Złe sklepy

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.

Autor
egefege
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt lis 18, 2008 12:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Złe sklepy

#1

Post autor: egefege »

W tesco na ul. Górczewskiej sprzedaja rośliny błotne jako akwariowe nalezy uwazac przy zakupie
Awatar użytkownika

kubusiek77
Zapaleniec
Posty: 467
Rejestracja: sob lis 29, 2008 6:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#2

Post autor: kubusiek77 »

A mógłbyś napisać jakie to np. rośliny? Kupuję tam co jakiś czas roślinki, a nie bardzo jeszcze się oriętuję w roślinach...

Btw: Ostatnio widziałem tam gibicepsa który miał około 40cm i leżał w zbiorniku długości 60cm z pyszczakami... Mam nadzieję że ktoś go przygarnął..
I'm back again!!!

Obrazek

Rafał
Moderator
Posty: 318
Rejestracja: czw lis 17, 2005 11:04 pm
Lokalizacja: .
Na imię mam: Rafał
Płeć:

Re: Złe sklepy

#3

Post autor: Rafał »

z tymi roślinami to w wielu sklepach tak robią, nawet doniczkowe do wody wkładają :)
Internetowy sklep komputerowy - https://agapo.pl
Internetowy sklep akwarystyczny - https://akwamaniak.pl

Autor
egefege
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt lis 18, 2008 12:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#4

Post autor: egefege »

oj pol roku temu kupilem taki zielony krzaczek z liscmi wygladem przypominajace liscie trawy tylko ze krutsze, ciemne liscie, niedawno gdzies na forum czytalem ze to roslina blotna, rok temu kupilem czerwona rosline z liscmi podobnymi do mlodych lisci zabienicy, tez okazalo sie ze to blotna, a tydzien temu chieli mi wcisnac dracene chcialem kupic ale dziewczyna mi powiedziala ze to dracena bo ja nie wiedzialem :) a sprzedawca sie zmieszal i cos mowil ze nie wiedzial o tym :) generalnie jak nie jestem pewny rosliny to spisuje nazwe i szukam w google
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 11:56 pm przez egefege, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Bohdan
Zapaleniec
Posty: 263
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:10 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#5

Post autor: Bohdan »

egefege pisze:oj pol roku temu kupilem taki zielony krzaczek z liscmi wygladem przypominajace liscie trawy tylko ze krutsze, ciemne liscie,
Najpewniej to Ophiopogon często mylona z Saggitarią,
Tę rośline sprzedają w prawie każdym akwarystycznym
egefege pisze:W tesco na ul. Górczewskiej sprzedaja rośliny błotne jako akwariowe nalezy uwazac przy zakupie
Niestety to domena większości sklepów.
WOT - 4BS, V-Twin Rider - Live to Ride

18L - najmniejsze w rodzinie:
viewtopic.php?f=15&t=4945" onclick="window.open(this.href);return false;
Biotop Gurami czekoladowego:
viewtopic.php?f=76&t=3895" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

myszeks24
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 19, 2009 10:23 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Re: Złe sklepy

#6

Post autor: myszeks24 »

Btw: Ostatnio widziałem tam gibicepsa który miał około 40cm i leżał w zbiorniku długości 60cm z pyszczakami... Mam nadzieję że ktoś go przygarnął..[/quote]

Witajcie,
ten Gibicebs trafił w moje ręce a w tym małym zbiorniku spędził tylko kilka dni, jak większość dużych okazów, które trafiają do tego sklepu, potem trafiają do mnie.
Wiem że każdy ma swoje zdanie na temat sklepu i jego obsługi, ja jeśli chodzi o sklep na Górczewskiej to złego zdania nie ma, bowiem uratowali mi wiele ryb, gdy tylko zaczynały chorować, a mamy w domu 16 zbiorników z rybami i rakami.
W roku 2007 kupiliśmy w KAKADU kilkanaście Gupików, wpuściliśmy do kilku zbiorników po niedługim czasie padło nam w tych zbiornikach ok 300 szt. rybek i nikt nie wiedział co im jest, na żadnym forum ani w żadnym sklepie nie potrafili nam pomóc, aż pan Piotr z Górczewskiej (TESCO) pomógł nam odratować resztę narybku. Myśleliśmy że to przypadek i ponownie kupiliśmy w KAKADU, tym razem Gurami, niestety po tygodniu ryby padły. Od tamtej pory zaopatrujemy się w TESCO i jesteśmy bardzo zadowoleni.
Awatar użytkownika

kubusiek77
Zapaleniec
Posty: 467
Rejestracja: sob lis 29, 2008 6:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#7

Post autor: kubusiek77 »

Fajnie że gibek znalazł nowy domek, a moimi też się zaopiekujesz jak urosną? :P

Też kupiłem tam kilka rybek między innymi gibicepsy, skalary, hokejówki i wszystkie mają się dobrze. A pan Piotr to ten taki niewysoki z brzuszkiem i chyba wąsa ma??? Jak czasem go słucham jak rozmawia z klientami to faktycznie mówi do rzeczy i nieraz słyszałem jak odradzał kupno rybek z jakiegoś powodu (wielkość zbiornika klienta, czy agresywność rybki itp.) widać że zależy mu bardziej na zdrowiu rybek niż na sprzedaży...
I'm back again!!!

Obrazek
Awatar użytkownika

myszeks24
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 19, 2009 10:23 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Re: Złe sklepy

#8

Post autor: myszeks24 »

Jak Twoje podrosną to chętnie przygarnę :)
A pan Piotr to ten z wąsikiem, jest niesamowity, a akwarystyka to jego hobby. Czasem jak ktoś przynosi mu duże okazy to potrafi zadzwonić do nas i zapytać czy nie weźmiemy, aby za długo nie męczyły się w małych zbiornikach. Uratował nam mnóstwo rybek, bo jeszcze dwa lata temu nie wiedziałam jak się nimi zajmować a teraz ma 16 zbiorników z rybami i rakami i myślę o kolejnych :)
Awatar użytkownika

kubusiek77
Zapaleniec
Posty: 467
Rejestracja: sob lis 29, 2008 6:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#9

Post autor: kubusiek77 »

myszeks24 pisze:Jak Twoje podrosną to chętnie przygarnę :)
A pan Piotr to ten z wąsikiem, jest niesamowity, a akwarystyka to jego hobby. Czasem jak ktoś przynosi mu duże okazy to potrafi zadzwonić do nas i zapytać czy nie weźmiemy, aby za długo nie męczyły się w małych zbiornikach. Uratował nam mnóstwo rybek, bo jeszcze dwa lata temu nie wiedziałam jak się nimi zajmować a teraz ma 16 zbiorników z rybami i rakami i myślę o kolejnych :)
To czekamy na jakieś fotki... :mrgreen:
I'm back again!!!

Obrazek
Awatar użytkownika

myszeks24
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 19, 2009 10:23 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Re: Złe sklepy

#10

Post autor: myszeks24 »

jak tylko rozpracuje to forum to na pewno zamieszczę troszkę :)
Awatar użytkownika

gina2006
Zapaleniec
Posty: 259
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#11

Post autor: gina2006 »

Z pewnoscia nie polecam niewielkiego sklepu w zespole pawilonow rog Modzelewskiego i Al. Wilanowska (kolo "Biedronki" i "Marcpolu") Wprawdzie baniaczki zadbane i standart tam plywa wybrany, ale ceny z kosmosu (czesto wyzsze niz w galeriach) np gupiki powyzej 8 zl, galezatka (wlk. pilki do pinkponga) 10 zl, lupina kokosa 9,10 zl . A jesli chodzi o sprzedawczynie to powinna prowadzic ekskluzywny butik a nie sklep dla akwarystow, jesli nie masz zamiaru wydac fortuny to nawet do Ciebie nie podejdzie i znawca z niej jak z koziej ..........
Najlepsze zwierzątka domowe to rybki. Nie szczekają, nie drapią,
błota nie naniosą, nie chrapią, a jakby co, to jest zagrycha.
Awatar użytkownika

Ender
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 16, 2009 5:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#12

Post autor: Ender »

Bardzo ostrożnie dobierajcie rybki w KAKADU w Arkadii. Rybki zarobaczone, mieszane dostawy, brak nawet prostej selekcji.

kalle22
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 19, 2009 2:23 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#13

Post autor: kalle22 »

Kilka słów o Arkuszowej 58... Iquitos.pl

Chciałem kupić w ich sklepie internetowym zestaw testów zooleku.
Dokładnie taki:
http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep ... 696,0.html

Wszystko fajnie, cena ok, więc wybrałem się do owego sklepu chcąc taki zestaw zakupić. Po przybyciu na miejsce zostałem powitany przez młodego człowieka który nie wiedział gdzie leży więc poprosił swoją koleżankę o pomoc. Koleżanka pomogła - wskazała miejsce i ku mojemu zdziwieniu poinformowała mnie, że test ten kosztuje na allegro 99 zł i takiej właśnie kwoty ode mnie oczekuje. Jako, że nie wiedziałem nawet, że sprzedają na allegro poinformowałem, że sprawdzałem na stronie internetowej ich sklepu i cena jest inna - niższa. Bo tym fakcie Pani bardzo się zdenerwowała i powiedziała, że oni dużo rzeczy sprzedają na allegro i ta cena jest ostateczna. Więc zaproponowałem, że zamówię test zaraz przez ich sklep internetowy i czy wtedy mogę zapłacić mniej. Najpierw Pani z wielkim wyrzutem powiedziała, że tak a potem pokazała mi jakąś stronę, że jest aktualizacja cen i że może tylko po 99 zł sprzedać. Więc trochę się zdenerwowałem i zrezygnowałem z zakupu. Na to włączył się 2-gi sprzedawca, który zaczął mówić rzeczy typu: Po co w ogóle przyjechałem jak nie chce tego kupić ?

Podsumowując: odradzam wszystkim ten sklep - z tak chamską obsługą nigdy wcześniej się nie spotkałem. Nawet jeśli cena finalna powinna być 99 zł - tu proszę o radę czy jeśli kupiłbym ten test przez ich stronę czy nie muszą utrzymać tej ceny ? - to sposób w jaki zwracają się do klienta, który zawraca im głowę jest wg mnie skandaliczny. Ja już tam na pewno nic nie kupię.
Ostatnio zmieniony śr sie 19, 2009 2:39 pm przez kalle22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#14

Post autor: Tomacha »

Ten Twoj link cos nie dziala...
Tutaj podaje nowy:
http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep ... 696,0.html
Testy sa rzeczywiscie o 30 pln tansze.
Przy zamowieniu w sklepie powinni sprzedac w takiej cenie jaka jest w internecie.
Awatar użytkownika

Mehi
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Magda
Płeć:

Re: Złe sklepy

#15

Post autor: Mehi »

ja do iquitosa vel thundry juz dawno sie uprzedzialm. kiedys kupilam na allegro u nich lorcie l10a. zapewniali ze sa. pojechalam na to (przepraszam) zadupie. nie ma - przed chwila jakis czlowiek wykupil wszystkie. prosze przyjechac za tydzien i dostanie Pani gratis. po tygodniu jade - nie ma! to wkurzona pytam kiedy beda, oni: za tydzien na bank beda! los chcial ze wracajac z tamtad wysiadlam przy cmentarzu i zobaczylam sklep zoo. stwierdzilam ze musze wejsc i sie odstresowac. wchodze, patrze: lorcie l10a i to duzo taniej niz kupilam na allegro w thundrze. wzielam oczywiscie a thundrze wystawilam negatywa. w odwet dostalam bardzo hamskiego negatywka :)
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#16

Post autor: Tomacha »

Zgadza sie - to sa niezbyt ciekawe przyklady. Ale ja mam tez dobre doswiadczenia z iquitosem. Sporo sprzetu i ryb u nich kupowalem i wszystko ok bylo. Lubie tam czasami podjechac w sobote rano i zobaczyc co maja.
Niestety - jest to duzy sprzedawca( hurtownik) i nie ogarniaja jak widac wszystkiego do konca...a szkoda- bo traca klientow.

Linf

Re: Złe sklepy

#17

Post autor: Linf »

Ja natomiast korzystam z ich punktu na Ursynowie i nie narzekam czasami trzeba czasem poczekać troszkę żeby sprowadzili ale zawsze wszystko w dobrej kondycji.
Awatar użytkownika

Bohdan
Zapaleniec
Posty: 263
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:10 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#18

Post autor: Bohdan »

Mehi pisze: los chcial ze wracajac z tamtad wysiadlam przy cmentarzu i zobaczylam sklep zoo
Znam ten sklep

maksiu88
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 03, 2009 9:41 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#19

Post autor: maksiu88 »

ten sklep na ursynowie jest ok. mają naprawde tańsze rzeczy!
Awatar użytkownika

Artur_PL
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 01, 2010 8:19 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#20

Post autor: Artur_PL »

Byłem tam na ursynowie i nie polecam. Mają straszny bałagan i wysokie ceny. Za tło przyklejane wysokości 40 cm chcieli 2 zł za 10 cm!! W pruszkowie kupiłem 6 zł za metr. W ogóle jak byłem tam dwa razy to zawsze było bardzo dużo padniętych rybek ( biedne rybki). Jedyne co kupiłem u nich to grzałkę 150W z termostatem zapłaciłem 26 zeta. Natomiast zaopatruję się u siebie w pruszkowie. Czy ktoś wie po ile mają mrożoną ochotkę?? Bo u mnie 3 zł.

Pozdrawiam.
Było na początku 10l, potem 60l a teraz 160l. Zawodowo też zajmuję się wodą.

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#21

Post autor: ROMEK »

Niejaki Reefshop to jest sklep, którego ja nie polecam.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#22

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Uzasadnij jakoś
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

neonka
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: wt sty 20, 2009 1:49 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#23

Post autor: neonka »

Iquitos na Gocławiu. Trup za trupem, część trupków prawie w całości skonsumowana przez inne ryby. Bardzo mały wybór. Pytałam o jakieś 4 gatunki, żadnego nie było (nie byłam zbyt wymagająca), Pan wyjaśnił że tu mają tylko mały sklep, i zapraszał na Arkuszową. Dla mnie to trochę za daleko.
200+112+63+54+25+20+20+27 OW w drodze;)=521l

abdesign

Re: Złe sklepy

#24

Post autor: abdesign »

taaa, z rybami to u nich czasem dramat, a było juz lepiej
powinni prowadzić jakąś hurtownie sprzętu akwarystycznego/zwierzęcego bez zwierząt bo pod tym względem sklep i ten gościu nie jest zły.
kurde z gadki fajny gość sam ma akwaria bo juz gadaliśmy, nie rozumiem czemu chociaz nie wylapie tych ryb... złości mnie to trochę bo mam blisko i często tam kupuje - rzeczy.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Złe sklepy

#25

Post autor: sum »

abdesign pisze:kurde z gadki fajny gość sam ma akwaria bo juz gadaliśmy, nie rozumiem czemu chociaz nie wylapie tych ryb
nie chcę w żaden sposób usprawiedliwiać człowieka ale moim zdaniem problem leży po stronie właściciela.Zatrudnianie jednej osoby do pracy w takim sklepie jest błędem.Gdyby chodziło tylko o obsługę sklepu stacjonarnego to może jeszcze by uszło.Tam dochodzi obsługa allegro i długie dysputy z pasjonatami przez telefon :roll:
Od dawna mówiłem,że tam to tylko sprzęt,rybki proponuję szukać w innych sklepach.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#26

Post autor: ORZECHOPCJA »

Sum zgadzam się z tobą gościu miły, ale powinien handlować tylko sprzętem. Szkoda rybek, a może miał potrzebę posiadania sklepu z rybkami bo stwierdził jak ma w domu akwa. to dlaczego by nie, zawsze to kawałek kasy. Ktoś zawsze się znajdzie nie znający się na rzeczy przyjdzie, kupi baniak, grzałkę, filtr, ZAMEK i parę jakiś tam rybek.

A dodając następny KIEPSKI sklep to na małej Radzymińskiej przedłużenie Ząbkowskiej, tam gdzie ppaula2 kupowała neony oraz w Realu na Jubilerskiej Zoologiczny to porażka, testy do wody i parę inny rzeczy przeterminowane nawet od 1,5 roku :razz: :razz: :razz: a rybek 5 na krzyż i ceny astro.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Złe sklepy

#27

Post autor: sum »

ORZECHOPCJA pisze: a może miał potrzebę posiadania sklepu z rybkami bo stwierdził jak ma w domu akwa. to dlaczego by nie, zawsze to kawałek kasy.
Problem w tym,że ten chłopak jest tylko pracownikiem który sam próbuje ogarnąć całe te zamieszanie.
Nie będę więcej stawał w jego obronie bo zaraz dowiem się,że to mój brat,syn,ojciec,dziadek lub dalsza rodzina :evil:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

neonka
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: wt sty 20, 2009 1:49 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Złe sklepy

#28

Post autor: neonka »

Ale wyłowić trupki to mógłby czasem. Niektóre na prawdę leżą tam długo.
200+112+63+54+25+20+20+27 OW w drodze;)=521l

abdesign

Re: Złe sklepy

#29

Post autor: abdesign »

Sumie,

mój brat to też nie jest, ale ja tam chodze często po rzeczy i gość faktycznie jest "zarobiony" sympatycznie sie z nim gada i to nie na zasadzie "tez mam rybki to wiem". gadaliśmy o podłożach glonach etc. może wybitny magik akwarystyczny nie jest, ale też nie jest to sprzedawca butów ktory jutro bedzie sprzedawał telewizory. I tym bardziej przykre jest to, że sam hodując krewetki czy ryby ma taki bajzel w baniakach.
ale ludzie kupują tam ryby, bywałem światkiem chociaż On czasem powie - ze nie sprzeda bo kwarantanna.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Złe sklepy

#30

Post autor: Władek Pompka »

Trzeba nakreślić portret psychologiczny tego gościa... :wink:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”