Wysokie ph w akwarium na osmozie

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
vasteq
Gość
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 05, 2011 4:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wysokie ph w akwarium na osmozie

#1

Post autor: vasteq »

Mam dość wysokie ph w akwarium w którym do podmiany używam osmozy z mineralizatorem Qualdrop GH+.
Wynosi ono 7.6. Podloze aktywne ale juz dosyć lecie, ma kilka lat. Z rok temu dostałem ok 2 cm świeżego. W filtrze zewnętrznym mam wklad biologiczny cis w podobne do zeolitu ale pewien nie jestem. Z tym ze ma on ok 6 lat lub wiecej. Wiec jeśli zeolit miałby podwyższać ph to chyba przez tyle lat juz by był neutralny? Twardosc ustalam na 6gh, kh jakie mam w wodzie jest tez niskie. Z tego co pamietam ok 2-3.
Z czego moze brać sie podwyższone ph? Musze chyba mimo wszystko wyrzucić ten pseudozeolit i zastosować jakis wklad neutralny bądź też obniżający ph. Do podmian używam tez ok 3ml na 60L biotorfinu ktory tez powinien obniżać ph oraz wrzucam ok 5 granulek zmielonego Ketapanga. A mimo to jest takie wysokie. W pozostałych dwóch akwariach mam 6.6 i 6.8 na tej samej osmozie i tez mineralizowanej do 6gh. Chyba ze to membrana coś przepuszcza ale skoro robi zerową twardość to czy powinna? Z ciekawości oczywiście zmierzę jej ph.
Co innego byście polecili do obniżenia ph?
http://portfotolio.net/62693539@N07" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Wysokie ph w akwarium na osmozie

#2

Post autor: Ziemiojad »

Wywal ten pseudo zeolit. Zresztą to produkt kompletnie nie akwarystyczny.
ODPOWIEDZ