Dziwne guzki na liściach hygrophilii.

ODPOWIEDZ

Autor
Kern08
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 7:24 am
Lokalizacja: Zielonka

Dziwne guzki na liściach hygrophilii.

#1

Post autor: Kern08 »

Witajcie, od jakiegoś czasu widziałem na swojej siamensis jakieś grudki. Myślałem że to może jakieś jajka albo małe ślimaki i nie przyglądałem się jakoś szczegółowo. Mineło jednak trochę czasu i nic się nie zmieniało więc wyciąłem jeden liść i ku mojemu zdziwieniu okazało się że roślina ma takie jakby guzki na obydwóch stronach liścia. Czy ktoś wie co to może być? Akwarium było zalane miesiąc temu. Wszystkie rośliny rosną bez zastrzeżeń jedne wolniej drugie szybciej jedynie ludwiga repens ma lekkie problemy. Robiłem testy na NO2, NO3, Nh3 i wszystko jest ok. PH 7,4, dh 9,4.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Dziwne guzki na liściach hygrophilii.

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Dziwne te guzki, rzeczywiście wyglądają jak małe ślimaki, przynajmniej niektóre :) To jest na wszystkich liściach u tej roślinki?
Ostatnio zmieniony czw gru 22, 2016 5:49 am przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Dziwne guzki na liściach hygrophilii.

#3

Post autor: ziabak »

wygląda jak jakiś pasożyt roślin... Ale czy rośliny podwodne mogą mieć jakiegoś pasożyta to ja nie wiem. Wizualnie kojarzy mi się z pasożytem takim jak roślinach lądowych można spotkać.

Dodano po 7 minutach 46 sekundach:
https://goo.gl/images/5vT2VL
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
Kern08
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 7:24 am
Lokalizacja: Zielonka

Dziwne guzki na liściach hygrophilii.

#4

Post autor: Kern08 »

Nie było to tylko na dwóch liściach. Po odcięciu tych liści kiedy one wyschły te guzki wyschły razem z nimi i na szczęście już się nie pokazały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”