Nowy zbiornik ze "starą" wodą.

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Nowy zbiornik ze "starą" wodą.

#1

Post autor: dune »

Witajcie
Szykuję się do założenia nowego akwarium (60l), mam juz wszystko, ale zanim sie za to zabiore chciałam zapytac czy dobrze sobie wymysliłam pewiem skrót ;-)

Gąbka nowego filtra dwa tygodnie pływała w starym, dobrze funkcjonujacym zbiorniku zeby zasiedłiło ją to i owo.
Od tygodnia zamonotowana jest juz w fitrze i filtruje wodę z podmian z dwóch innych akwariów w wielkim 20l wiadrze, pływa tam równiez masa rogatka i kilka świdrów.
W tym tygodniu z podmian będę miała kolejne 20l wody.
Jezeli teraz nasypię żwirku, wsadze korzeń,posadzę pływający rogatek i resztę roslin,wleję te 40 l "starej" i uzupełnie 15 l nowej wody, to czy moge uznać ze akwarium jest dojrzałe? Bo 40/15 w 60l to normalne proporcje podmiany a 40l to stabilna woda o dobrych parametrach, akwaria bez sladu glonów. Z wpuszaczaniem rybek moge sie oczywiscie powstrzymac, ale ciekawa jestem czy takie akwarium "ruszy" niejako z marszu i obejdzie sie bez typowych problemów startowych. Bo własnie tak sobie wymysliłam :-)
...tak mi się wydaje...
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy zbiornik ze "starą" wodą.

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Moim zdaniem wymyśliłaś sobie bardzo dobrze :)
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Autor
dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: Nowy zbiornik ze "starą" wodą.

#3

Post autor: dune »

Jezeli chodzi o czas to tak sobie mysle, ze niewiele przyspieszyłam w mysl zasady ze pospiech jest dobry tylko przy łapaniu pcheł :evil: ale te skoki azotowe i te glony w szystkie po kolei poczynając od okrzemków...brrr moze uda sie uniknąć.
...tak mi się wydaje...
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy zbiornik ze "starą" wodą.

#4

Post autor: Tomacha »

Ogolnie dobrze pomyslane- i powinno byc ok. Jesli chodzi o dojrzewanie to jeszcze dochodza inne czynniki - jak chocby podloze czy oswietlenie. Ale sadze, ze ominie Cie wiekszosc klopotow na jakie mozna sie natknac zakladajac swiezy zbiornik.
Awatar użytkownika

Autor
dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: Nowy zbiornik ze "starą" wodą.

#5

Post autor: dune »

Hmmm podloze to podłoze ale oswietlenie faktycznie będzie inne....No ale jednak jestem dobrej mysli :-)
...tak mi się wydaje...
ODPOWIEDZ