Restart zbiornika

Wszystko o tym, co na dnie...
ODPOWIEDZ

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Restart zbiornika

#1

Post autor: Respen »

Cześć,

przymierzam się do restartu zbiornika 180l (100x40x45). Obecny mam od prawie 4 lat na ziemi ogrodowej i wszystko jest dobrze. Chciałbym tym razem również zastosować ziemię, ale mam pewien problem z aranżacją.

Chciałbym stworzyć aranżację, gdzie z lewej strony mam górkę (mocno zarośniętą), która powoli schodzi do środka, aby z prawej strony zmienić się w plażę dla kirysków, taki mniej więcej trójkąt prostokątny.
Tutaj moje pytanie. Jak to zrobić jeżeli chciałbym pod spodem mieć ziemię - układać taką grubą warstwę ziemi i na to żwirek, jakoś to przymocować, ustabilizować? Boję się, że ziemia rozjedzie się i będzie katastrofa. Myślałem też o podłożu aktywnym, bo tak byłoby najłatwiej, ale przy kranówce na Tarchominie to raczej bez sensu pomysł.

Może ktoś robił coś takiego i ma fotki, pomysły, przemyślenia?

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Restart zbiornika

#2

Post autor: KarolX22 »

Respen pisze: śr sty 24, 2024 9:36 pm Jak to zrobić jeżeli chciałbym pod spodem mieć ziemię - układać taką grubą warstwę ziemi i na to żwirek, jakoś to przymocować, ustabilizować? Boję się, że ziemia rozjedzie się i będzie katastrofa.
Ziemi nie dawaj dużo możesz dać pod nią np keramzyt w rajstopach i tak zrobić górkę. Tylko nie wiem jak by to w praktyce wyszło. Też nie wiem czy takie coś się nie osunie. Najłatwiej to by było coś takie na aktywnym zrobić. Ale myślę że takie coś może się udać.

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Restart zbiornika

#3

Post autor: Respen »

Dzięki za wskazówkę. Zastanawiam się jeszcze czy dla roślin nie zrobić pseudodoniczek i w nich ziemia przysypana żwirkiem, a dookoła sam żwirek, tam gdzie nie będą rosły.

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Restart zbiornika

#4

Post autor: KarolX22 »

Respen pisze: czw sty 25, 2024 5:30 pm Zastanawiam się jeszcze czy dla roślin nie zrobić pseudodoniczek i w nich ziemia przysypana żwirkiem, a dookoła sam żwirek, tam gdzie nie będą rosły.
Tak też możesz zrobić. Po restarcie pochwal się jak akwarium wygląda.

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Restart zbiornika

#5

Post autor: Respen »

To jeszcze trochę potrwa, raczej na wiosnę :) Teraz staram się to jakoś wymyślić, a później przetestować ;)

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Restart zbiornika

#6

Post autor: DanielP »

Temat przenoszę do działu podłoża.
ODPOWIEDZ