Jaki laptop kupić?

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ

Autor
Psyho

Jaki laptop kupić?

#1

Post autor: Psyho »

Jako że nieuchronnie zbliża się czas prezentów komunijnych potrzebuję waszej porady jaki kupić laptop synowi. Mam tylko kilka warunków : budżet to 2000, mam mieć srebrny kolor i posiadać offisa w pakiecie( do szkoły ) no i jakąś w miarę kartę graficzną bo młody w coś tam pewnie grał będzie. Pomożecie?
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Jaki laptop kupić?

#2

Post autor: rupert »

Dokładnych parametrów Ci nie polecę. Ale co do jednego jestem pewny jak będziesz wybierać dysk to szukaj SSD (no chyba że obecnie to standard - nie wiem, nie jestem zbytnio na czasie) Podam przykład z autopsji: W robocie padł mi niedawno laptop a dokładnie dysk jakaś talerzówka standardowa.
Procek i3-3217U 1,8GHz dwurdzeniowy zaden szatan, ramu 4Gb. Dostałem nowy dysk 256 GB własnie SSD (SSPC) i powiem Ci że nie mogę się nadziwić jak ten sprzęt przyspieszył. Uruchamianie sytemu (win10) trwa z zegarkiem w ręku 7 sec. A wcześniej trwało to nawet od 5 do 7 min. Aplikacje instalują się ekspresowo. Otwieranie okien w mgnieniu oka. Poważnie się zastanawiam czy w swoim prywatnym lapie nie zamienić 1T na 500GB SSD.
Awatar użytkownika

MarioM
Zapaleniec
Posty: 301
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Jaki laptop kupić?

#3

Post autor: MarioM »

SSD nie są niestety standardem, przynajmniej nie w lapkach w cenie do 2K. Czy się opłaca mieć SSD - wg mnie bardziej niż mocniejszy procesor :)
Na pewno szukaj czegoś z procesorem minimum intel i3; odpuściłbym sobie AMD.
W tej cenie trudno znaleźc nowego lapka z dedykowaną kartą graficzną.
Jakbym ja kupował to celowałbym np. w takie coś https://www.x-kom.pl/p/358631-notebook- ... 0-fhd.html - dobry procek, dysk ssd, ekran matowy full hd.
Ostatecznie taki - ma nieco lepszą grafikę, ale zwykły dysk
https://www.x-kom.pl/p/395311-notebook- ... 920mx.html
Ten Geforce to nie jest demon, ale o ile dysk można sobie za rok/za dwa wymienić o tyle karty graficznej zmienić się w lapkach za bardzo nie da.

Office trzeba raczej dokupić, bo rzadko kiedy jest w pakiecie; kiedyś były promki, że dawali na rok czy coś w ten deseń. Wersje dla uczniów byly zwykle tańsze - można tez korzystać z darmowych pakietów jak LibreOffice.

Gdyby zwiększyć budżet do 2600 to już sie zaczynają pojawiać sensowne z dedykowanymi kartami geforce
https://www.x-kom.pl/g-2/c/1522-noteboo ... ][72378]=1
---------------------------
pozdrawiam
Mariusz

Autor
Psyho

Jaki laptop kupić?

#4

Post autor: Psyho »

MarioM pisze: pn kwie 16, 2018 1:57 pmLibreOffice.
Czy jest on kompatybilny z Office tzn. czy pliki stworzone w tym pierwszym odtworzę w np. w Wordzie?
Awatar użytkownika

MarioM
Zapaleniec
Posty: 301
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Jaki laptop kupić?

#5

Post autor: MarioM »

Psyho pisze:
MarioM pisze: pn kwie 16, 2018 1:57 pmLibreOffice.
Czy jest on kompatybilny z Office tzn. czy pliki stworzone w tym pierwszym odtworzę w np. w Wordzie?
Jak zapiszesz je w LibreOffice jako .doc lub .docx to tak. Kompatybilność działa w obie strony, ale tak na 95%. Moze być problem jak zapiszesz w Word, Excell lub PowerPointcie jakimiś wymyslnymi funkcjami. Jednak zwykle nie ma problemu, sam używam i jest ok. Najlepiej sobie zainstalować i posprawdzać na jakiś swoich dokumentach.

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

---------------------------
pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Jaki laptop kupić?

#6

Post autor: aquilamp »

Dla dziecka tylko i wyłącznie komputer stacjonarny. Laptop 3 lat nie dożyje. A z stacjonarnym za 2000 masz na kilka lat spokoju. I nie ma się co oszukiwać. Przede wszystkim gry będą na nim uruchamiane.

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka


Autor
Psyho

Jaki laptop kupić?

#7

Post autor: Psyho »

aquilamp pisze: pn kwie 16, 2018 4:31 pmDla dziecka tylko i wyłącznie komputer stacjonarny.
Stacjonarka z kilku względów nie wchodzi w grę. Tylko laptop
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Jaki laptop kupić?

#8

Post autor: Komarowa »

;] widzę że bezpowrotnie minęły czasy kiedy od starych dostawalo sie encyklopedię albo mikroskop...
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Autor
Psyho

Jaki laptop kupić?

#9

Post autor: Psyho »

Komarowa pisze: pn kwie 16, 2018 5:40 pmwidzę że bezpowrotnie minęły czasy kiedy od starych dostawalo sie encyklopedię albo mikroskop...
Niestety. Nie tyle od starych co od dziadka , ale ten ma na punkcie wnuka hopla :głupek:
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Jaki laptop kupić?

#10

Post autor: aquilamp »

Psyho pisze:
aquilamp pisze: pn kwie 16, 2018 4:31 pmDla dziecka tylko i wyłącznie komputer stacjonarny.
Stacjonarka z kilku względów nie wchodzi w grę. Tylko laptop
Zmienisz zdanie po pierwszym zalaniu.



Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Jaki laptop kupić?

#11

Post autor: Komarowa »

Nooo. Za sok pomarańczowy i atak paniki mojej córki , którego skutkiem były wydlubane klawisze , wybulilam ostatnio 560 :evil:
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jaki laptop kupić?

#12

Post autor: Lech-u »

Może odłożysz komunię o kilka lat to wtedy dziecko będzie już rozumniejsze i warto inwestować w kompa.

Na razie kup jakiegokolwiek laptopa w podanej cenie. I tak go wymienisz za 2 lata.
Powiedział to ojciec trzech córek.

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Jaki laptop kupić?

#13

Post autor: Karolus »

Nie wiem czy jeszcze te laptopy ma HP w ofercie, ale 2 lata temu mój "szkodnik" dostał na komunię HP ENVY 15, po za tym że zwykły dysk to całkiem sensowny sprzęt, grafika NVIDII, wspierany Optimus, a kosztował coś koło 2200, więc tylko troszkę przekraczał kwotę jaką założyłeś
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Jaki laptop kupić?

#14

Post autor: Wojtekxxx9 »

Weź coś z 3 letnia gwarancją :-)
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Jaki laptop kupić?

#15

Post autor: rupert »

Komarowa pisze: pn kwie 16, 2018 5:51 pmwybulilam ostatnio 560
Off Topic
Moja małżonka czyściła kiedyś klawiaturę naszego Lenovo. Ponoć szmatka była tylko lekko wilgotna... Efekt komp nie chciał się w ogóle uruchomić. Po kilku próbach udało się zainstalować klawiaturę bluetooth na tablecie. Jak się dowiedziałem koszt nowej oryginalnej to 200 zł plus 100 wymiana. Nie wiele myśląc ściągnąłem chiński zamiennik z allegro za 30 zł wymianę poczyniłem sam (łatwiejsze to niż się wydawało), śmiga do dziś bez problemu.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Jaki laptop kupić?

#16

Post autor: Komarowa »

No :roll: U mnie bez potraktowania głównej ultradzwiekami się nie obyło....sok pomarańczowy ;] gęsty kwas ;]
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”