Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#91

Post autor: Dzik »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Technikalia robia wrazenie :duży uśmiech: A moze zafundowac nieco wieksze lokum ...? Dlaczego w wiekszym akwa rybiszcza sie chowaja ?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#92

Post autor: Agagin »

Dzik
Komu większe?bojownikowi czy wszystkim?:)
Mam zapasowe 60litrow tylko muszę nad mężem popracować żeby mnie nie eksmitowal jak je wystartuję. I do tych 60l bym chciała chyba chłopaka przenieść i spróbować go z krewetkami albo jakimiś małymi raczkami trzymać. Na razie mi się skończyły fajne korzenie, a mąż nie chce oddać swojego co mu własnymi ręcami przygotowywałam :evil:
A dlaczego kiryski się chowają to nie wiem,trzeba by ich zapytać...od kiedy je mam to są nieśmiałe i czytałam że podobno niektóre takie są,to niech im będzie... mąż ma albinosy i tamte się nie boją,ale one są dwa razy większe niż moje to może dlatego:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2369
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#93

Post autor: Ziemiojad »

Agagin
To jest kwestia ilości ryb w akwarium. Czasami jeden kirysek więcej ośmiela grupę do większej aktywności.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#94

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
Taki pomysł też miałam, żeby jeszcze z 1-2 im dorzucić, może im będzie raźniej. Mam nadzieję że się nie będą kłócić?Bo jak kupię nowe,to będą dużo mniejsze niż te które już mam...
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2369
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#95

Post autor: Ziemiojad »

To jest ryba gwarancji nikt ci nie da. Ale ja nigdy nie zauważyłem żadnej agresji u kirysków. A ty jakieś podejrzenia masz że mogą być agresywne?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#96

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
Niby żadnych, ale jak sam mówisz,to są ryby, więc nie wiadomo...ale jakby co to wystartuję dodatkowe 60l specjalnie dla nich, mąż na pewno zrozumie :duży uśmiech:
Dodano do tego postu po 23 godzinach 58 minutach 38 sekundach
To znowu ja z pytaniami :duży uśmiech:
Jakbym chciała wrzucić do akwa parę większych kamieni, to najpierw by mnie interesowało czy mi nie zatwardza wody. W związku z tym wrzuciłabym je do wiaderka i po jakimś czasie przetestowała wodę, dobrze myślę?Po jakim czasie namaczania mogę tą wodę testować żeby to miało sens? dzień czy miesiąc?
I drugie pytanie: jakbym wrzuciła nie korzeń,tylko pieniek/gałąź,no generalnie nie podziemną część drzewa do akwa,to ile ona mi tam pożyje zanim się rozleci? Wiadomo że zależy jakie drzewo,ale tak mniej więcej? miesiąc czy rok? barwienie wody mi nie przeszkadza,ale nie chciałabym co parę tygodni szukać nowych badyli...
Jak zwykle z góry dziękuję za wsparcie :pada:
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2369
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#97

Post autor: Ziemiojad »

Poczytaj o sprawdzeniu testem octowym. Osobiście nigdy nie sprawdzam przed czy podłoże, kamienie zatwardzają wodę. Ale ława i inne tzw. akwarystyczne mają tendencję do zatwardzenia wody. Nawet wczoraj ktoś pisał, że wywala lupki. Więc szansa jest duża.
Drewno jeśli to nie jakieś miękkie gałązki spokojnie rok poleży nim zacznie się rozkładać.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#98

Post autor: Agagin »

Test octowy znam:)ale myślałam że jeszcze na wszelki wypadek je sprawdzę inaczej, zwłaszcza że te moje kamienie to by nie były akwarystyczne,tylko raczej jakieś przypadkowe przytargane ze spacerów.
Co do drewna to rok mi wystarczy, po tym czasie i tak by mi się pewnie znudziło...
Bardzo dziękuję jak zwykle! :hug:
Dodano do tego postu po 1 miesiącu 22 godzinach 15 minutach 8 sekundach
To znowu ja,wracam z pytaniami:)
Zażyczyłam sobie od męża na urodziny filtr zewnętrzny do 60l akwa i poproszę o radę... widziałam że były tu polecane Aquael multikani i Eheim Classic 150, są jeszcze jakieś inne dobre opcje które męża nie puszczą z torbami?Aquael z tego co widzę można by rozbudować,co mi się bardzo podoba.
Dodano do tego postu po 1 minucie 27 sekundach
Obrazek
A tak wygląda 60l po dwutygodniowym nicnierobieniu:)
Dodano do tego postu po 1 minucie 34 sekundach
Obrazek
A tak 30l krewetek po urlopie.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2369
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#99

Post autor: Ziemiojad »

A czego ci brakuje w twoim filtrze?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#100

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
Moj filtr jest chyba starszy ode mnie i mu nie ufam:)co dwa dni go muszę czyścić bo się ciągle przytyka mimo, że żadnych śmieci w nim nie znajduję, po czyszczeniu pracuje 'normalnie' kilka godzin, potem mu zaczyna brakować mocy. Także doszłam do wniosku, że jego czas nadszedł więc skoro i tak mi potrzebny nowy,to zaszaleję i kupię zewnętrzny:)a skoro Aquael można rozbudować, to jest to przyszłościowy filtr w razie jakbym chciała powiększyć rodzinę:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2369
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#101

Post autor: Ziemiojad »

Ziemiojad pisze: pt cze 03, 2022 12:04 pm Aquael można rozbudować
W jaki sposób? I o jakim modelu dokładnie piszesz?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#102

Post autor: Agagin »

Multikani, podobno można go rozbudować tak, żeby wystarczał też do wiekszego akwa.
Dodano do tego postu po 1 godzinie 24 minutach 17 sekundach
Multikani 800:)
Tzn ja się przy żadnym nie upieram,ale myślałam że może miałoby to sens...bo jak nie to co,kaskada fzn-2?to już chyba lepiej od razu kubełek?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2369
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#103

Post autor: Ziemiojad »

Do 30 lub 60 litrów kubeł? Dla mnie to przesada.

Ale jeśli już to ja bym wolał chyba eheim classic i nasypać do niego dobrego wkładu biologicznego. Albo trochę drozej eheim EXperience. Choć chyba classic z uwagi na samodzielny wybór wkładu ceramicznego.
Dodano do tego postu po 3 minutach 40 sekundach
Agagin
Naprawdę to bym kupił do takiej szklaneczki Eheim LiBERTY 200 za 27.00 Euro. A za resztę trochę fajnych roślin.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#104

Post autor: Agagin »

Fajne rośliny to sobie kupię jak będę miała fajne światło...to może na gwiazdkę sobie zażyczę:)chyba że możesz jakieś dobre światło polecić?tzn dobre i tanie,a takich to chyba nie ma:D
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2369
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#105

Post autor: Ziemiojad »

Agagin
Mogę. A jakiej jest długości twoje akwarium. I czy musisz mieć pokrywę?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#106

Post autor: Agagin »

Jeśli dobrze pamiętam to dokładnie 60,ale zmierzę jak będę w domu. Pokrywy mieć nie muszę, nic aż tak wysoko skaczącego tam nie ma:)ani labiryntów na ten moment, więc pokrywa raczej niepotrzebna
Dodano do tego postu po 18 dniach 21 godzinach 47 minutach 18 sekundach
Ziemiojad
Idąc za Twoją poradą dostałam na urodziny Eheim Liberty 200:)moje pytanie brzmi, czy mogę filtry po prostu podmienić,czy raczej przez parę tygodni zostawić oba jednocześnie?

piotrz23
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 16, 2022 10:21 am
Lokalizacja: Gdzieś tam
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#107

Post autor: piotrz23 »

W pracującym jest działająca biologia. Możesz przełożyć (byle szybko!) wkłady filtracyjne ze starego do nowego i wtedy może pracować tylko nowy filtr.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2369
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#108

Post autor: Ziemiojad »

Wkłady nie pasują. Niech pochodzą parę dni razem.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#109

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
Właśnie miałam mówić, że nie pasują,tzn tak po prostu wrzucić luzem gąbkę ze starego filtra by się dało,ale to chyba nie o to chodzi:)
Mam jeszcze pytanie poza konkursem: krewetki neocaridinia podobno 'lubią' temperatury 18-30stopni. Zastanawiam się,czy dało by się je w związku z tym trzymać bez grzałki, czy lepiej nie ryzykować że w zimie zamarzną (bo temperatura by spadła raz na jakiś czas do powiedzmy 14-16 stopni), czy raczej by im to nie przeszkadzało, po prostu by się przestały rozmnażać?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2369
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#110

Post autor: Ziemiojad »

Agagin pisze: czw cze 23, 2022 5:43 pmneocaridinia
moim zdaniem i z obserwacji i z hodowli krewetki wola 14 stopni niż 30 stopni . W przeciwieństwie do mnie :mrgreen:

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#111

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
Jak dla mnie 30 to już za dużo:)
To się cieszę że tak mówisz, bo chyba pójdę bardziej w krewetki,albo ogólnie coś co nie jest aż tak wrażliwe na chłodniejszą wodę. Ostatnio prawie wykończyłam moje małe bojowniki - poszły do większego akwa i jakieś takie niemrawe były, ale myślałam że nowe otoczenie to się muszą przyzwyczaić. Po paru dniach przy wyjmowaniu roślin wsadziłam łapę do akwa a tam 21 stopni - grzałka się poszła...a ja na termometr nie patrzę zbyt często...
Dodano do tego postu po 9 dniach 9 godzinach 46 sekundach
Obrazek
Zdjęcie przed podmianą wody, dlatego akwarium niepełne:)
Za radą kolegi Ziemiojad
działa od paru dni filtr Eheim liberty 200, na razie równocześnie ze starym filtrem. Światło nowe posiadam, ale leży i czeka na montaż ( tetra light wave)- myślałam czy by go nie zamontować dodatkowo, zostawiając stare 18W?Czy przesadze z ilością na raz?
CO2 niby mam,ale efektów raczej nie będzie widać, test stały ciągle niebieski,czyli to tropica plant grow to jednak niekoniecznie się do 60l nadaje (mimo, że niby się nadaje), czyli będę prędzej czy później inwestować w normalne CO2. Aha,No i jeszcze zdjęcia małych bojowników, mało piękne,ale są:
Obrazek
Dodano do tego postu po 49 sekundach
Obrazek
Obrazek

Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#112

Post autor: Eva »

AgaginWszystkie rybki są piękne, zwłaszcza bojowniki ;) Kolor mają cudny. Co nie tak z ich wyglądem, według Ciebie? Teraz wyglądają jak krótkopłetwe. To samiczki, czy płetwy wydłużą się z czasem?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#113

Post autor: Agagin »

Eva
Chodziło mi o wygląd zdjęć:)co do dzieci to jeden to na pewno chłopczyk,dwie pozostałe na 99% dziewczyny, póki co się ładnie dogadują. Koledze oddałam jednego chłopaka i dwie dziewczyny to chłopak je strasznie gania, ale tam są w 240litrach to mają się gdzie chować.

Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#114

Post autor: Eva »

Agagin pisze: śr lip 06, 2022 5:56 pm Chodziło mi o wygląd zdjęć:)
Aaaaa… to wszystko wyjaśnia ;) Kolor mają niesamowicie piękny. Mam nadzieję, że będą się dogadywały.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#115

Post autor: Agagin »

Eva
Któreś tak czy inaczej się przeprowadzi do 200l męża,tylko czekam jeszcze żeby mieć pewność co do płci dwóch dziewczyn.
Dodano do tego postu po 1 miesiącu 2 dniach 10 godzinach 25 minutach 22 sekundach
Aktualizacja po urlopie jest taka, że tatuś dzieci opuścił nasz ziemski padół:( tzn opuścił dopiero dzisiaj, ale jak wróciłam to spuchnięty już był konkretnie...od teraz będę się stosować do rad niektórych kolegów stąd: lepiej ryb dwa tygodnie nie karmić, niż poprosić kogoś o karmienie...od kiedy mam ryby (parę miesięcy) nie zużyłam tyle pokarmu,co koleżanka w ciągu dwóch tygodni...
Także mam wolne 25l, chyba tam wrzucę jakieś krewetki...
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2369
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#116

Post autor: Ziemiojad »

Agagin pisze: wt sie 09, 2022 9:01 pm od teraz będę się stosować do rad niektórych kolegów stąd: lepiej ryb dwa tygodnie nie karmić, niż poprosić kogoś o karmienie..
Zawsze to powtarzam. Niestety.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#117

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
No,ja myślałam że dziewczyna jest leniwa, więc nawet jak jej powiem, żeby karmiła co 2-3 dni,to nakarmi może ze 2 razy w ciągu dwóch tygodni...no i może tak zrobiła,ale pewnie wrzuciła z 50 granulek naraz (zresztą widać po wodzie,dnie w akwa, że resztek żarcia by wystarczyło dla 20 ryb).
No szkoda mi,bo ładny chłopak był...
Dodano do tego postu po 8 dniach 1 godzinie 3 minutach 9 sekundach
Obrazek
Nie wiem czy ja jestem dziwna,ale strasznie mi się te glony podobają:)chyba będę wyrzucać 'normalne' rośliny, zostawię sam mech i niech się rozrasta...i glony też,bo ładne są
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2369
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#118

Post autor: Ziemiojad »

Agagin pisze: ndz maja 29, 2022 4:39 pmjestem dziwna
Grunt, że jesteś zadowolona

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#119

Post autor: Agagin »

Ziemiojad

Zadowolona to nigdy nie jestem,ale jak na to że mało czasu mam ostatnio żeby się tym zajmować,to jest ok:)z glonami się zaprzyjaźniłam już,w każdym akwa jakieś są i nie walczę z nimi, pojawiają się i znikają...a u krewetek to chyba dlatego, że nie niepotrzebnie i za dużo dokarmiam.
CO2 do większego akwa stoi od paru tygodni,nawet nie miałam czasu się zainteresować jak to w ogóle podłączyć.
Dodano do tego postu po 19 dniach 10 godzinach 24 minutach 45 sekundach
Obrazek
W wyniku nagłej likwidacji akwarium szwagra dostało mi się 8 neonów...po kwarantannie przyszły do razbor,za to bojowniczki poszły do 200l męża.
W końcu się pozbyłam obudowy, załączyłam CO2 i światło, będę próbować sadzić monte carlo (jest szansa że się uda?)
Dodano do tego postu po 5 minutach 15 sekundach
Temperaturę mają 22-23 stopnie,z tego co wyczytałam powinna być ok dla wszystkich (mam jeszcze kiryski rio jakieś tam na dnie)?
Kolega Ziemiojad
pewnie mi powie,czy to światło które mam wystarczy na Monte Carlo?:)
Czy dobrze przypuszczam, że muszę się zaopatrzyć w walizkę z testami i/lub nawozy?Amatorka...
Dodano do tego postu po 2 minutach 18 sekundach
I jeszcze jedno pytanie - czy jak się jest upośledzonym manualnie tak jak ja, to uda się te malutkie Monte Carlo wsadzić w żwirek,czy są jakieś patenty żeby mi wszystko nie wypłynęło?
Dodano do tego postu po 52 minutach 21 sekundach
Eva
Zapomniałam prawie się 'pochwalic', że z tych 7 dzieci -6 to były dziewczyny,czyli jednak nie taka słaba płeć:)i tego jedynego chłopaka oddałam,razem z dwiema dziewczynami,trzy są u męża obecnie w 200l (jednej się zeszło,ale widać od początku było że jakaś słaba była)

Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#120

Post autor: Eva »

AgaginFajnie, że kilka przeżyło. I piękne są. Marzy mi się odchowanie bojowników, ale są trochę potem kłopotliwe w rozmieszczeniu (nie da się wszystkich razem trzymać).

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 370
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#121

Post autor: Agagin »

Obrazek
Eva
Dziewczyny już w 200l, ale fotograf to ze mnie żaden...
Ja odchowałam 7: trzy zostały u mnie,cztery poszły do kolegi do 240l (jeden chłopak i 3 siostry)- jednak faceci to słaba płeć:)
ODPOWIEDZ