przymiarki do 300l

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

przymiarki do 300l

#31

Post autor: marcinzabki29 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Skoro taka wysokość wnętrza szafki, to powinien się zmieścić 2226, tylko jeden to będzie mało.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Johanna
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: czw lip 27, 2017 1:07 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

przymiarki do 300l

#32

Post autor: Johanna »

marcinzabki29 pisze: sob wrz 23, 2017 2:35 pmObyś tego nie doświadczyła na własnej skórze.
a nie mógłby ktoś wypożyczyć żonę na chwilę? ma tylko przyjść, zabronić i może wracać (ewentualnie jeszcze obiad zrobić)? ;)
eratez pisze: sob wrz 23, 2017 2:05 pmdo filtra, żeby na wysokość się zmieścił
albo będzie trzeba jednak przerabiać szafkę, albo zastosować dwa mniejsze filtry. Zna ktoś ogarniętego stolarza w W-wie lub okolicy, który podejmuje się poprawek po innych jeśli będzie taka konieczność?
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

przymiarki do 300l

#33

Post autor: Miro »

Kate_Frei pisze: sob wrz 23, 2017 2:48 pma nie mógłby ktoś wypożyczyć żonę
niestety, nie.
Moja pobiła mnie i uciekła z emigrantem :razz:
Kate_Frei pisze: sob wrz 23, 2017 2:48 pmalbo będzie trzeba jednak przerabiać szafkę
taka przeróbka może kosztować prawie tyle co nowa.
Wystarczy filtr mały kubełek i duży wewnętrzny albo duża kaskada. To wszystko zależy co będzie w środku akwarium.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

przymiarki do 300l

#34

Post autor: marcinzabki29 »

miro pisze: sob wrz 23, 2017 8:31 pmWystarczy filtr mały kubełek
Nie taki mały, tak jak pisałem, spokojnie się 2226 zmieści.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Johanna
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: czw lip 27, 2017 1:07 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

przymiarki do 300l

#35

Post autor: Johanna »

marcinzabki29 pisze: sob wrz 23, 2017 9:30 pmspokojnie się 2226 zmieści.
zmieści się :) dwa też się zmieszczą.
i tutaj kolejne pytanie. skoro ten filtr jest teoretycznie do max 350l (a ja nadal jeszcze planuje 300 pomimo tego, że chłopaki żon nie chcą pożyczyć ;) ) to wystarczy jeden, czy jednak to 350 to taka teoria i lepiej będzie dołożyć dodatkowy filtr?

do obsady jeszcze nie dotarłam - jak się przestawia z 60l to mój mały móżdzek jeszcze nie ogarnia ile możliwości się otwiera :)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

przymiarki do 300l

#36

Post autor: marcinzabki29 »

Ja bym podłączył dwa, tak mam u siebie - w 240 po dwa kubełki.
Ale to ja. Z pewnością jeszcze coś by się przydało. Jeżeli nie drugi kubełek, to wewnętrzny. Chociaż jakoś mi szkoda miejsca na wewnętrzny filtr. Pamiętaj o prefiltrach.
Pozdrawiam Marcin

Wojtekxxx9

przymiarki do 300l

#37

Post autor: Wojtekxxx9 »

Marcin, z tymi filtrami to nie wpadajmy w skrajności. Delikatna nadfiltraxja jest ok, sam tak robię. Ale nie popadajmy w paranoje. Te wartości deklarowane tez są umowne. Diana Walstad twierdzi, ze w stabilnym i dojrzałym baniaki ( co prawda LT ale to chyba taki margines bezpieczeństwa) filtr jest potrzebny do mieszania wody. Może my wszyscy przesadzamy z ilością filtrów?
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

przymiarki do 300l

#38

Post autor: marcinzabki29 »

Nie porównuj LT z normalnym akwarium, wiem - normalne to pojęcie względne.
Już to pisałem, w typowym LT o którym pisze Diana, wystarczy cokolwiek do mieszania wody. Ale nie o takim akwarium tutaj piszemy.
I to nie jest paranoja, tylko opisuje to z doświadczenia.
Mialem w 240 sam 2028, akwarium wyglądało tak sobie, bardzo dobrze rosły krasnorosty. Dołożyłem drugi kubełek 2224 i sytuacja się zmieniła na plus. Nie jednokrotnie czytamy - zwiększyłem filtrację i glony zniknęły. Więc coś w tym jest.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Johanna
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: czw lip 27, 2017 1:07 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

przymiarki do 300l

#39

Post autor: Johanna »

LT to już raczej wyższa szkoła jazdy (tak mi się wydaje) i chociaż może się wydawać, że to taki ideał, że wszystko samo się robi, żyje i nawet wody tak często nie trzeba podmieniać to, żeby to osiągnąć jednak wymaga to dużo pracy i wiedzy, a ja nadal jestem amatorem, więc zostanę przy klasycznym akwarium.

Poza tym głównie zależy mi na rybach, rośliny lubię jeśli są, ale nie są priorytetem (chociaż kiedy oglądam Wasze galerie to mi szczęka opada, że tak w ogóle się da :pada: )
Zacznę od jednego filtra, o którym napisał Marcin, a potem ewentualnie dorzucę drugi, w zależności od tego jak to będzie szło.
Za chwilę jadę na urlop, ale pewnie po powrocie zacznę organizację.

PS. coraz bardziej skłaniam się do wydłużenia akwarium do wymiarów 150x40x50, do 2 metrów nadal daleko :)

Wojtekxxx9

przymiarki do 300l

#40

Post autor: Wojtekxxx9 »

Kate_Frei pisze: ndz wrz 24, 2017 2:01 pmPS. coraz bardziej skłaniam się do wydłużenia akwarium do wymiarów 150x40x50, do 2 metrów nadal daleko
Ale w dobrym kierunku idziesz. :viva:
To wcale nie prawda ze LT jest wyższa szkoła. Juz bardziej HT.
A co to jest to klasyczne to chyba nikt nie wie :-)
Jesli mie masz mani mega wymagających roślin to możesz probowac LT. Ma to dużo plusów zaczynając od ilości swiatla. Raptem 60-70W. Powoli wszystko rośnie wiec wiadrami nie wrzucasz. Odpadają podmiany 60l wody co tydzień...

eratez
Zapaleniec
Posty: 344
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 2:42 am
Lokalizacja: Z internetów

przymiarki do 300l

#41

Post autor: eratez »

Ja mam LT 22L stoi na parapecie, mieszam wodę fanem micro bez gąbki. Świecę led cob 8W. Przez ostatnie pół roku dolałem dwa razy wodę (w sumie z 5l) i jak sobie przypomnę to sypnę jedzenie gupikom. Więcej nic nie robię :-D
I żeby było ciekawiej to na noc fana wyłączam :twisted:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

przymiarki do 300l

#42

Post autor: Lech-u »

Czy można wyciąć dno tej szafki, żeby wszedł tam większy (wyższy) filtr?
Bo mi na oko wyglądało, że tam się może spokojnie zmieścić filtr (dwa filtry) do akwarium ok. 400 litrów.

Czyli po wycięciu dna szafki filtr stałby na podłodze. Oczywiście z przodu nic by nie było widać.
A szafka nie dość, że solidna to jeszcze ładna (wiem, rzecz gustu).
ODPOWIEDZ