Kupię rybki danio

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Kupię rybki danio

#1

Post autor: Coatl1987 »

Witam. Po roślinach przyszła pora na ryby. Może ktoś z was hoduje danio i ma kilka/ kilkanaście na sprzedaż... Ewentualnie do oddania :biggrin: Interesują mnie szczególnie odmiany barwne tj. Żółte zielone różowe...

Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Kupię rybki danio

#2

Post autor: Zbyszek »

Coatl1987 pisze: czw wrz 13, 2018 9:13 pm Interesują mnie szczególnie odmiany barwne tj. Żółte zielone różowe...


Nie kupuj ryb genetycznie modyfikowanych, jest wiele gatunków "normalnych" ryb, bardzo ładnych i kolorowych. Zresztą w UE, czyli także w Polsce jest zakaz sprzedaży takich ryb - min i kolorowych danio.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Kupię rybki danio

#3

Post autor: Miro »

Zbyszek pisze: pt wrz 14, 2018 4:05 pm Nie kupuj ryb genetycznie modyfikowanych
:oklaski:
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Kupię rybki danio

#4

Post autor: Coatl1987 »

poważnie? A w każdym akwarystycznym sklepie ożna znaleźć danio "barwne (chropae) czy jakoś tak...
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Kupię rybki danio

#5

Post autor: Coatl1987 »

Poza tym narazi chyba ryb wystarczy... są tetry czarne, dwa mieczyki, trzy gupiki otosek (docelowo kilka) i glonojad :D
Awatar użytkownika

Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Kupię rybki danio

#6

Post autor: Frosch »

Coatl1987 pisze: czw wrz 27, 2018 9:38 pm A w każdym akwarystycznym sklepie ożna znaleźć danio "barwne (chropae) czy jakoś tak...
Danio choprae to akurat gatunek o naturalnym zabarwieniu (pomarańczowym) https://www.seriouslyfish.com/species/c ... s-choprae/
Te "świecące" (zielone, pomarańczowe, czerwone i niebieskie) danio to zmodyfikowane genetycznie danio pręgowane - Danio rerio czyli "GloFish"
http://www.aboutfishonline.com/articles/glofish.html

Właściwie nie cierpią od tej modyfikacji, bo w przeciwieństwie do barwionych przez nastrzykiwanie barwnikiem przeźroczek nic nie trzeba już z nimi robić, żeby były kolorowe. Jedynie co można powiedzieć, że dużo narybku nie może napełnić pęcherza pławnego. Wynika to z chowu wsobnego, bo skrzyżowane z rybami o ubarwieniu dzikim dają w pierwszym pokoleniu ryby pasiaste (kolor jest słabo widoczny), dopiero wśród kolejnego pokolenia trafiają się osobniki z kolorem i bez czarnego barwnika. Danio te oprócz genu na kolorowy barwnik są jeszcze mutantami pozbawionymi czarnego pigmentu (są lekko przejrzyste) przez co lepiej widać "świecący" barwnik. Dlatego żeby uzyskać duży procent potomstwa identycznego jak rodzice krzyżuje je się wsobnie, co przynosi skutek w postaci części narybku, który nie może napełnić pęcherza i ginie.
Dorosłe danio "świecące" najczęściej są też mniejsze (zwłaszcza żółto-zielone, z tego co zaobserwowałem) i żyją krócej.
Zablokowany