... z dwa miechy się nimi cieszyłem...
Opisz obsadę ile Neonów czerwonych i Rodostomusów.
Ja pistię co miesiąc wywalam, a praktycznie nie nawożę i mam piach. Chyba korona Glossy bardzo jej pasuje.
Awatar użytkownika

Brzozy
Zapaleniec
Posty: 208
Rejestracja: ndz lip 26, 2015 8:08 pm
Lokalizacja: Wawer
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#36

Post autor: Brzozy »

Byłem dzisiaj na Radzymińskiej i wrażenie słabe trochę niestety, pyszczaki to masakra poprostu, mieczyki które wyskoczyły z wiadra zbierałem z podłogi, dobrze że żyły jeszcze, nikt nie reagował.
Ja wiem że sklep i ryb dużo do ogarnięcia, ale bez przesady.

Akwarium super się prezentuje, szkoda tych skalarów.
viewtopic.php?f=15&t=32775" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

[250] Aquael glossy 120

#37

Post autor: Etam »

Witek, twoje też z Tapajosa na Radzymińskiej?
Rybole ładne, było tak jak piszesz jeden nie chciał jeść i był mały, niezależnie co dawałem, a karmię 2 x dziennie, mrożonym solowcem, szklarka i rozwielitką do tego płatki tetry chyba mieszanka.
Jednego jakieś chorubsko załatwiło w 24h prawdopodobnie dziurawica, potem po urlopie nie było kolejnych 2 i teraz padł kolejny co nie jadł nic. Te co zostały są żarłoczne i tfu tfu ładnie rosną, a są u mnie prawie 5mcy nie wiem ile mogly miec jak je kupiłem.
Jest 13 rodostomusów, okolo 20 neonów (było 30), 9 pand, otosków (było 12) ale nie wiem ile jest teraz udało mi się naliczyć 7 sztuk za jednym razem, ale generalnie ich nie widać.

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#38

Post autor: Witek »

Moje też z Tapajosa, ciężko namierzyć inne źródło w rozsądnej cenie... terez do mojego akwa trafiły spady (3skalary) od wujka któremu się rozszczelnił zbiornik, chyba im dobrze bo po tygodniu było tarło. Choć znawcą skalarów nie jestem to jest duża różnica, oczywiście na korzyść mojego...
Muszę poszukać jakiegoś źródła i te 3 wydać i dokupić tych "Peru Altum".

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

[250] Aquael glossy 120

#39

Post autor: Etam »

Cześć
Odkopuję wątek, w ten weekend restart zbiornika.
Poniżej Nowy Look:)

Obrazek
Dodano do tego postu po 6 dniach 20 godzinach 25 minutach 41 sekundach
Po przemeblowaniu, zrobiło się ciepło i od razu skalary złożyły ikrę. Niestety w ogólnym akwarium nic z tego nie wyjdzie i najdalej w dwa dni rodzice zjedzą ikrę :smutny:
Obrazek
ODPOWIEDZ