Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
Na zdjęciach para ziemiojadów szpiczastogłowych ( 1. samiec, 2. samica ). Ryby wielkości około 18 cm, wiek nieznany. Ostatnie zdjęcie - narybek w wieku około miesiąca. Nie są to ziemiojady tak kolorowo ubarwione jak np. Z. brazylijski czy Z. czerwonogłowy , ale ich główną atrakcyjnością jest (moim zdaniem) charakter i zachowanie. Ryby są bardzo spokojne, majestatyczne - nawet spłoszone nie uciekają w panice, ale powoli dostojnie odpływają. Są bardzo ciekawskie - jeśli coś się dzieje w pobliżu akwarium podpływają do szyby i obserwują, wszelkie zabiegi związane z obsługą akwarium bardzo je interesują - normą jest, że podpływają do ręki podczas prac porządkowych.
Ostatnio zmieniony czw maja 10, 2018 10:35 am przez Lech-u, łącznie zmieniany 3 razy.
Warto wspomnieć o tym,że parka prezentowana na zdjęciach to dzikusy a młode oczywiście F1:-)Mam nadzieję,że autor wątku nie będzie miał mi tej uwagi za złe.
DanielP pisze: ↑sob mar 31, 2018 2:07 pmparka prezentowana na zdjęciach to dzikusy a młode oczywiście F1:-)Mam nadzieję,że autor wątku nie będzie miał mi tej uwagi za złe
Oczywiście że nie mam za złe . Tak zgadza się, są to ryby z odłowu, pochodzące z rzeki Para (Rio Para) w Brazylii.
Trochę zataiłem ten fakt bo nie jestem zwolennikiem nabywania ryb (ogólnie zwierząt) z odłowu a te ryby trafiły do mnie przypadkiem - poprzedni właściciel musiał się ich szybko pozbyć (likwidacja akwarium) a nikt ich nie chciał kupić - więc je przygarnąłem.
marcinzabki29 pisze: ↑pn kwie 02, 2018 6:12 pmTo ile one żyją, skoro roczne to młode?
Nie wiem jak długo żyją, ale myślę, że ponad 10 lat powinny przeżyć bez problemu.
Zdecydowanie to kwestia osobnicza. Dotychczas z rodziny satanoperek miałem f1 S.jurapari ,,Rio Para" i dzikusy S.pappaterra. Żadne z nich nie były płochliwe choć skryte bardziej były S.pappaterra. Widzę Ziemiojadzie, że wracasz do ziemków tj. heckelii a teraz S.jurapari Jakie zbiorniczki dla nich planujesz?