Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
Gatunek powszechnie znany więc opisy ograniczę do minimum
Odkryte w 1975 roku przez Johna Endlera w Lagunie de Patos w Wenezueli jako gatunek endemiczny.
Wytrzymały i żywotny. U mnie jest towarzystwem dla krewetek. Samice zawzięcie polują na młode krewetki, a samce "polują" na samice.
Zapomniałem, że taki wątek stworzyłem
Miałem je do zeszłego roku, super były. Przy przenosinach krewetkarium postanowiłem większość sprzedać i zostawić tylko parę.
Pech chciał, że samiec lub samica okazały się bezpłodne i linia wygasła. Samiec odszedł kilka miesięcy temu, samica nadal spędza emeryturę z tęczankami
Długo bezskutecznie szukałem blue japan, aż w końcu nabyłem parkę takich cudaków:
Była pewnie wysyłka. A teraz moje pytanie przepraszam że się wcinam. Ale jak te rybki znoszą wysyłkę. Dla mnie to jak zapakować dziecko w pudełko i nadać poczta. Może jestem przewrażliwiony ale sam bym je chętnie kupił ale przesyłka mnie odstrasza.
Pepe moje wpisy są całkowicie teoretyczne, bo moje ostatnie akwarium z bojownikiem zostanie zasiedlone gupikami Santa Maria. Co nie zmienia faktu że te japan blue coś tam są śliczne. Jeszcze jest baniak 300 l ale ja mam tam tyle pomysłów...
A temat wysyłki jest myślę ciekawy?
taipan3 pisze: ↑czw mar 02, 2023 8:22 pm
A co to za odmiana?
Dwumieczowy?
Japan Blue Gold Double Sword/Japoński błękitny złoty dwumiecz.
W ubiegłym roku takowe widywałem, fajna efekt przełamania błękitu w złoty na barwie podstawowej blond.
DanielP pisze: ↑czw mar 02, 2023 11:40 am
Ja najbardziej lubię naturalne formy barwne wszystkich ryb.
Krolic
Red scarled.
Ale mój ma taki "płomienisty ogon" . Nie wiem czy to jakaś anomala czy jak będzie, bo mam tylko jeden egzemplarz, który trafił do mnie przypadkiem.
Dodano do tego postu po 43 minutach 39 sekundach
Krolic
To za drogi pokarm dla twoich paletek
Istnieje prawo akwarystyczne , które mówi, że dla każdej porady, nieważne jak nieistotnej i dobrej, istnieje całkowicie sprzeczna rada...
Gupiki są zwierzęta i bardzo latwo poddającymi się modyfikacjom. Możesz próbować go rozmnożyć i zobaczyć czy ta cecha pojawi się w następnym pokoleniu. Jeżeli tak stosujesz chów wsobny żeby utrwalić gen który za te cechę odpowiada.
Potem go nazywasz ziemigupik red flame i kasiora spływa ci do akwarium.
Dzik
Ja miałem podobnie z krewetkami miałem red rili jak nie robiłem 50 % selekcji robił się bałagan. Do tego akwarium musi być jednogatunkowe. Jak nie po roku masz wielka ilość szaraczków.
Do tego wybierasz najlepsze okazy rozmnazasz je w oddzielnym akwarium.
Wiem , wiem . Ale nie chce mi sie . Ponadto wychodzi sporo dziwnych odmian barwnych i ksztaltnych . Ale ogolny trend to rodzaj samooczyszczania i powrotu do formy podstawowej .
Powiem tak teraz puściłem wszystko na żywioł. Mam piękne okazy krewetek babaulti, trochę szaraczków. Mieszają się wymieniają geny. Ale akwarium to w końcu nie wystawa psów rasowych.
Na poczatku mojej dzungli wpuscilem rozne odmiany barwne krewetek . Z czasem pojawily sie takie , jakich nie wpuszczalem ; pomaranczowe , zielone, zolte i takie , ktorych barw nie da sie opisac . Nie przeszkadzalo to nikomu ani niczemu .