Górzyste 48 litrów.

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#61

Post autor: Komarowa »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ja tam nie widzę żadnych glonów.
Monte Carlo , cóż, są inne atrakcyjne rośliny trawnikowe.
Ja bym go jeszcze nie wywalała. Może uparciuch odbije.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#62

Post autor: pkalan »

a Ty nawozisz ten baniak?? CO2 podajesz?? MC jest stosunkowo wymagającą rośliną, od oświetlenie po nawożenie. glossostigma jest większa ale zdecydowanie łatwiejsza w uprawie.

pozdrawiam,
PK
pozdrawiam,
PK
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#63

Post autor: Samotny77 »

pkalan pisze: wt mar 19, 2019 9:17 am a Ty nawozisz ten baniak?? CO2 podajesz?? MC jest stosunkowo wymagającą rośliną, od oświetlenie po nawożenie. glossostigma jest większa ale zdecydowanie łatwiejsza w uprawie.
Powiem tak. Zanim baniak wystartował dużo czytałem z czego powinienem zrobić trawniczek. Wybór padł na Monte Carlo, gdyż na wielu forach, oraz wielu sprzedawców utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to najłatwiejsza w uprawie roślina trawnikowa. Rozmawiałem też z kilkoma akwarystami, którzy mają trawnik z tej rośliny i mówili, że spokojnie da sobie radę bez podawania CO2 i to też był ważny argument na plus dla Monte Carlo, bo nie mam butli CO2.
Zbiornik ma 3 tygodnie, a jako że postawiony jest na podłożu aktywnym to jeszcze nie zacząłem nawozić tego baniaka. Dopiero od tego tygodnia planowałem podawać niewielkie ilości potasu, a następnie żelaza Fe, ale być może źle to wszystko wykalkulowałem i powinienem nawozić znacznie wcześniej?
Dla mnie winowajcą tego stanu, chociaż mogę się mylić jest oświetlenie, bo dwie stare lampki aquaela obie po 11W to chyba ciut za mało. Nie znam się co i jak, ale chętnie zrobiłbym jakąś belkę, lub zmienił oświetlenie.
Dodano do tego postu po 12 minutach 3 sekundach
Komarowa pisze: pn mar 18, 2019 9:46 pm Ja tam nie widzę żadnych glonów.
Glony w sumie zwalczyłem, ale może przez ten brzydki trawniczek z Monte Carlo akwarium wygląda jakby było brudne i dawno nie czyszczone.
Ostatnio zmieniony wt mar 19, 2019 10:28 am przez Samotny77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#64

Post autor: pkalan »

Samotny77 pisze: wt mar 19, 2019 10:28 am Powiem tak. Zanim baniak wystartował dużo czytałem z czego powinienem zrobić trawniczek. Wybór padł na Monte Carlo, gdyż na wielu forach, oraz wielu sprzedawców utwierdziło nie w przekonaniu, że jest to najłatwiejsza w uprawie roślina trawnikowa. Rozmawiałem też z kilkoma akwarystami, którzy mają trawnik z tej rośliny i mówili, że spokojnie da sobie radę bez podawania CO2 i to też był ważny argument na plus dla Monte Carlo, bo nie mam butli CO2.
Zbiornik ma 3 tygodnie, a jako że postawiony jest na podłożu aktywnym to jeszcze nie zacząłem nawozić tego baniaka. Dopiero od tego tygodnia planowałem podawać niewielkie ilości potasu, a następnie żelaza Fe, ale być może źle to wszystko wykalkulowałem i powinienem nawozić znacznie wcześniej?
Dla mnie winowajcą tego stanu, chociaż mogę się mylić jest oświetlenie, bo dwie stare lampki aquaela obie po 11W to chyba ciut za mało. Nie znam się co i jak, ale chętnie zrobiłbym jakąś belkę, lub zmienił oświetlenie.
MC w uprawie jest proste o ile spełnisz odpowiednie warunki(zresztą jak każda roślina). Jest to roślina drobnolistna, płożąca się co za tym idzie potrzebuje dużo światła. jak dużo światła to i nawożenie (również co2). mówisz o aktywnym podłożu. potas na start ok a dlaczego później tylko żelazo?? a co z resztą pierwiastków?? bawienie się konkretnymi składnikami wymaga (MOIM ZDANIEM) doświadczenia oraz obserwacji danego zbiornika. ja swojego malucha jak i 300 prowadzę na linii aquaforest mikro i makro + co2. na 54l codziennie podaję 8 kropel mikro, makro po podmianie oraz dwa dni później po 3,2ml. na start dawałem 3/4 tej dawki. butelki są po 200ml. wiesz na ile mi to wystarczy?? i masz zbilansowany bardzo dobrej jakości nawóz.

jeszcze nikt nie słyszał o MonteCarlo a glosie prowadził każdy. zdecydowanie łatwiejsza w uprawie.

światło rzeczywiście do zmiany. poczytaj o belkach DIY. jest tego sporo. ja zrobiłem na power led i jestem zadowolony.

nie wiem jakie masz podłoże. ja przez pierwszy tydzień po zlaniu podmieniałem wodę 30% co dwa dni przy świetle 6h.
po tygodniu co 3 dni podmiana 30% światło 7h
po dwóch tygodniach podmiana raz w tygodniu 30% światło 8h + krewetki amano i otosy.

przy każdym zbiorniku tak robiłem i nigdy nie miałem jakiś większych problemów z glonami. oczywiście okrzemki standard ale właśnie po to wpuszczasz ekipę sprzątającą. i najważniejsze to sumienność, u mnie nie było że nie mam czasu. aqua najważniejsze.

pozdrawiam,
PK
pozdrawiam,
PK
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#65

Post autor: Samotny77 »

pkalan pisze: wt mar 19, 2019 10:45 am potas na start ok a dlaczego później tylko żelazo?? a co z resztą pierwiastków??
Źle to ująłem , gdyż chodziło mi tylko o to, że najpierw potas potem żelazo a dalej wszystkie inne składniki. Moja myśl była taka aby stopniowo wszystko wprowadzać.
pkalan pisze: wt mar 19, 2019 10:45 am nie wiem jakie masz podłoże
podłoże tak jak w pierwszym poście można wyczytać to Filtus Floran Sart
pkalan pisze: wt mar 19, 2019 10:45 am ja przez pierwszy tydzień po zlaniu podmieniałem wodę 30% co dwa dni przy świetle 6h.
po tygodniu co 3 dni podmiana 30% światło 7h
po dwóch tygodniach podmiana raz w tygodniu 30% światło 8h
Ja świecę od razu 12 godzin, a podmiany robię 30%, ale co 4 dni, więc może to jest ten błąd?
pkalan pisze: wt mar 19, 2019 10:45 am światło rzeczywiście do zmiany. poczytaj o belkach DIY. jest tego sporo. ja zrobiłem na power led i jestem zadowolony.
Wiem, że do zmiany. Czytam dużo, ale jestem laikiem w tej kwestii i z tego czytania nie wiele wynika
pkalan pisze: wt mar 19, 2019 10:45 am ja swojego malucha jak i 300 prowadzę na linii aquaforest mikro i makro + co2
stosuje nawozy aqua artu, ale myślę że nie ma to znaczenia. Niestety CO2 póki co nie będzie, gdyż na butle mnie nie stać, a ten w sprayu jest mało ekonomiczny
Ostatnio zmieniony wt mar 19, 2019 12:47 pm przez Samotny77, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#66

Post autor: pkalan »

Samotny77 pisze: wt mar 19, 2019 12:46 pm Źle to ująłem , gdyż chodziło mi tylko o to, że najpierw potas potem żelazo a dalej wszystkie inne składniki. Moja myśl była taka aby stopniowo wszystko wprowadzać.
co dla Ciebie znaczy stopniowo?? skąd bedziesz wiedział czego potrzebują rośliny?? rozumiem że znasz się na tym. oki.
Samotny77 pisze: wt mar 19, 2019 12:46 pm podłoże tak jak w pierwszym poście można wyczytać to Filtus Floran Sart


nie znam tego podłoża niestety (nie spodziewam się szału jakości) ja sypałem Amazonie a do 54l dałem DarkSoil. nic z tym nie zrobimy (nie będziesz wymieniał podłoża)
Samotny77 pisze: wt mar 19, 2019 12:46 pm Ja świecę od razu 12 godzin, a podmiany robię 30%, ale co 4 dni, więc może to jest ten błąd?
przy nowym akwarium (a Twoje takie właśnie jest) zdecydowanie za długo. 12h światło?? przy dojrzałym świecę 8h. zmniejsz światło i dalej podmieniaj wodę
Samotny77 pisze: wt mar 19, 2019 12:46 pm Wiem, że do zmiany. Czytam dużo, ale jestem laikiem w tej kwestii i z tego czytania nie wiele wynika
to nie myśl że zrobisz sam. skorzystaj z szukajki i pewnie znajdzie się dobra dusza co za parę groszy zrobi Tobie oświetlenie. z reguły osoby takie znają się na rzeczy i doradzą jakie diody itd.
Samotny77 pisze: wt mar 19, 2019 12:46 pm stosuje nawozy aqua artu, ale myślę że nie ma to znaczenia. Niestety CO2 póki co nie będzie, gdyż na butle mnie nie stać, a ten w sprayu jest mało ekonomiczny
wszystko ma znaczenie. jak nie masz butli to takiego litrażu spokojnie wystarczy bimbrownia. przepis 1410 (Bitwa pod Grunwaldem) i będziesz miał co2.

pamiętaj że każda Twoja ingerencja w baniak przyniesie jakiś skutek (lepszy/gorszy) zawsze. wiec jak dodasz światła rośliny ruszą to musisz dawać nawóz. dajesz nawóz do słupa wody, niema światła, rośliny nie pobierają i zaczyna się glon. dlatego tak jak napisałem wyżej...WSZYSTKO MA ZNACZENIE. Akwarystyka jest piękna, niestety na start może być droga. błędy uczą.

pozdrawiam,
PK
pozdrawiam,
PK
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#67

Post autor: Samotny77 »

pkalan pisze: wt mar 19, 2019 1:04 pm przy nowym akwarium (a Twoje takie właśnie jest) zdecydowanie za długo. 12h światło?? przy dojrzałym świecę 8h. zmniejsz światło i dalej podmieniaj wodę
Dzięki za radę wdrożona :)
pkalan pisze: wt mar 19, 2019 1:04 pm wszystko ma znaczenie. jak nie masz butli to takiego litrażu spokojnie wystarczy bimbrownia. przepis 1410 (Bitwa pod Grunwaldem) i będziesz miał co2.
No tak zapomniałem o bimbrowni. Niby jak się wraca do hobby po 7 latach niczego się nie zapomina jak jazdy na rowerze, a jednak pamięć zawodzi ;) Na dniach będzie zrobiona :)
pkalan pisze: wt mar 19, 2019 1:04 pm to nie myśl że zrobisz sam. skorzystaj z szukajki i pewnie znajdzie się dobra dusza co za parę groszy zrobi Tobie oświetlenie. z reguły osoby takie znają się na rzeczy i doradzą jakie diody itd.
póki co zmiany oświetlenia nie będzie, bo jako bezrobotnego nie na to nie stać

pkalan :pada: dziękuje za wszystkie rady. Będę z nich korzystał, bo po tylu latach zaniechania tego hobby wiedza uciekła i to aż za bardzo.
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#68

Post autor: pkalan »

Samotny77 pisze: śr mar 20, 2019 10:08 am pkalan :pada: dziękuje za wszystkie rady. Będę z nich korzystał, bo po tylu latach zaniechania tego hobby wiedza uciekła i to aż za bardzo.
no problemo . działaj. cierpliwość w akwarystyce to podstawa. nic na wariata. zobaczymy jak będzie rozwijał zbiornik przy bimbrowni.

trzymam kciuki!!!
pozdrawiam,
PK
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#69

Post autor: Samotny77 »

Mała aktualizacja. Glony zwalczone :OK: , ale Monte Carlo wyleciał a doszła Lobelia Cardinalis, Hygrophila Siamenis
Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#70

Post autor: Lech-u »

W sumie to dużo weszło do tego wiaderka.
Ładnie to wygląda.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#71

Post autor: Samotny77 »

Lech-u pisze: wt mar 26, 2019 9:13 pm W sumie to dużo weszło do tego wiaderka.
Ładnie to wygląda.
W sumie tak, ale mam nadzieję, że jeszcze coś wejdzie ;)
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#72

Post autor: Komarowa »

Może sagittaria ?
Fajnie by wyglądała.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#73

Post autor: pkalan »

podobuje mnie sie :OK: :wink:
pozdrawiam,
PK
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#74

Post autor: Samotny77 »

Komarowa pisze: wt mar 26, 2019 9:36 pm Może sagittaria ?
Fajnie by wyglądała.
Coś w podobie mam za skałką po prawej stronie, ale kiepsko sobie radzi. I tam coś niedługo posadzę. Dojdzie coś z tyłu koło Bacopy, oraz na przód jako bardziej trawnik, ale to dopiero jak w końcu wezmę się za bimbrownie, bo niby wszystko jest tylko czasu brak.
pkalan pisze: wt mar 26, 2019 11:06 pm podobuje mnie sie
A dziękuje ;)
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#75

Post autor: pkalan »

specjalnie tak przyciąłeś zdjęcie żebym nie widział że wody nie dolałeś...?? ;]
pozdrawiam,
PK
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#76

Post autor: Samotny77 »

pkalan pisze: śr mar 27, 2019 2:11 pm specjalnie tak przyciąłeś zdjęcie żebym nie widział że wody nie dolałeś...??
Cała przyjemność po mojej stronie ;) :D
Nie no wody jest w sam raz ;)
Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#77

Post autor: Lech-u »

A po co wsypałeś aż tak dużo podłoża do akwarium?
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#78

Post autor: pkalan »

Samotny77 pisze: śr mar 27, 2019 10:10 pm Nie no wody jest w sam raz ;)
BELLA :oklaski: wygląda zdecydowanie lepiej. teraz aby się rozrosło.

zastanów się nad butlą co2 i nowym oświetleniem. butle używki na aukcjach można kupić za grosze. reduktory najprostsze też są w niskich cenach.
pozdrawiam,
PK
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#79

Post autor: Samotny77 »

Lech-u pisze: czw mar 28, 2019 7:23 am A po co wsypałeś aż tak dużo podłoża do akwarium?
Bo założeniem były wysokie góry po obu stronach zbiornika, a po środku ścieżka w dolinie i tak wyszło
pkalan pisze: czw mar 28, 2019 7:39 am zastanów się nad butlą co2 i nowym oświetleniem. butle używki na aukcjach można kupić za grosze. reduktory najprostsze też są w niskich cenach.
Cały czas nad tym myślę, ale jako bezrobotny nie mam kasy :(. Póki co wystartuje z bimbrownią.
To co napisałeś potrzebne w pierwszej kolejności, ale mam możliwość zakupić niedrogo filtr kubełkowy Tetra Ex 700 ma to sens do tego zbiornika?
Ostatnio zmieniony czw mar 28, 2019 1:13 pm przez Samotny77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#80

Post autor: pkalan »

Samotny77 pisze: czw mar 28, 2019 11:44 am Tetra Ex 700 ma to sens do tego zbiornika?
Może robić "pralke". Zbiornik masz wąski i może być za dużo. Chyba ze będziesz go dlawil. Ale chyba nie o to chodzi.
pozdrawiam,
PK
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#81

Post autor: Samotny77 »

Mała aktualizacja. Akwarium jak i jego mieszkańcy mają się dobrze
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#82

Post autor: Komarowa »

Działasz z trawniczkiem ?
Wybrałeś już coś ?
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#83

Post autor: Samotny77 »

Komarowa pisze: wt kwie 09, 2019 6:09 pm Działasz z trawniczkiem ?
Wybrałeś już coś ?
Najpierw oświetlenie dorzucę coś, potem zrobię bimbrownie lub kupię butlę i dopiero pomyślę.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#84

Post autor: Lech-u »

Samotny77 pisze: wt kwie 09, 2019 11:33 pm lub kupię butlę
Zdecydowanie lepsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#85

Post autor: pkalan »

Samotny77 pisze: wt kwie 09, 2019 11:33 pm Najpierw oświetlenie dorzucę coś, potem zrobię bimbrownie lub kupię butlę i dopiero pomyślę.
fajnie że to co piszemy nie idzie w próżnię... tak działaj. najpierw światełko, CO2 i potem trawnik... będzie :OK:
pozdrawiam,
PK
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#86

Post autor: Samotny77 »

No to tak. Dostałem nową belkę. Lampa Odyssea Compact 24W 50/50, więc ją zamontowałem. Niby tylko 2W więcej niż to co miałem, ale zawsze nowe jest lepsze ;) Oto zdjęcie:
Obrazek

Wiem, że pewnie ledy byłyby lepsze, ale jak to mówią darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :D. Jak za mało to dorzucę jeszcze lampkę Aquaela, ale myślę, że będzie oki? A wy jak myślicie?
Lech-u pisze: śr kwie 10, 2019 10:17 am Samotny77 pisze: ↑9 kwie 2019, o 22:33
lub kupię butlę
Zdecydowanie lepsze rozwiązanie.
Wiem, że dużo lepsze, ale brak kasy, więc pozostawiam to na przyszłość. Dzisiaj lub jutro bimbrownie robię, a co :OK:
pkalan pisze: śr kwie 10, 2019 4:28 pm fajnie że to co piszemy nie idzie w próżnię... tak działaj. najpierw światełko, CO2 i potem trawnik... będzie
Niby mam wieloletnie doświadczenia, ale mądrzejszych od siebie warto zawsze słuchać :)
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#87

Post autor: pkalan »

jakie jarzeniówki masz założone?? jakoś tak bardzo niebiesko...
pozdrawiam,
PK
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#88

Post autor: Lech-u »

Lampa wygląda na morską.
Chodzi mi o barwę.
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#89

Post autor: pkalan »

może będzie NEMO :duży uśmiech:


poniżej przesyłam moje 54l z 2015r. przy zamontowanych tam jarzeniówkach nie nadążałem z cięciem. oczywiście nie tylko światło jest ważne ale te jarzeniówki są na prawdę :OK: z tego co widzę to tu masz dwie rury...
viewtopic.php?f=15&t=27986&p=241083#p241083
pozdrawiam,
PK
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#90

Post autor: Samotny77 »

pkalan pisze: pn kwie 15, 2019 1:03 pm jakie jarzeniówki masz założone?? jakoś tak bardzo niebiesko...
Lech-u pisze: pn kwie 15, 2019 1:21 pm Lampa wygląda na morską.
Chodzi mi o barwę.
Oto opis i parametry:

Odyssea Compact 24W to lampa stworzona specjalnie z myślą o niewielkich zbiornikach. Jej kompaktowe rozmiary i zastosowana świetlówka pl-l o mocy 24W zapewniają odpowiednią ilość światła nawet dla wymagających akwariów. Lampa posiada płynną regulację szerokości za pomocą wysuwanych nóżek (od 38 do 50cm). Jako źródło światła służy świetlówka pl-l o barwach aktynicznej i 10000k (50/50%).

Zastosowany zewnętrzny statecznik automatycznie zmniejsza ryzyko wystapienia awarii zalania lub zawilgocenia układu zasilania lampy. Dodatkowo straty światła ogranicza wysokiej jakości odbłyśnik, a sama świetlówka jest chroniona przed zachlapaniem za pomoca plexy.

Dane techniczne:

Moc : 24W pl-l

Barwa: aktyniczna/10000k (50/50%)

Wymiary: 36x12,5x4,2 mm
Awatar użytkownika

pkalan
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa,bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#91

Post autor: pkalan »

tak jak pisał Lech-u. świetlówka aktyniczna w związku ze swoją barwą użytkowana jest w morszczyźnie... bądź jako światło nocne w słodkowodnych... niestety ale muszę Cię zmartwić... nie nadaje się do Twojego aqua :(
pozdrawiam,
PK
ODPOWIEDZ