krótki maraton sklepowy

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
Awatar użytkownika

Autor
Ender
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 16, 2009 5:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

krótki maraton sklepowy

#1

Post autor: Ender »

Ja tak czasem mam, że wychodzę z pracy wcześniej i jeżdżę po różnych sklepach akwa w celu nabycia rybek i roślin.
we wtorek udało mi się urwać z roboty w szczytnym celu, dorosłem do korzeni w akwarium, i zacząłem szukać nowej obsady do bańki. przy okazji napiszę troszkę o skelpach do których zawitałem :)
I - Nowogrodzka 22 - sprzedawca przemiły, mimo, że nie miał ładnych roślin ani rybek ani korzeni to dokładnie powiedział jakie należy kupić i jak przygotować drewno do akwarium, mimo że wiedzę taką posiadałem to chętnie go wysłuchałem bo mądrze mówił :). przy okazji dowiedziałem się że ceny roślin zza granicy tak wzrosły, że nie kupuje i dlatego tak mało ma w zbiornikach.
II - solidarności przy sądach - roślin nie polecam, strasznie blade, natomiast rybki mimo, że mało do wybory to wszystkie baaardzo zadbane i czyściutkie. korzeni sporo szczególnie miłorzębu japońskiego, którego szukałem. troszkę pokarmu ale bez naturala.
III - Patriotów 148 ZOOLOGIA - sklep w którym bywam najczęściej, kupiłem piękny korzeń, kupiłem cobre gupika. ryby jak zawsze w świetnej kondycji, rośliny raz na tydzień sprowadzane tylko z holandii (kupiłem dwie hydrphilie). warto wspomnieć, że wszystkie ryby jakie ma ten Pan to krajowe hodowle, jest to jeden z lepszych sklepów w Warszawie.
IV - Kakadu ARKADIA - syf jaki spotkałem w akwariach to szok, ryby z pleśnią i ospą, wszystkie ryby zarażone jakąś dziwną chorobą. wiem, że jednym ze sprzedawców jest ta, Pan Jarek, facet koło 40 widziałem go w zeszłym miesiącu i nie było tak źle, widocznie facet odszedł, został młody chłopak, który nie umiał mi nawet pokazać gdzie są ZEBRY!! (specjalnie chciałem go sprawdzić). SYFU nie polecamy
V kakadu PROMENADA - jedyny sklep zoologiczny w Galerii Handlowej godny polecenia, kupiłem anubisa big nana i kilka gupików. w miare czyste ryby jak na kakadu i jeden sprzedawca który zna się na rzeczy. w czwartek będzie świeża dostawa roślin więc warto wpaść :) polecam ten sklep, nie próbują wciskać kitu.
VI zoo natura w king kross praga - dokupiłem korzeń ale taki zwykły, wiekszość akwariów w kwarantannie pewnie coś złapali (nie polecam)

niedługo postaram się opisać dokładnie wszystkie sklepy jakie znam :)
oj będzie tego więc wybaczcie eseje :-)
Awatar użytkownika

kubusiek77
Zapaleniec
Posty: 467
Rejestracja: sob lis 29, 2008 6:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#2

Post autor: kubusiek77 »

Takie eseje są bardzo przydatne więc czekam z niecierpliwością na kolejne...
I'm back again!!!

Obrazek
Awatar użytkownika

zibciu
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: wt sty 27, 2009 2:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#3

Post autor: zibciu »

Baardzo dobry temat. Z zaciekawieniem będę obserwował...

picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#4

Post autor: picia136 »

1) Diskus ZOO na ul. Radzymińskiej. Miła obsługa, potrafią doradzić. rybki w dobrej kondycji roślinki też. Sklep godny polecenia.
2) Odradzam KAKADU w Arkadi. Rybki chore w kiepskiej kondycji.
3) Za to sklep KAKADU na Wileńskim co do rybek to różnie, ale jest tak taki pan który się zna i można z nim pogadać doradzi tak jak dla siebie. Dowiem się jak ma na imię i napiszę.
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)
Awatar użytkownika

Autor
Ender
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 16, 2009 5:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#5

Post autor: Ender »

Jutro jadę do DISKUSA :) w takim razie.

Dzym
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 13, 2009 11:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#6

Post autor: Dzym »

odnośnie KAKADU na Wileńskim to nikt się tam raczej na roślinach nie zna na rybkach nie mam pojęcia ( ale w mojej obecności była rozmowa Pani która tam sprzedaje + 2 blondynki, które chciały mieć o takie takie ładne Morskie jednak to za długa historia ale ubaw po pachy)
a teraz moja historia:
Kupowałem "małego heńka" - liczyłem sie z tym, że będzie to uprawa emersyjna ( za ładnie wyglądał ) i koleś chciał zabłysnąć przy dziewczynach i pokazuje mi rośline:

On: może tą Pan kupi
Ja: nie dziękuję
On: a wie Pan chociaż co to jest ?
Ja: tak
On: wszyscy wiedzą bo to "pelia"
Ja: może i wiedzą wszyscy ale to glossostigma
On: no tak tak faktycznie pomyliłem się.
Ja: bywa i tak.
On: a ta roślina na pewno nie wiesz ( przechodzimy na Ty )
Ja: wiem ale po co mam mówić ?
On: nie wiesz skoro tak mówisz ( pokazuje na krynie rzemieniolistną )
Ja: crynium calamastrum
On: nie to krynia
Ja: a ja mu, że to jest to samo tylko w łacinie ( chyba to jest łacina ? z tego co pamiętam )
Laski obok: ciągle się przyglądają - koleś czerwony
On: a tego na pewno nie wiesz,
Ja: pokazując palcami: to jest: microntheum umbresum ( czy jak to się tam pisze ), to jest:
to, to jest to - wymieniłem wszystko co tam mieli
On: wielkie oczy
Ja: za długo interesuje się roślinami, żebym nie wiedział co to jest
On: łanie wrzucił roślinki do woreczka

Ot tak się znają na roślinkach, ale śmiesznie było.
Dodam, że z 2 koszyczków heńka jakie kupiłem nie zostało nic.

Discuc Zoo jest przereklamowany:
- ryby młode pomieszane ze starymi
- rośliny nie są w super kondycji ( chyba, że jak przyjedzie nowa partia )
- ceny nie są niskie a dodam, że 3/4 roślin u nich pochodzi od Rataja

Najlepsze co jest we wszystkich sklepach w W-wa to, że jak nie znajdziesz w jednym to w drugim to dostaniesz.
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2009 3:52 pm przez Dzym, łącznie zmieniany 1 raz.
..:: ja jestem ten, którego cień wzbudza lęk ::..
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#7

Post autor: Drottnar »

Dzym pisze:Najlepsze co jest we wszystkich sklepach w W-wa to, że jak nie znajdziesz w jednym to w drugim to dostaniesz.

:evil: :evil: piękna puenta :)
Awatar użytkownika

Qazzy
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw sty 29, 2009 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#8

Post autor: Qazzy »

Dzym pisze:odnośnie KAKADU na Wileńskim
co prawda na paletach się nie znam, ale za to ładnego wielkiego placka tam widziałem ;)
Dzym pisze:Discuc Zoo jest przereklamowany:
- ryby młode pomieszane ze starymi
- rośliny nie są w super kondycji ( chyba, że jak przyjedzie nowa partia )
- ceny nie są niskie a dodam, że 3/4 roślin u nich pochodzi od Rataja
ale za to jest co pooglądać ;)

picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#9

Post autor: picia136 »

Ja w KAKADU przestałem kupować (przykre doświadczenia). A diskus wg mnie jest o niebo lepszy. I jeszcze maja tyle ryb że można patrzeć i patrzeć :mrgreen:
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)

Dzym
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 13, 2009 11:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#10

Post autor: Dzym »

w Discusie jedyne co mi się podoba to Arowany i dyskowce ale tylko te jak się wchodzi na 2-gie piętro ( ale też nie wszystkie ).
Ładnie prezentuje się ten regał co się widzi jak się wchodzi po schodach. Jedyne co odstrasza to cena paletek.

Regał drugi po lewo od schodów jak się wchodzi to ryby w marnej kondycji nie mówie o tych, które pływają przy stoisku z pokarmami. Tamte akwaria to naprawdę aż przykro patrzeć.

W Kakadu jedyne co jest fajne to duża ilość korzeni.

Ciekawym sklepem jest Atoll Zoo - jednak ostatnio coś akwaria lekko podupadły i ceny podskoczyły ( a szkoda ).
Jednak rozmowa z właścicielem jest zawsze na wysokim poziomie i można śmiało powiedzieć, że doradzi bo się na tym zna.

Fajnym rozwiązaniem są też sklepy osdiedlowe np. ostatnio odkryłem sklep "Rybka" na Bielanach - ceny przyzwoite, rybki zdrowe ( mimo, że gatunki są raczej podstawowe + krewetki amano ).
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2009 9:29 pm przez Dzym, łącznie zmieniany 1 raz.
..:: ja jestem ten, którego cień wzbudza lęk ::..

opal5
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#11

Post autor: opal5 »

ja mam takie pytanko, w których sklepach w Warszawie lub w południowych okolicach z chęcią wymienią mi rybki tzn. chciałbym wymienić pyszczaki crabro i auratus na maingano, yellow lub saulosi, a w dwóch sklepach juz mi odmówili??

markus383
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 26, 2008 12:07 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#12

Post autor: markus383 »

Ja zawsze wymieniam w Discusie, ale nie licz, że za ilość rybek które oddasz dostaniesz tyle samo. Trzeba będzie dopłacić.
Awatar użytkownika

ratafia
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#13

Post autor: ratafia »

A nie wiecie koledzy co się stało ze sklepem przy Targowej wejście po schodkach (zdaje się pod nr.25).
Przeniesiony czy zlikwidowany?
Był to całkiem niezły sklepik, czyściutki i dla koneserów zawsze coś na zapleczu mieli ciekawego.
Awatar użytkownika

Autor
Ender
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 16, 2009 5:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#14

Post autor: Ender »

został zlikwodowany (szkoda, że nie przeniesiony), swego czasu był nawet wystawiony na allegro.

Karp_Killer
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 8:06 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#15

Post autor: Karp_Killer »

zooNATURA w Realu na Gocławku. Dość mały jak na sklepy zoologiczne w centrach handlowych. Stąd niewielka ilość ryb i roślin. Rybki raczej zadbane. Sprzedawca zwykle dostępny bez czekania.
Z ciekawostek - można samemu pogrzebać w lodówce z mrożonymi pokarmami.
Ceny średnie.
Awatar użytkownika

Autor
Ender
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 16, 2009 5:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#16

Post autor: Ender »

sklep ZOOnatura jest mi znany z racji miejsca zamieszkania... i ostatnio jakiemuś sprzedawcy (młody) i zabrałem siatkę bo stosował taktykę łapania ryb poprzez ich ogłuszenie (normalnie to wyglądało tak jak ja bym chciał szpadlem neonki łapać) .
oczywiscie głośno wyraziłem niechęć do tego rodzaju praktyk i sam sobie złapałem juz inną jeszcze żywa rybkę. była to moja pierwsza taka sytuacja w tym sklepie więc jeszcze mają dwie szanse.
PS co ważne w tym sklepie można kupić naprawdę dobre rośliny o ile trafi się na dostawę.
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2009 10:46 pm przez Ender, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Mehi
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Magda
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#17

Post autor: Mehi »

CH Targowek :) W mniejszym(tym w galerii handlowej) zawsze scisk i ceny z kosmosu. obsluga chciala mi dac slimaki helenki za free bo twierdzili ze to szkodniki. Wiekszy - przy stacji benzynowej wiekszy ( ;) ), zazwyczaj pusto, duzy wybor ale ceny tez zadziwiajace. Czasami jak sie nie znaja to mozna upolowac cos za dobra kase. Krewetki sama sobie tam lowilam bo Pani od psow byla i nie wiedziala jak to sie robi...
Awatar użytkownika

gina2006
Zapaleniec
Posty: 259
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#18

Post autor: gina2006 »

Na ul.Modzelewskiego (nr. nie pamietam, ale jak znajde dopisze) - zaopatrzenie srednie, ale czysciutko (akwaria wystawowe zadbane, rybki i rosliny w dobrej kondycji), ceny srednie, sprzedawcy zorietowani (choc jak to sprzedawcy lubia tez wcisnac!)
Bazarek przy ul. Smyczkowej (nowy) - malutki sklepik, zaopatrzenie niewielkie lecz nie najgorzej, w akwa wystawowych ciasnota ale ceny umiarkowane i niskie, mozliwosc negocjacji przy wiekszych zakupach.
Galerii Mokotow - dobre zaopatrzenie, rybki i rosliny w dobrej kondycji i sprzedawcy zorietowani (choc jak to sprzedawcy lubia tez wcisnac!) ceny wysokie
Tesco przy ul.KEN - jak w Galerii Mokotow
W Leclerku przy ul.Ciszewskiego - podobnie jak w 2 powyzej
ZOO SKLEP ul. Radzyminska 2 - Prowadza 2 panowie znajacy sie na temacie ( ale za bardzo nie ufaj sprzedawcy - to tylko sprzedawca i liczy na dochody a nie czy Twoje akwa bedzie OK )
Ceny bardzo przystepne i roslin i ryb, jesli chodzi o wybor to sredni ale nie najgorszy.
Prawie zawsze mozna liczyc na wymiany lub pozbycie sie wlasnych nadwyzek !
Sprzedaje rowniez na Allegro http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=185574
Sklep "Diskus ZOO" - Warszawa ul. Radzyminska 153 - Bardzo dobrze zaopatrzony sklep, najwiekszy wybor jaki widzialam. Pracownicy znajacy sie znakomicie na temacie. Ceny umiarkowane i srednie. Jest mozliwosc zamowienia towaru jesli nie ma na biezaco.
Otwarte 7 dni w tygodniu
lub filia ul. Mickiewicza 23

IQUITOS WARSZAWA
Nik na Allegro - Thundra (ale wysylkowo nie ryzykowalabym, maja sporo komentarzy niepochlebnych)
Kontakt do działu sprzedaży i obsługi allegro
Telefon: (0-22) 834-72-70
0889-394-081
E-mail: info@iquitos.pl
Informacje działu terrarystyka i oczko wodne
Telefon: 0880587369
E-mail: terra@iquitos.pl


BIELANY
ul. Arkuszowa 58
01-934 Warszawa
godziny pracy:
pon-pi±: 11.00-19.00
sobota: 11.00-15.00
URSYNÓW
ul. Wokalna 4
02-786 Warszawa
godziny pracy:
pon-pi±: 11.00-19.00
sobota: 11.00-15.00
telefon kontaktowy:
(0-22) 372-42-02
ZOO Fokus
Akwarystyka morska i slodkowodna
ul. Roentgena46 (obok GEANT i OBI na Ursynowie)
tel./fax (22) 855 45 19
pon - pt od 11:00 do 19:00
sobota 10:00 do 14:00
www.zoofokus.pl
e-mail: zoofokus@zoofokus.pl
Zaopatrzenie wspaniale (jesli sa braki przyjmuja zamowienia), ceny srednie lub powyzej.
Sprzedawcy bardzo mili i znajacy sie na temacie (jednak czujnosc wlacz !!! - to tylko sprzedawcy )
Sklep i akwaria bardzo zadbane i czysciutko
Ostatnio zmieniony sob cze 20, 2009 11:28 am przez gina2006, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsze zwierzątka domowe to rybki. Nie szczekają, nie drapią,
błota nie naniosą, nie chrapią, a jakby co, to jest zagrycha.

hermes
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 09, 2008 5:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#19

Post autor: hermes »

gina2006 pisze:
Sklep "Diskus ZOO" - Warszawa ul. Radzyminska 153 - Bardzo dobrze zaopatrzony sklep, najwiekszy wybor jaki widzialam. Pracownicy znajacy sie znakomicie na temacie. Ceny umiarkowane i srednie. Jest mozliwosc zamowienia towaru jesli nie ma na biezaco.
Otwarte 7 dni w tygodniu
lub filia ul. Mickiewicza 23

Nik na Allegro - Thundra (ale wysylkowo nie ryzykowalabym, maja sporo komentarzy niepochlebnych)
Kontakt do działu sprzedaży i obsługi allegro
Telefon: (0-22) 834-72-70
0889-394-081
E-mail: info@iquitos.pl
Informacje działu terrarystyka i oczko wodne
Telefon: 0880587369
E-mail: terra@iquitos.pl

IQUITOS WARSZAWA
BIELANY
ul. Arkuszowa 58
01-934 Warszawa
godziny pracy:
pon-pi±: 11.00-19.00
sobota: 11.00-15.00
URSYNÓW
ul. Wokalna 4
02-786 Warszawa
godziny pracy:
pon-pi±: 11.00-19.00
sobota: 11.00-15.00
telefon kontaktowy:
(0-22) 372-42-02
nie wiem c zy to pomyłka czy zamierzony sposob opisania ale thundra na allegro to bielanski iquitos a nie discus

discus ma wlasny sklep internetowy ale lepiej zadzwonic do nich
Awatar użytkownika

gina2006
Zapaleniec
Posty: 259
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#20

Post autor: gina2006 »

hermes pisze:
gina2006 pisze:
Sklep "Diskus ZOO" - Warszawa ul. Radzyminska 153 - Bardzo dobrze zaopatrzony sklep, najwiekszy wybor jaki widzialam. Pracownicy znajacy sie znakomicie na temacie. Ceny umiarkowane i srednie. Jest mozliwosc zamowienia towaru jesli nie ma na biezaco.
Otwarte 7 dni w tygodniu
lub filia ul. Mickiewicza 23

Nik na Allegro - Thundra (ale wysylkowo nie ryzykowalabym, maja sporo komentarzy niepochlebnych)
Kontakt do działu sprzedaży i obsługi allegro
Telefon: (0-22) 834-72-70
0889-394-081
E-mail: info@iquitos.pl
Informacje działu terrarystyka i oczko wodne
Telefon: 0880587369
E-mail: terra@iquitos.pl

IQUITOS WARSZAWA
BIELANY
ul. Arkuszowa 58
01-934 Warszawa
godziny pracy:
pon-pi±: 11.00-19.00
sobota: 11.00-15.00
URSYNÓW
ul. Wokalna 4
02-786 Warszawa
godziny pracy:
pon-pi±: 11.00-19.00
sobota: 11.00-15.00
telefon kontaktowy:
(0-22) 372-42-02
nie wiem c zy to pomyłka czy zamierzony sposob opisania ale thundra na allegro to bielanski iquitos a nie discus

discus ma wlasny sklep internetowy ale lepiej zadzwonic do nich
WIELKIE SORKI !
Moja pomylka, juz poprawione
Najlepsze zwierzątka domowe to rybki. Nie szczekają, nie drapią,
błota nie naniosą, nie chrapią, a jakby co, to jest zagrycha.

Riggs
Gość
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 31, 2009 9:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#21

Post autor: Riggs »

Mehi pisze:Wiekszy - przy stacji benzynowej wiekszy ( ;) ), zazwyczaj pusto, duzy wybor ale ceny tez zadziwiajace.
Nie ma drogich rzeczy, tylko takie na które nas nie stać :wink:

Poza tym Ty Mehi, przynajmniej w "Większym" sklepie tylko oglądasz i zwiedzasz zwykle, nie kupujesz :wink:
Awatar użytkownika

Mehi
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Magda
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#22

Post autor: Mehi »

Jak gdzie indziej to samo mam za mniej, to po co przeplacac? :)
Zwiedzam, bo zwykle nie ma tego co ja chce :D Ale przejsc sie zawsze milo :) A tam zawsze pusto wiec sie przepychac nie musze i nikt mi nie zaslania zbiornikow :D Jednichodza po parkach, inni po akwarystykach :D
Riggs, a ty wogole skad wiesz co ja tam robie? :P
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika

sdar
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#23

Post autor: sdar »

gina2006 pisze:ZOO Fokus
Akwarystyka morska i slodkowodna
ul. Roentgena46 (obok GEANT i OBI na Ursynowie)
tel./fax (22) 855 45 19
pon - pt od 11:00 do 19:00
sobota 10:00 do 14:00
www.zoofokus.pl
e-mail: zoofokus@zoofokus.pl
Zaopatrzenie wspaniale (jesli sa braki przyjmuja zamowienia), ceny srednie lub powyzej.
Sprzedawcy bardzo mili i znajacy sie na temacie (jednak czujnosc wlacz !!! - to tylko sprzedawcy )
Sklep i akwaria bardzo zadbane i czysciutko
Niestety, sklep już nie prowadzi sprzedaży ryb i akcesoriów do akwariów słodkowodnych. Obecnie sklep zajmuje się wyłącznie akwarystyką morską :-(

nimka
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: czw lut 11, 2010 10:23 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#24

Post autor: nimka »

Ender pisze:III - Patriotów 148 ZOOLOGIA - sklep w którym bywam najczęściej, kupiłem piękny korzeń, kupiłem cobre gupika. ryby jak zawsze w świetnej kondycji, rośliny raz na tydzień sprowadzane tylko z holandii (kupiłem dwie hydrphilie). warto wspomnieć, że wszystkie ryby jakie ma ten Pan to krajowe hodowle, jest to jeden z lepszych sklepów w Warszawie.
Co do reszty - zgadzam się całkowicie ;)

Co do adresu... byłam tam dziś i pod numerem 148 nic zoologicznego nie ma :|
Za to sklep jest pod numerem 167 i ma nawet swoją stronę internetową: http://www.sklepwodnik.pl/
(niestety jeśli nie zna się dokładnego adresu sklepu ani jego nazwy - jest nie do znalezienia w googlach :( )
No, chyba że chodziło Ci o inny sklep? Pytałam się ludzi mieszkających w okolicy - nie słyszeli nigdy o sklepie zoo. pod numerem 148.

Ze wszystkich sklepów akwarystycznych jakie widziałam, ten wypadł najlepiej - czyste, zadbane zbiorniki, ładne rośliny, zdrowe ryby i duży ich wybór (także gatunki, których zazwyczaj nie ma w innych sklepach). Obsługa także profesjonalna, sprzedawca odpowiedział na każde akwarystyczne pytanie. Byłam tam pierwszy raz i na pewno będę bywała częściej.
Ostatnio zmieniony czw lut 11, 2010 10:41 pm przez nimka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#25

Post autor: Samotny77 »

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem na forum. Czytam sobie posty w tym temacie i również postanowiłem podzielić się swoją wiedzą co do sklepów akwarystycznych w Warszawie. Pragnę jednak zaznaczyć, że wyrażane opinie są moje i każdy ma prawo się z nimi nie zgadzać lub na odwrót.
Przygodę z akwarystyką zacząłem mając 13 lat czyli 20 lat temu. Wtedy to postanowiłem namówić rodziców do zakupu akwarium. Długo musiałem ich prosić, aż w końcu dali się namówić. Jako, że mieszkałem w dzielnicy Warszawa Włochy najbliżej miałem do jedynego sklepu zoologicznego w okolicy mieszczącego się przy ulicy Krańcowej. W czasach komuny wielu sklepów nie było a w tym można było kupić wszystko (od gryzoni przez ptaki po rybki):)
Dziś sklep działa nadal z tym, że właściciele nastawili się już wyłącznie na akwarystykę. Niewielki sklepik, ale w sumie nieźle zaopatrzony. W swej ofercie posiadają standardowe rybki, pływające w zadbanych zbiorniczkach, oraz co bardzo istotne rośliny w przystępnych cenach!. Do tego wszystko co niezbędne w akwarystyce, oraz mają możliwości zrobienia akwarium na dowolny wymiar. Dawno tam nie byłem, gdyż nie mieszkam już we Włochach, ale sentyment do sklepu pozostał, gdyż był pierwszym i jedynym.
Z czasem jak w Polsce rozwijał się wolny rynek zaczęły powstawać nowe sklepy, głównie w centrach handlowych.
Pierwszym, który mnie zaciekawił był sklep Pyszczak w Reducie. Nieźle zaopatrzony, zadbane akwaria, ale nie ma się co dziwić skoro pracowali tam ludzie znający się na fachu, co jest rzadkością. Dwóch facetów (obaj w okularach) potrafili doradzić w każdym problemie związanym z akwarystyką. Niestety jak wiemy Pyszczak został przejęty przez wielką sieć Kakadu :neutral: Fachowcy zostali zastąpieni innym personelem, a sklep znacznie się pogorszył dostosowując się do pozostałych sklepów swojej sieci. Akwaria zaglonione, niekompetentni sprzedawcy no i te ceny :evil: Przestałem tam kupować.
Po sąsiedzku w Blue City znajduje się kolejny sklep tej sieci i jest jeszcze gorszy niż jego kuzyn w Reducie. Niewielki wybór rybek trzymanych w złych warunkach, słabe rośliny. Ja jestem zdecydowanie na nie!
Jak mieszkałem jeszcze we Włochach to wiedząc, że oba centra nie zaopatrzą mnie w rybki zacząłem poszukiwać innego sklepu w okolicy i tak natrafiłem na niewielki sklepik w E'leclerc. Sklepik nie powala swoim asortymentem, ale akwaria utrzymane w niezłej czystości, tylko te ceny znacznie za wysokie jak na moją kieszeń.
Innym sklepem jaki znalazłem w okolicy Włoch to sklep mieszczący się w centrum handlowy Okęcie obok marketu Real. Dosyć duży sklep mający warunki, ale........
Już na samym wejściu wita nas duże akwarium wbudowane w ścianę, ale jego widok nie zachęca aby wstąpić do sklepu. Niezbyt czysta i zagloniona woda. W sklepie nawet duży wybór rybek niestety w niezbyt przystępnych cenach i trzymanych w średnich warunkach. Raz zdecydowałem się tam kupić rybki i nigdy więcej nie popełnię tego błędu. Większość z nich nie dojechała do domu, gdyż sprzedawca źle zawiązał torebkę i uszło z niej powietrze. Jak się zorientowałem był już ostatni moment i nie wszystkie ryby dotarły w dobrej kondycji. Ja nie polecam tego sklepu.
Szukając dalej udałem się do Janek. Znajduje się tam kolejny sklep Kakadu. Pozwolicie, że przemilczę co tam dziś ujrzałem. Żałuje, że w ogóle się tam udałem. Przeraził mnie wygląd akwarium i "kompetentny" sprzedawca.
Wiedziałem już po poszukiwaniach, ze w tą stronę nie warto się udawać. Jednak chciałem znaleźć jakiś sklep niedaleko Włoch, aby móc się w nim zaopatrywać.
Dowiedziałem się, że w niedalekim Ursusie znajduje się fajny sklepik "Baracuda" mieszczący się na ulicy Przemysława. Pierwszym razem trudno mi było go znaleźć, ale teraz już trafiam tam z zamkniętymi oczami. Miły sprzedawca, znający się na rzeczy. Ceny rybek standardowe, za to roślinki kupuje tylko tam, gdyż ich ceny są niskie a i same roślinki są w dobrym stanie i ich wybór jest dosyć spory. Więc jeśli mam kupić roślinkę to mimo iż od 3 lat nie mieszkam już we Włochach jeżdżę z Centrum tylko tam :lol:
Jeden sklep w okolicy mojego byłego miejsca zamieszkania to za mało, więc szukałem dalej. Tym razem udałem się w drugą stronę na Bemowo, gdyż tam znajdują się trzy sklepy jakie znam. Jeden Gaba zoo w Forcie Wola, drugi aquarius (chyba tak się pisze) koło Tesco na Górczewskiej, oraz dwa sklepy Kakadu jeden w Wola Parku a drugi w Centrum handlowym Bemowo.
Gabba zoo to niewielki sklepik mający w swej ofercie podstawowy asortyment akwarystyczny. Rybki trzymane w niezłych warunkach i jak na tak niewielki sklepik nawet sporo roślin mieli, ale jak zwykle ceny wzięte z kosmosu.
W sklepie aquarius byłem raz. Sprzedawca wydał mi się kompetentny, rybki w niezłej kondycji, dużo roślinek. Ogólnie w/g mnie całkiem spoko.
Kakadu w centrum handlowym Bemowo to porażka. Złe warunki, ale to standard tej sieci, niekompetentni sprzedawcy, ale co się dziwić skoro jest tam wielka rotacja personelu i niekiedy biorą ludzi z przypadku. Obecnie sam jestem bez pracy i nawet starałem się o przyjęcie do ich sieci. Jednak jak usłyszałem stawkę to zrezygnowałem, a po za tym moja wiedza akwarystyczna jest średnia, więc nie miałem ochoty tam pracować.
Zostaje nam Kakadu w Wola Parku. Pracuje tam taki gościu z tatuażem na karku (kod kreskowy) i on ma dużą wiedzę, ale doprosić się go aby coś powiedział i doradził to jest już duża sztuka. Akwaria w miarę zadbane, a asortyment podobny do pozostałych sklepów tej sieci.
Jak pisałem trzy lata temu przeprowadziłem się z Włoch do Centrum i zacząłem poszukiwać nowych sklepów, ale to już napiszę innym razem jak będziecie chcieli :mrgreen:

Mateusz
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 15, 2010 9:15 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#26

Post autor: Mateusz »

Fajne wypracowanko :)

Ile placa w kakadu? tez mialem pomysl zeby sprobowac sie tam zatrudnic, ale na pomysle sie skonczylo :)
Ostatnio zmieniony wt mar 30, 2010 8:07 pm przez Mateusz, łącznie zmieniany 1 raz.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#27

Post autor: krasnal »

:idea:
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 10:44 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

fAtkOs
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 27, 2010 8:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#28

Post autor: fAtkOs »

Mateusz pisze:Fajne wypracowanko :)

Ile placa w kakadu? tez mialem pomysl zeby sprobowac sie tam zatrudnic, ale na pomysle sie skonczylo :)
Minimum + premie jak ktos wyrobi :)

Nełon
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 6:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#29

Post autor: Nełon »

Witajcie Akwarystyczjanie!
Tak jak mój poprzednik w temacie, Samotny77 (głęboki ukłon z mojej strony) również spędziłem młodość na Warszawskich Włochach, a aktualnie w Śródmieściu się osadziłem.
Postanowiłem wtrącić moje dwa zdania, gdyż mój "ziomal z dzielni" jako stary warszawiak nie wspomniał o tradycji akwarystyki - jaką się rzadko spotyka!
Sklep ten został opisany w pierwszym poście danego tematu - chodzi mi o nie komercyjny sklep na ul. Solidarności przy sądach [WIELKOŚĆ NIE ZNACZY JAKOŚĆ].
Z mojej perspektywy nie spotkałem się z bardziej profesjonalnym i nienachalistycznym :razz: personelem, gdyż gdy chcę kupić (dla walorów optycznych) dwie pary pielęgniczek o nie koniecznie znoszącej się naturze - Panowie za ladą wytłumaczą mi że to się nie uda i jedne wykończą drugie - a nie jak w sklepach sieciowych których nazwę należy pisać z małej litery bo na dużą nie zasługują powiedzą:
- ja mam 6 par pielęgnic w 112l i mają się super :x
Nie chcę aby mój post został odczytany jako reklama jednego tylko sklepu, ale boli mnie, mnie - początkującego, lecz od lat zainteresowanego tematem akwarystę jak NIE DOCENIA SIĘ JAKOŚCI!
Podsumowując co chciałem powiedzieć w 3 słowach:
- wiedza techniczno-chemiczno-biologiczna tych panów - dla mnie opiewa na 5+

AngeLost
Gość
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 29, 2010 12:22 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krótki maraton sklepowy

#30

Post autor: AngeLost »

Zgadzam się z opinią "przedmówcy" co do sklepu w al. Solidarności, nie wiem jak teraz ale kiedyś słyszałam pogłoskę że sami sprowadzają ryby, bez pośrednictwa hurtowni. Ryby zdrowe, sprzedawcy fachowi, aż miło odwiedzić. Choć kiedyś u nich widziałam w akwarium przylgę chińską pod "handlową nazwą" - patelenka :mrgreen:
W Kakadu (Arkadia) za to byłam świadkiem rozmowy:
Kupujący do sprzedawcy: A w jakiej temp. powinny być trzymane te rybki?
Sprzedawca: Panie, a pan myśli że ja się na tym znam?
:evil:
nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem -wszak to nie piwo ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”