Rośliny w akwarium

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
TuQaN
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 08, 2024 10:48 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Rośliny w akwarium

#1

Post autor: TuQaN »

Witam, jestem posiadaczem akwarium od tygodnia, nie posiadam doświadczenia w akwarystyce dlatego chciałem zasięgnąć pomocy u kogoś doświadczonego. Problem polega na tym, iż niektóre rośliny jakie zakupiłem do mojego akwarium chyba mi się marnują, robią się brązowe liście, chodzą po nich ślimaki a ja nie znam przyczyny dlaczego mi się tak dzieje. Przed zakupem akwarium sprawdziłem swoją wodę w kranie testami i wszystkie były ok. Mam akwarium 54l, filtr wewnętrzny aquael fan 1 plus. Za tydzień chciałem kupić pierwsze ryby, konkretnie otoski i gupiki. Z góry dziękuję z pomoc bo nie wiem co robić czy pozbywać się tych roślin czy nie. Przesyłam zdjęcia jak to wygląda. ObrazekObrazekObrazek

Lidka
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn lut 22, 2016 1:39 pm
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Lidia

Rośliny w akwarium

#2

Post autor: Lidka »

Rośliny muszą się zaaklimatyzować, daj im czas, możesz usuwać zgniłe liście. Tak to już jest, że nie wszystkie się utrzymają od razu.
Jeśli chodzi o wpuszczanie rybek - za tydzień to stanowczo za wcześnie, inaczej jest ryzyko, że rybki padną. Poczytaj o cyklu azotowym, zaopatrz się w testy na NH3, NO2 i NO3. I przede wszystkim w cierpliwość :-)
I nie jestem pewna, czy otoski i gupiki to dobre połączenie, otoski wymagają jednak bardziej miękkiej wody.
Ten filterek trochę mały masz, przy większym zarybieniu nie da rady.
Aha, i dolej wody ;) czy to kwestia zdjęcia, czy tam nie ma poziomu?

Autor
TuQaN
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 08, 2024 10:48 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Rośliny w akwarium

#3

Post autor: TuQaN »

Lidka
OK, dzięki za odpowiedź. Co do poziomu wody niestety mam krzywy strop i razem z nim woda w akwarium nie ma równego poziomu jest ok 0.5 cm różnicy w poziomie wody dlatego to tak wygląda a poza tym jest zalane prawie pod korek. NO2 i NO3 mam w normie, rozumiem, że NH3 reguluje się podmianami wody ale moje akwarium stoi dopiero 8 dzień a wczoraj dolałem drugą dawkę bakterii.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Rośliny w akwarium

#4

Post autor: Ziemiojad »

TuQaN pisze: pt mar 08, 2024 11:09 am NO2 i NO3 mam w normie
Czyli jakie?
Wszystko 0?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”