filtr zewnetrzny akwa54l cichy

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
slavo81
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 7:38 pm
Lokalizacja: gliwice

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#1

Post autor: slavo81 »

cześć
sa jakies filtry zewnetrzne do akwarium 54l - ale ciche: co polecacie ?

mario_07
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 31, 2022 8:57 pm
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#2

Post autor: mario_07 »

Do takiego litrażu polecałbym kaskadowy , Seachem Tidal 35 ewentualnie FZN-2 .

boro1

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#3

Post autor: boro1 »

mario_07
FZN nie jest cichy, tidal zdecydowanie najcichszy z kaskad ale slavo81 pytał o zewnętrzny nie o kaskadę.
Co do zewnętrznych - najcichszy to zdecydowanie IKOLA 150, potem eheim classic 150.
Tak czy inaczej wygłusz sobie szafkę chociażby gąbką 3cm - to dość danie i dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#4

Post autor: Tygrys »

U mnie śmiga 5l biologiczno mechaniczny eheim clasic150 i jest cichy.
zawieszony profil

mario_07
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 31, 2022 8:57 pm
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#5

Post autor: mario_07 »

Miałem wszystkie FZN i były na tyle ciche że akwaria były w sypialni , inna sprawa to nieumiejętne układanie medii filtracyjnych które wprowadzają wibracje przenoszone następnie na pokrywę, stąd bierze się ich głośność . Z tego co wiem to kaskady też zaliczają się do zewnętrznych bo pracują po za akwarium a dokładnie na nim a nie w nim :) ale fakt do kubełków im trochę brakuje .
A jeśli miałbym polecać filtr kubełkowy do takiego litrażu to myślę że warta zainteresowania jest linia filtrów Oase np. Oase FiltoSmart Thermo 100 , przy okazji problem grzałki też mamy rozwiązany , co do filtrów Ikola to miałem dwa i ogólnie nie polecam , dość awaryjne.

boro1

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#6

Post autor: boro1 »

Tygrys pisze:U mnie śmiga 5l biologiczno mechaniczny eheim clasic150 i jest cichy.
co to jest to 5l?

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
Dodano do tego postu po 4 minutach 44 sekundach
mario_07 pisze:Miałem wszystkie FZN i były na tyle ciche że akwaria były w sypialni , inna sprawa to nieumiejętne układanie medii filtracyjnych które wprowadzają wibracje przenoszone następnie na pokrywę, stąd bierze się ich głośność . Z tego co wiem to kaskady też zaliczają się do zewnętrznych bo pracują po za akwarium a dokładnie na nim a nie w nim :) ale fakt do kubełków im trochę brakuje .
A jeśli miałbym polecać filtr kubełkowy do takiego litrażu to myślę że warta zainteresowania jest linia filtrów Oase np. Oase FiltoSmart Thermo 100 , przy okazji problem grzałki też mamy rozwiązany , co do filtrów Ikola to miałem dwa i ogólnie nie polecam , dość awaryjne.
zawsze przenoszą się drgania z pompy z uwagi, że jest zamontowana w środku i wisi na zewnątrz.
Poza tym pamiętaj, że każdy ma inny próg znoszenia uciążliwego hałasu.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

boro1

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#7

Post autor: boro1 »

mario_07 pisze:Miałem wszystkie FZN i były na tyle ciche że akwaria były w sypialni , inna sprawa to nieumiejętne układanie medii filtracyjnych które wprowadzają wibracje przenoszone następnie na pokrywę, stąd bierze się ich głośność . Z tego co wiem to kaskady też zaliczają się do zewnętrznych bo pracują po za akwarium a dokładnie na nim a nie w nim :) ale fakt do kubełków im trochę brakuje .
A jeśli miałbym polecać filtr kubełkowy do takiego litrażu to myślę że warta zainteresowania jest linia filtrów Oase np. Oase FiltoSmart Thermo 100 , przy okazji problem grzałki też mamy rozwiązany , co do filtrów Ikola to miałem dwa i ogólnie nie polecam , dość awaryjne.
zawsze przenoszą się drgania z pompy z uwagi, że jest zamontowana w środku i wisi na zewnątrz.
Poza tym pamiętaj, że każdy ma inny próg znoszenia uciążliwego hałasu. A ikole ja mam, działa i co więcej nie chce się popsuć- co teraz?

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Dodano do tego postu po 2 minutach 49 sekundach
A co do ikoli to mam, używam, działa i nie chce się popsuć.
Biedni Ci, co chcą podjąć decyzję o zakupie i czytają fora ;)

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

boro1

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#8

Post autor: boro1 »

A co do ikoli to mam, używam, działa i nie chce się popsuć.
Biedni Ci, co chcą podjąć decyzję o zakupie i czytają fora ;)

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#9

Post autor: Tygrys »

Chodziło mi o akwarium 54l
zawieszony profil

mario_07
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 31, 2022 8:57 pm
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#10

Post autor: mario_07 »

boro1 pisze: pn wrz 05, 2022 4:41 pm A ikole ja mam, działa i co więcej nie chce się popsuć- co teraz?
Ja omijam je szerokim łukiem :) A Tobie gratuluje dobrych egzemplarzy , niech służą jak najdłużej. Mimo wszystko do 54 l szedłbym w kaskadę .

boro1

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#11

Post autor: boro1 »

mario_07 pisze:
boro1 pisze: pn wrz 05, 2022 4:41 pm A ikole ja mam, działa i co więcej nie chce się popsuć- co teraz?
Ja omijam je szerokim łukiem :) A Tobie gratuluje dobrych egzemplarzy , niech służą jak najdłużej. Mimo wszystko do 54 l szedłbym w kaskadę .
wyjasnij dlaczego w kaskadę

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka


Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#12

Post autor: Agagin »

Ja się zdecydowałam na kaskadę zamiast kubełka do 60l i żałuję bardzo...ja tą kaskadę ciągle słyszę (tzn wodę słyszę) i szlag mnie trafia. A w 200l chodzi kubeł i jak się kiedyś zepsuje,to pewnie się zorientujemy po paru tygodniach,bo nie słychać go w ogóle.

mario_07
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 31, 2022 8:57 pm
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#13

Post autor: mario_07 »

nie wiem naprawdę jak wy to ustawiacie że wam to głośno chodziło , a poziom wody również trzeba dobrze ustawić by woda delikatnie falowała powierzchnią i ją natleniała nie chlupiąc .
boro1 pisze: wt wrz 06, 2022 11:39 am wyjasnij dlaczego w kaskadę
jak dla mnie prostota wykonania , dostęp do medii , szybsza konserwacja, cena , wydajność , pojemność medii, brak awarii w postaci przeciekających uszczelek itp.
P.s Mówimy o akwarium max do 100 l żeby było jasne , powyżej oczywiście rządzą kubełki .
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2386
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#14

Post autor: Ziemiojad »

Zgadzam się z przedmówcą. Kaskada to super rozwiązanie.

boro1

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#15

Post autor: boro1 »

mario_07 pisze:nie wiem naprawdę jak wy to ustawiacie że wam to głośno chodziło , a poziom wody również trzeba dobrze ustawić by woda delikatnie falowała powierzchnią i ją natleniała nie chlupiąc .
boro1 pisze: wt wrz 06, 2022 11:39 am wyjasnij dlaczego w kaskadę
jak dla mnie prostota wykonania , dostęp do medii , szybsza konserwacja, cena , wydajność , pojemność medii, brak awarii w postaci przeciekających uszczelek itp.
P.s Mówimy o akwarium max do 100 l żeby było jasne , powyżej oczywiście rządzą kubełki .
Z tą pojemnością to trochę przesadziłeś.
Szczelność - tak, ale dotyczy tylko Aqaela FZN i Seachem Tidal - pozostałe mające głowice na zewnętrz są mocowsane "na wkęt" do obudowy kaskady, także jest uszczelka.
Z racji wielkości kubełek zdecydowanie jest mniej obsługowy i z większymi możliwościami.
A o uszczelki trzeba dbać, czasami wymienić - zresztą tak samo jak wężyki w domu ;)


Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka


mario_07
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 31, 2022 8:57 pm
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#16

Post autor: mario_07 »

boro1 pisze: śr wrz 07, 2022 1:17 pm A o uszczelki trzeba dbać, czasami wymienić - zresztą tak samo jak wężyki w domu
Niestety nieszczelność w kubełkach powstaje również poza uszczelkami ,mi w wspomnianej Ikoli ciekło przy kablu zasilającym :co:
Ale nie demonizuje kubełków bo takie rzeczy się zdarzają ,nawet najlepszym :OK:

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#17

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
No dobra,niech Ci będzie:P
Ja już też nie narzekam,bo w końcu się zebrałam żeby zdemontować obudowę,w związku z czym mam wylot filtra nad samą taflą wody i jest ciszej. Mimo wszystko nadal bym wolała kubeł,ale to może dlatego że leniwa jestem:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2386
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#18

Post autor: Ziemiojad »

Agagin pisze: śr wrz 07, 2022 8:46 pm wylot filtra nad samą taflą wody
U mnie jest zawsze pod

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#19

Post autor: Agagin »

U mnie jakiś 1cm nad,bo bojowniki się cieszyły z wodospadu:)ale bojowniki się przed chwilą przeprowadziły, więc jutro będzie dolewka wody
Awatar użytkownika

czarny.skalar
Zapaleniec
Posty: 202
Rejestracja: pt wrz 23, 2022 9:21 pm
Lokalizacja: Rypin
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

filtr zewnetrzny akwa54l cichy

#20

Post autor: czarny.skalar »

aquael versamax 2 lub 3
ODPOWIEDZ