Roślinne z nano fish, 200l

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
jankes
Gość
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 27, 2022 7:49 am
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:

Roślinne z nano fish, 200l

#1

Post autor: jankes »

Mój pierwszy zbiornik na poważnie - HT (nie liczę tych kilku małych baniaczków które miałem jako gówniarz 20 lat temu).
- OptiWhite od Aquaela, 200l + szafka (bez pokrywy)
- Oświetlenie 2x Sinkor 40w - na razie 6.5h świecenia (w przyszłości do wymiany na coś lepszego)
- Fluval 407,
- co2 na timerze, godzinę przed świeceniem i godzinę po,
- podłoże Oase ScaperLine Soil + ADA La Plata Sand. Z piasku nie do końca jestem zadowolony.

Wszystkie roślinki z invitro, dlatego takie malutkie :)

Pomimo dwumiesięcznego przygotowania się do założenia zbiornika, już na samym starcie popełniłem kilka błędów:
- za słabo wypłukany piasek - przez dwa dni miałem mleko (być może były to pierwotniaki?)
- za dużo super glue - w niektórych miejscach, na korzeniach widać białe plamy :( Mam nadzieję że zarośnie.
- kupiłem zły licznik bąbelków, pasujący tylko do sprzętu Chihirosa (chce ktoś odkupić :)? )
- węże od Fluvala nie pasują do zewnętrznej grzałki Aquaela

Obsada jaką planuje to same nano fish:
- neon simulans ~30 sztuk
- bystrzyk amandy ~30 sztuk
- może coś jeszcze - razbora galaxy. Nie będzie za dużo?
Do tego jakieś krewetki, otoski i ślimaki.

PS. Nie jestem do końca zadowolony z hardscapu - za mało skał, różnią się kolorystycznie, za duża "ścieżka" i plaża.

Zapomniałem dodać: akwarium ma dopiero 5 dni. Postaram się na bieżąco wrzucać postępy
Obrazek
Awatar użytkownika

czarny.skalar
Zapaleniec
Posty: 202
Rejestracja: pt wrz 23, 2022 9:21 pm
Lokalizacja: Rypin
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Roślinne z nano fish, 200l

#2

Post autor: czarny.skalar »

miałem podobny pomysł tylko że w 60-dziesiątce z 15 drobnotek nadobnych plus parka ramirezy
moje akwarium to 200l ze skalarami i to tyle chyba z tego.
mam w każdej chwili nadwyżkę nurzańca jak szukasz.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Roślinne z nano fish, 200l

#3

Post autor: Ziemiojad »

jankes pisze: pn paź 31, 2022 8:01 pmneon simulans
Ta ryba nie pasuje. Lubi miękką wode i bsrdzo cirplo..

Autor
jankes
Gość
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 27, 2022 7:49 am
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:

Roślinne z nano fish, 200l

#4

Post autor: jankes »

Ziemiojad pisze: pn paź 31, 2022 9:22 pm Ta ryba nie pasuje. Lubi miękką wode i bsrdzo cirplo..
Nie pasuje do czego?
Neon simulans czuje się dobrze temperaturze od 21 stopni. Bystrzyk od 23 do 28. Co tu jest według Ciebie nie tak?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Roślinne z nano fish, 200l

#5

Post autor: Ziemiojad »

jankes pisze: pn paź 31, 2022 9:37 pm Neon simulans czuje się dobrze temperaturze od 21 stopni
Miałeś te ryby? 21 to zart. Raczej 27.
Dodano do tego postu po 3 minutach 1 sekundzie
pH : 3,0 – 6,5

To ryba pochodzącą z czarnych i miękkich wód Rio Negro.

Autor
jankes
Gość
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 27, 2022 7:49 am
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:

Roślinne z nano fish, 200l

#6

Post autor: jankes »

Ziemiojad pisze: pn paź 31, 2022 9:42 pm Miałeś te ryby? 21 to zart. Raczej 27.
moja woda ma temperature 25 stopni i 6.5ph.
Ziemiojad pisze: pn paź 31, 2022 9:42 pm pH : 3,0 – 6,5

To ryba pochodzącą z czarnych i miękkich wód Rio Negro.
PH 3.0?? Minimalne PH w Rio Negro wynosi około 4. Nie wiem skąd wziąłeś tak skrajną wartość.

Aa, już wiem skąd wziąłęś. Wpisałeś neon simulans i kliknąłęś pierwszy link w Google.
Nie, Neon simulans nie potrzebuje wody o pH 3.0 https://sklep.roslinyakwariowe.pl/neon- ... l[quote][b]Dodano do tego postu po 26 dniach 2 godzinach 8 minutach 43 sekundach[/b][/quote]


Mały update. Walki było sporo. W międzyczasie pojawiły się sinice - moja wina, za dużo fosforu i za mało azotanów. Pokonane dzięki Chemiclean. Parametry staram się wyrównywać posiłkując się tabelką Buddyego. Część roślin invitro niestety się stopiła, w zamian przyszły koszykowe które czekają na ukorzenienie żeby je przyciąć (Rotala rotundifolia i Alternanthera reineckii Mini). Teraz za to mam atak glonów włosowatych. Tym razem za mało fosforu, za dużo NO3, ale po moich poprawkach sytuacja się polepsza.
Obsada na ten moment to 39 Neonów Innesa, 9 Otosków, 10 krewetek Amano i 10 krewetek Bloody Mary (jeden otosek i jeden neonek niestety padły jakieś 2tyg temu)
Obrazek
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Roślinne z nano fish, 200l

#7

Post autor: Komarowa »

Widać, że roślinki ruszyły.
Powodzenia 🙂
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Roślinne z nano fish, 200l

#8

Post autor: Ziemiojad »

jankes pisze: ndz lis 27, 2022 12:02 am PH 3.0?? Minimalne PH w Rio Negro wynosi około 4. Nie wiem skąd wziąłeś tak skrajną wartość.

Aa, już wiem skąd wziąłęś. Wpisałeś neon simulans i kliknąłęś pierwszy link w Google.
Nie, Neon simulans nie potrzebuje wody o pH 3.0
Nie klikam pierwszego linku z googla.
Natomiast chętnie czytam naukowe opracowania. Na przyklad takie:


"Freshwater habitats

Low gradient rivers and streams run through sedimentary soils formed mainly by podsols subjected to seasonal flooding. The Rio Negro’s water is extremely poor in mineral content, with conductivity as low as 8 µS, and is extremely acidic, with pH’s ranging from 2.9 to 4.2. The largest blackwater river in the world, the Rio Negro provides roughly 14% of the average annual discharge into the Amazon, second only to the Madeira. . " cytat za feow.org


Nasze akwaria nie mają nic wspólnego z rzeczywistością w której przebywają ryby, które udajemy, że hodujemy. Niestety.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Roślinne z nano fish, 200l

#9

Post autor: Dzik »

Czesc . Dziwne ze rosliny invitro wysiadly . U mnie wszystkie zawsze sie przyjmowaly . Z zadna nie bylo problemow , mimo ze nigdy specjalnie nie przykladalem wagi do ich stanu . Faktem jest , ze sadzilem w mocno dojrzalym akwarium .
ODPOWIEDZ