Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#121

Post autor: sum »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Marka pisze: Myślę, że już pisałam czego się obawiam.
Przepraszam że zawracam Wam głowę.
Szkoda....
Rozumiem Twoje obawy.
Musisz jednak podjąć jakąś decyzje. Próbujesz odzyskać kasę lub próbujesz naprawiać we własnym zakresie. Większość z nas obstaje za pierwszym rozwiązaniem.
Pytałaś sprzedającego czy w obliczu niechlujnego zapakowania skutkującego uszkodzeniem w transporcie i przeciągającej się naprawy oraz obecnej "awarii" masz możliwość zwroty lampy? Moim zdaniem są to już wystarczające powody do zadania takiego pytania. Oczywiście nie telefonicznie.
Trzymam kciuki i nie poddawaj się. Napisz na co się decydujesz.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

an207
Maniak
Posty: 715
Rejestracja: czw sie 11, 2016 12:13 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Aneta
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#122

Post autor: an207 »

Kochana, myślę że nikt nie chce Cię obrazić ani zniechęcić. Wręcz przeciwnie, jesteśmy z Tobą :) . Te ostrzejsze komentarze są po to żeby Cię zmotywować i nastawić bojowo :-D . Wykonawca jest bezczelny i takie postępowanie trzeba tępić. Rozumiem że masz słaby okres w życiu i nie masz siły na walkę, ale może spróbuj przywalić mu "z grubej rury", bo faktycznie jak zaczniesz naprawiać na własną rękę, to zadziała to tylko na Twoją niekorzyść.
Ja jestem z całym sercem z Tobą, jeśli trzeba pomóc to mów, pisz :) .
Czy mogę napisać temu Panu komentarz na fb? Oczywiście na temat Twojej sprawy ale w moim imieniu.
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#123

Post autor: Tomasz3k »

adi14 pisze:
Tomasz3k pisze: sprzedający zaciera ręce ze trafił się następny jeleń
Nie posądzajmy każdego o celowe produkowanie bubli dla upychania naiwnym. Jakkolwiek przyznaję, że kupowanie kosztownych przedmiotów od chałupników wydaje się rzeczywiście ryzykowne. Po części jednak uważam, że odpowiada za to lekko przemądrzała atmosfera forów akwarystycznych - ciągle widać informację, że gotowe produkty dużych firm są dla frajerów, przepłaca sie za starożytne typy ledów, a najlepiej zrobić właśnie u takiego rzetelnego z forum czy facebooka lub samemu. Teraz akurat widać, ze elementem wysokiej ceny gotowych produktów może być serwis.
Nie posądzam każdego,ale w tym konkretnym przypadku tak to wygląda.
Co do forum, To nie bardzo się zgodzę z Twoim tokiem myślenia , co innego jak robię coś dla siebie, utopię kasę i nic z tego nie wyjdzie, a co innego jak oferuje coś na sprzedaż!.. Rozumiem że jak zapłacę to dostanę towar 100% wartościowy i zgodny z tym co zakupiłem. Jeśli coś mi nie pasuje, a co gorsza jest niezgodne z ustaleniami, to oddaje i nie powinno być żadnego gadania tylko zwrot pieniędzy!
Głównie chodziło mi o napiętnowanie domorosłych "fachowców" którzy sprzedają produkty nie wpełni wartościowe, a za które zadają sporej kasy.
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#124

Post autor: Tomasz3k »

Tomasz3k pisze: Jest user na forum który również robi lampy power led z którymi nie ma problemów , to po co szukałaś w Krakowie ?
Daj spokój, nikt sobie nie komplikuje bez powodu - widać Marka nie wiedziała o nim - nie robiła sobie przecież celowo utrudnień. Zresztą - powtarzam - czy warto u jakiegokolwiek chałupnika zamawiać naprawdę kosztowne przedmioty (bez urazy wobec kolegi z forum, na pewno jest solidny)?[/quote]

Tu Cię kolego już w ogóle nie rozumiem , z jednej strony zarzucasz mi że posądzam każdego, a z drugiej piszesz"czy warto u jakiegokolwiek chałupnika zamawiać naprawdę kosztowne przedmioty" i odpowiem Ci że WARTO! Mam kilka rzeczy od osób z forum, od programatorów po lampy i jestem z nich bardzo zadowolony.

Marka nie poddawaj się! , doprowadź sprawę do końca.
Awatar użytkownika

adi14
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: pt sty 02, 2015 6:57 pm
Lokalizacja: Warszawa Marymont

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#125

Post autor: adi14 »

Tomasz3k pisze: Daj spokój, nikt sobie nie komplikuje bez powodu - widać Marka nie wiedziała o nim - nie robiła sobie przecież celowo utrudnień. Zresztą - powtarzam - czy warto u jakiegokolwiek chałupnika zamawiać naprawdę kosztowne przedmioty (bez urazy wobec kolegi z forum, na pewno jest solidny)?

Tu Cię kolego już w ogóle nie rozumiem , z jednej strony zarzucasz mi że posądzam każdego, a z drugiej piszesz"czy warto u jakiegokolwiek chałupnika zamawiać naprawdę kosztowne przedmioty" i odpowiem Ci że WARTO! Mam kilka rzeczy od osób z forum, od programatorów po lampy i jestem z nich bardzo zadowolony.
Intencja prosta. Kiedy piszesz, że "sprzedający zaciera ręce że trafił się następny jeleń" to brzmi to, jakby ktoś postanowił sobie zawczasu, że będzie celowo robił psujące się lampy, które będzie drogo sprzedawał, a po tym, jak mu się to uda, to złośliwie chichocząc będzie liczył zarobione pieniądze i cieszył się, że ktoś ma popsuty sprzęt. To moim zdaniem obraz nieprawdziwy. Twórca tych lampy to po prostu nieudolna dupa, która raczej wwaliła pieniądze na komponenty i teraz nie będzie chciała stracić. Ale chciał dobrze. I uważam, ze takie ryzyko, przy wszelkim chałupniczym wytwórstwie jest po prostu większe, niż przy produkcji seryjnej.

Z tego wynika - jak dla mnie prosty wniosek - okazyjnie to sobie można kupować mało kosztowne rzeczy, bawić się w sprawdzonych chałupników, hobbystów, którzy zrobią Ci coś za 50-100 czy 200 zł. Ale jeśli zamawiasz sprzęt za 1000-2000 zł, zwiększa się szansa na kłopoty - więcej podzespołów, większa odpowiedzialność i większa strata, jeśli coś pójdzie nie tak. Przyjazne stosunki z forum nie zawsze tu wystarczą (zawsze mogą się popsuć - i tyle, w razie kłopotów, widziałem już takie sytuacje - nie na polu akwarystycznym), lepsze jest już solidne oparcie na gruncie prawa i np. status sprzedającego jako firmy (no i chyba korzystanie z produktów wdrożonych do produkcji seryjnej - ergo - mam nadzieję - bardziej sprawdzonych).

Nie jestem człowiekiem wykształconym technicznie ani zdolnym manualnie, nie lubię się handryczyć ze sprzedawcami - powyższy wywód to moja strategia zakupów. Ale każdy oczywiście ma swoją strategię, sam decyduje o zaufaniu, jakim obdarza kontrahenta i sam uznaje, ile jest w stanie na co wydać.

PS. Teraz Marka będzie się handryczyć, trzymam kciuki za skuteczność działań. Na przyszłość pewnie inaczej wybierze sprzedawców.
Ostatnio zmieniony ndz gru 04, 2016 11:27 pm przez adi14, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#126

Post autor: Tomasz3k »

adi14, Myślę że obydwaj piszemy o tym samym :)
To jest elektronika i zawsze się może zdarzyć że coś nie działa.... ale istnieje w naszym Polskim słowniku magiczne słowo "przepraszam" po czym poprawiam uszkodzony element na swój koszt i kupujący cieszy się z zakupionego przedmiotu- Można? Można!
I według mnie to w ogóle nie była okazja, sam jak bym zobaczył takie ogłoszenie, to od razu pomyślał bym, iż za takie pieniądze to robi profesjonalna firma :)

Jak kolega z forum robił dla mnie lampę , to ustaliliśmy na wstępie ile daje zadatku na ew. części, czego oczekuję od lampy i jaki jest termin realizacji. O etapach realizacji byłem na bieżąco informowany, po czym zapytał czy chce odebrać osobiście czy wysłać . Po jakichś 3 miesiącach pomyślałem o dołożeniu kilku diód do lampy, piszę do niego z zapytaniem czy się da, i dostaję odpowiedź że się nie da bo.... albo że się da ale niesie to za sobą takie i takie koszty bo trzeba coś wymienić.
Chałupnicza robota nie ma tu nic do rzeczy, tylko i wyłączenie podejście do kupującego i umiejętności :)
Awatar użytkownika

Autor
Marka
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: sob maja 28, 2016 2:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Marzena
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#127

Post autor: Marka »

Marka pisze: spróbuję (nie sama) naprawić tą wtyczkę.
Tego wtyku się nie naprawia, ten wtyk się wymienia. O ile to wtyk, bo jeśli gniazdo...
Marka, czy puszka z "USB" też się tak mocno nagrzewa? To jest jakiś osobny sterownik?[/quote]

Wtyk oczywiście do wymiany.
Nagrzewa się i puszka i zasilacz. Nie parzy ale dla mnie są te części gorące.

Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Marka
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: sob maja 28, 2016 2:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Marzena
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#128

Post autor: Marka »

an207 pisze:Kochana, myślę że nikt nie chce Cię obrazić ani zniechęcić. Wręcz przeciwnie, jesteśmy z Tobą :) . Te ostrzejsze komentarze są po to żeby Cię zmotywować i nastawić bojowo :-D . Wykonawca jest bezczelny i takie postępowanie trzeba tępić. Rozumiem że masz słaby okres w życiu i nie masz siły na walkę, ale może spróbuj przywalić mu "z grubej rury", bo faktycznie jak zaczniesz naprawiać na własną rękę, to zadziała to tylko na Twoją niekorzyść.
Ja jestem z całym sercem z Tobą, jeśli trzeba pomóc to mów, pisz :) .
Czy mogę napisać temu Panu komentarz na fb? Oczywiście na temat Twojej sprawy ale w moim imieniu.
Dzięki za dobre słowo, mnie raczej taki ton motywuje niż oskarżenia.

Oczywiście piszcie na jego Fb na pewno się należy.
Awatar użytkownika

Autor
Marka
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: sob maja 28, 2016 2:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Marzena
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#129

Post autor: Marka »

Zadzwonię dzisiaj do federacji konsumenta. Dzisiaj na spokojnie skłaniam się do tego żeby lampę zwrócić.
Dam znać co dalej
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#130

Post autor: fajerka »

Trzymam kciuki!!! Daj znać co ci powiedzieli w federacji :-)
Come back :oklaski:
Awatar użytkownika

Autor
Marka
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: sob maja 28, 2016 2:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Marzena
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#131

Post autor: Marka »

fajerka pisze:Trzymam kciuki!!! Daj znać co ci powiedzieli w federacji :-)
Jasne :-)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#132

Post autor: marcinzabki29 »

Marka bądź twarda:D
Ostatnio zmieniony pn gru 05, 2016 10:15 am przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Marka
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: sob maja 28, 2016 2:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Marzena
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#133

Post autor: Marka »

:-D
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#134

Post autor: rhino »

Marka,

czy te dziury na LED-y są czymś osłonięte przed wilgocią? Dasz zdjęcie?
Awatar użytkownika

Autor
Marka
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: sob maja 28, 2016 2:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Marzena
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#135

Post autor: Marka »

Obrazek

Niczym nie są osłonięte
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#136

Post autor: rhino »

Nie wiem co powiedzieć...
Chociaż prawdę mówiąc to wiem, ale nie wypada takich słów publicznie używać.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#137

Post autor: Lech-u »

Może napisz w temacie pierwszego postu namiar na tego wykonawcę (nazwę), żeby wiedzieć kogo unikać.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#138

Post autor: rhino »

Lech-u,
lepiej nie.
Post już się ładnie w google "ustawił' ;)
Ostatnio zmieniony pn gru 05, 2016 11:26 am przez rhino, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

adi14
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: pt sty 02, 2015 6:57 pm
Lokalizacja: Warszawa Marymont

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#139

Post autor: adi14 »

rhino pisze: Lech-u,
lepiej nie.
Prawdopodobnie zniszczy to pozycjonowanie w google ;)
Obecnie jest na pierwszej stronie wyników wyszukiwania " style aqua leds" :cool:
Z przykrością stwierdzam, że u mnie tak nie jest (w ogóle nie mogę znaleźć fawy). A przy okazji, niespecjalnie wierzę w moc obsmarowywania fb. Pamiętacie aferę sprzed roku, gdy sklep z ciuchami na Muranowie reklamował się bohomazami na ścianach budynków? Ludzie pominusowali sklep, repurtacja mu spadła - a działa sobie w najlepsze do dziś.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#140

Post autor: rhino »

adi14 pisze: Z przykrością stwierdzam, że u mnie tak nie jest
Niestety to fakt.
W konia się zrobiłem :)
Za wcześnie na dobrą pozycję...
Ostatnio zmieniony pn gru 05, 2016 11:41 am przez rhino, łącznie zmieniany 1 raz.

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#141

Post autor: Dejw »

Marka pisze:
Obrazek
rhino pisze: Nie wiem co powiedzieć...
Chociaż prawdę mówiąc to wiem, ale nie wypada takich słów publicznie używać.
Mnie też tylko jedno, bardzo krótkie zdanie ciśnie się na usta...

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#142

Post autor: Dejw »

Powiem Ci tak...jeśli nie załatwisz tego sama, to Cię znajdę i ja to załatwię. :D Aż boli, gdy na to patrzę. Fuszerka, to mało powiedziane.
A te włączniki...super design! Dokładnie takie same są...w traktorze T25, który stoi w stodole mojego dziadka.;) :hah:
Ostatnio zmieniony pn gru 05, 2016 11:52 am przez Dejw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#143

Post autor: Lech-u »

Dejw pisze: Dokładnie takie same są...w traktorze T25
Wydawało mi się, że w traktorze są nowocześniejsze.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#144

Post autor: Dejw »

Władimirec T25 ma takie włączniki świateł:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Faktycznie, bardziej dyskretne niż zamontowany w sterowniku belki. Ten wystający gwint. <3

Ja za takie pieniądze, poza jakością wykonania i użytych materiałów, oczekiwałbym, wręcz żądał, elegancji wykończenia.
Ostatnio zmieniony pn gru 05, 2016 12:03 pm przez Dejw, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

Autor
Marka
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: sob maja 28, 2016 2:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Marzena
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#145

Post autor: Marka »

Wysłałam wiadomość a jutro wyślę listem poleconym

Odstąpienie od umowy

Informuję, że odstępuję od umowy a podstawie art. 560 KC w związku z art. 556 KC zawartej na wykonanie lampy ledowej do akwarium oraz niniejszym żądam zwrotu pieniędzy na konto z którego dokonywałam wpłaciłam w łącznej kwocie 1230 zł.
Informuję, że w tym tygodniu odeślę lampę na Pana adres.
Odstąpienie uzasadniam wadami jak ta lampa posiada:
1. Po tygodniu użytkowania lampa przestała działać, gorące były zasilacz, puszka i wtyk, który uległ uszkodzeniu z uwagi na mocne przegrzanie. Używanie tego urządzenia zagraża bezpieczeństwu, grozi pożarem.
2. Ledy w lampie nie są zabezpieczone przed bezpośrednim kontaktem z wodą. Co w przypadku rozprysku wody z akwarium może spowodować zwarcie u urządzeniu a tym samym również nie jest bezpieczne.
3. Obecne nogi po naprawie są niechlujnie przymocowanie, posiadają pęknięcia w okolicy śrub. Lampa była wykonywana do innego mocowania natomiast w obecnym stanie konstrukcja nie jest stabilna. Do tego estetyka nie odpowiada ceny lampy.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#146

Post autor: rhino »

BRAWO!
W końcu :)

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#147

Post autor: Dejw »

Bardzo dobrze, że podparłaś to konkretnymi artykułami. To zawsze działa na korzyść poszkodowanego i "motywująco" na sprzedawcę.
Popraw tylko błędy typu
Marka pisze: z którego dokonywałam wpłaciłam w łącznej kwocie(...)
uzasadniam wadami jak ta lampa posiada(...)
estetyka nie odpowiada ceny lampy.
Ostatnio zmieniony pn gru 05, 2016 9:24 pm przez Dejw, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#148

Post autor: asheka »

:viva:
Trzymam kciuki! Twarda bądź! Tu idzie o Twoje ryby i Twoje dobre samopoczucie.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#149

Post autor: marcinzabki29 »

Marka ponieważ to poważne pismo, to zwróć uwagę na literówki.
Podsumuje to jednym słowem - Wreszcie.
Trzymam kciuki za szybkie załatwienie sprawy.
Ostatnio zmieniony pn gru 05, 2016 9:26 pm przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#150

Post autor: Dejw »

Jak uda Ci się wreszcie zakończyć to w jedyny słuszny sposób, to chyba w przypływie ekscytacji wszyscy się zbierzemy i sami Ci tę lampę zmontujemy. :D :D :D
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Problem z uzyskaniem lampy od wykonawcy

#151

Post autor: ziabak »

Marka - wprowadziłam kilka korekt, bo chyba w związku z emocjami pojawiły się błędy:

Informuję, że odstępuję od umowy zawartej na wykonanie akwarystycznej lampy ledowej oraz niniejszym żądam zwrotu pieniędzy na konto, z którego dokonywałam wpłaty w łącznej kwocie 1230 zł. (podstawa prawna: art. 560 KC w związku z art. 556 KC)
Informuję, że w tym tygodniu odeślę lampę na Pana adres.
Odstąpienie uzasadniam wadami jakie ta lampa posiada:
1. Po tygodniu użytkowania lampa przestała działać, gorące były: zasilacz, puszka i wtyk, który uległ uszkodzeniu w związku z silnym przegrzaniem. Używanie tego urządzenia zagraża bezpieczeństwu, grozi pożarem.
2. Ledy w lampie nie są zabezpieczone przed zawilgoceniem, co w przypadku rozprysku wody z akwarium może spowodować zwarcie w urządzeniu a tym samym również nie jest bezpieczne.
3. Wsporniki podporowe lampy po naprawie są niechlujnie przymocowane, posiadają pęknięcia w okolicy śrub. Lampa była wykonywana do innego mocowania natomiast w obecnym stanie konstrukcja nie jest stabilna. Dodatkowo ogólna estetyka wykonania lampy jest nieadekwatna do jej ceny.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
ODPOWIEDZ