Zmiana rurki zasysającej 12/16

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Boro1

Zmiana rurki zasysającej 12/16

#1

Post autor: Boro1 »

W związku ze zmianą rurki zasysającej wodę do kubła (zmiana koloru) wpadłem na pomysł, że może pod kolanko podłączyć jakiś prefiltr ze skimerem? Coś na kształt JBL TOP Clean 2.
Tylko coś mniejszego gabarytowo. Zastanawiam się czy to ma sens? Macie może jakieś propozycje produktowe?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Zmiana rurki zasysającej 12/16

#2

Post autor: Lech-u »

Borek1 pisze: pt sie 10, 2018 10:59 am Coś na kształt JBL TOP Clean 2
No właśnie tego bym polecił.

On ma regulowaną wysokość. I mimo to jest za duży?

Autor
Boro1

Zmiana rurki zasysającej 12/16

#3

Post autor: Boro1 »

Lech-u pisze: pt sie 10, 2018 2:37 pm On ma regulowaną wysokość. I mimo to jest za duży?
widzę w internetach, że wysokość minimalna akwarium to 35cm dla tego urządzenia - moje ma 30
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Zmiana rurki zasysającej 12/16

#4

Post autor: ahr »

Na wysokość to on będzie ok, odepniesz po prostu dolną część. Tylko do takiego szkła raczej za wielki. Bardziej coś o takie o: https://www.clarias.pl/ista-mini-surfac ... 19950.html
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

Autor
Boro1

Zmiana rurki zasysającej 12/16

#5

Post autor: Boro1 »

ahr pisze: pt sie 10, 2018 8:36 pmBardziej
Byłem dziś w clariasie i ta ista to jakaś popierdułka.
Po przemyśleniu i radzie kolegi z innego forum kupiłem napowietrzacza, dokładnie oxypro 150 aquaela i kostjez taką trochę większą.
Efekt będzie taki, że film białkowy nie powinien powstać, oczywiście przy odpowiednim ruchu tafli wody. Zatem skimmer będzie mi zupelnie zbędny :)
Jutro przy cotyfodniowych podmianek ach zrobię zamianki
ODPOWIEDZ