Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#1

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ponieważ na naszym forum coraz większą popularnością cieszą się pielęgniczki, coraz więcej osób je kupuje, warto byłoby zapodać na forum jakiś zbiór informacji na ich temat.

Myślę, że skoro wśród naszych użytkowników jest kilku znawców pielęgniczek, mogliby oni zamieścić opisy, zdjęcia, opisać swoje doświadczenia z tymi rybkami, podrzucić jakieś praktyczne porady itp.

Byłoby to z korzyścią dla wszystkich :)
Ostatnio zmieniony wt lis 02, 2010 9:17 pm przez matka siedzi z tyłu, łącznie zmieniany 2 razy.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

ppaula2

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#2

Post autor: ppaula2 »

matka siedzi z tyłu, bardzo dobry pomysł!!!
Już nie mogę się doczekać :)
Najlepiej gdyby zdjęcia były z własnych zasobów i doświadczenia z życia wzięte a nie wyklepana regułka z google.
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 8:29 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#3

Post autor: dariusz.b »

polecam najpierw książki a potem własne przemyślenia
PIERDOLĘ ADMINÓW
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#4

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Dziękuję uprzejmie, taka pomoc jest wprost bezcenna.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#5

Post autor: dariusz.b »

ja zanim kupię pielęgniczkę staram się dowiedzieć o niej wszystko wszelkimi sposobami
PIERDOLĘ ADMINÓW
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#6

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ale ułatwić innym zdobycia tej wiedzy już nie chcesz.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#7

Post autor: mat25 »

dariusz.b, a czy nie chodzi tutaj o to by się tym doświadczeniem podzielić? Zdaje sie że po to ten temat powstał.
Mateusz

Linf

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#8

Post autor: Linf »

Dużym źródłem informacji o pielęgniczkach jest Atlas Mergusa 1,2,3 część niestety tylko niemiecko lub anglo języczna ale można tam znaleźć strasznie dużo info o tych rybach.

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#9

Post autor: dariusz.b »

mat25 pisze:dariusz.b, a czy nie chodzi tutaj o to by się tym doświadczeniem podzielić
i się dzielę
PIERDOLĘ ADMINÓW
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#10

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Czyli rozumiem, że Ci co mają wiedzę o pielęgnicach nie chcą się nią tutaj z nami podzielić.

Nie rozumiem, ale przyjmuję do wiadomości.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

ppaula2

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#11

Post autor: ppaula2 »

Tutaj jednak matkę popieram.
Bardzo by się przydał taki temat.
I myślę, że nie tylko dla mnie.
A dzięki waszym doświadczeniom może ludzie nie popełniali by błędów.
Najpierw by się zastanawiali a potem kupowali a nie odwrotnie.

Linf

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#12

Post autor: Linf »

ppaula2 pisze:Najpierw by się zastanawiali a potem kupowali a nie odwrotnie.
Tego nic nie zmieni :(
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#13

Post autor: matka siedzi z tyłu »

ppaula2 pisze:Bardzo by się przydał taki temat.
W zasadzie ja miałam na myśli szereg tematów, każdy poświęcony innej odmianie, ale widzę, że tutaj każdy znawca woli trzymać karty przy orderach i tylko od czasu do czasu przywalić komuś kto popełni błąd.
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 8:55 pm przez matka siedzi z tyłu, łącznie zmieniany 1 raz.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#14

Post autor: dariusz.b »

staram się pomagać ,wiem że apistki są wymagające i walczę ze sprzedawcami idiotami którzy tego nie szanują i sprzedają ryby w czasami złe warunki ,bo wiem ile trzeba pracy włożyć żeby je hodować i zapewnić byt
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 8:57 pm przez dariusz.b, łącznie zmieniany 1 raz.
PIERDOLĘ ADMINÓW

ppaula2

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#15

Post autor: ppaula2 »

dariusz.b, i właśnie mnie o to chodzi.
Wielu sprzedawców sprzeda byle by zarobić.
A jak zacznie się o tym mówić to zmniejszy się ilość popełnianych błędów.
To tak jak u psów akcja r=r.
Chodzi o oświecenie ludzi niedoinformowanych. Sprzedawcy z reguły prawdy Ci nie powiedzą - rzadko tacy się zdarzają niestety :(

[ Dodano: Czw Paź 28, 2010 9:00 pm ]
matka siedzi z tyłu, ja bym z chęcią pomogła ale za każdym razem zdaję sobie sprawę jak mało wiem - przykład masz w dzisiejszych postach w mojej galerii :(
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#16

Post autor: matka siedzi z tyłu »

dariusz.b pisze:bo wiem ile trzeba pracy włożyć żeby je hodować i zapewnić byt
Więc co Cię powstrzymuje przed napisaniem jakiegoś opracowania na temat jednej odmiany? Zapewne byłby z tego pożytek dla wielu osób. Chyba lepiej im pomóc zanim zdążą popełnić błąd?
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#17

Post autor: Majszczur »

matka siedzi z tyłu pisze: Ci co mają wiedzę o pielęgnicach

Pierwsza uwaga! PIELĘGNICZKI ≠ PIELĘGNICE :wink:

dariusz.b pisze: polecam najpierw książki a potem własne przemyślenia
to podstawa, ale nie zaszkodzi wymienić się doświadczeniami. czy jesteś równie przeciwny istnieniu forum apisto.pl? wszak jest to skarbnica wiedzy niekoniecznie publikowanej w grubych tomiszczach ichtiologicznych

Linf pisze:
ppaula2 pisze: Najpierw by się zastanawiali a potem kupowali a nie odwrotnie.
Tego nic nie zmieni :(
Owszem, zawsze się znajdą tacy którzy najpierw kupią, a potem szukają pomocy i może właśnie w trosce o ryby już zakupione warto taki wątek założyć. Laicy się dokształcą, a znawcy wymienią się doświadczeniami.


Z przyjemnością podzielę się moimi zdjęciami.
Wiedzą nie bardzo, gdyż jeszcze jej nie posiadłam w stopniu zadowalającym, widocznie za mało czytałam, bo nie znalazłam na naszym forum stosownego działu o pielęgniczkach :-P ... :mrgreen: ale za to służę anegdotkami z obserwacji tych ciekawych ryb :lol:
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 9:16 pm przez Majszczur, łącznie zmieniany 3 razy.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

Pello

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#18

Post autor: Pello »

matka siedzi z tyłu pisze:Dziękuję uprzejmie, taka pomoc jest wprost bezcenna.
No dokładnie, po co coś takiego robić skoro Wy chodzącymi omnibusami jesteście i jak Wam się coś podpowiada albo prostuje to traktujecie tych co piszą grzecznie mówiąc małopoważnie. A charakterystycznym jest to że praktycznie nigdy nie skorzystaliście z podpowiedzi bo nie na rękę Wam są.
I co jak napisze ktoś że ryba wymaga RO to i tak ją do Kranovity wrzucicie bo ważniejsze jest aby oko się cieszyło aniżeli dobro tych bezbronnych rybek.
Po co powielać to co niektórzy piszą w osobnych wątkach i co odbierane jest w kategorii uwag niewskazanych :x
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 9:21 pm przez Pello, łącznie zmieniany 1 raz.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#19

Post autor: froster »

ppaula2 pisze:Wielu sprzedawców sprzeda byle by zarobić.
niestety biznes to nie miejsce na sentymenty i to walka z wiatrakami
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#20

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Majszczur pisze:
matka siedzi z tyłu pisze: Ci co mają wiedzę o pielęgnicach

Pierwsza uwaga! PIELĘGNICZKI ≠ PIELĘGNICE :wink:
Słuszna uwaga, ja się na tych rybach nie znam, ani się nimi nie interesuję, stąd mój błąd.
Pello pisze:
matka siedzi z tyłu pisze:Dziękuję uprzejmie, taka pomoc jest wprost bezcenna.
No dokładnie, po co coś takiego robić skoro Wy chodzącymi omnibusami jesteście i jak Wam się coś podpowiada albo prostuje to traktujecie tych co piszą grzecznie mówiąc małopoważnie. A charakterystycznym jest to że praktycznie nigdy nie skorzystaliście z podpowiedzi bo nie na rękę Wam są.
I co jak napisze ktoś że ryba wymaga RO to i tak ją do Kranovity wrzucicie bo ważniejsze jest aby oko się cieszyło aniżeli dobro tych bezbronnych rybek.
Po co powielać to co niektórzy piszą w osobnych wątkach i co odbierane jest w kategorii uwag niewskazanych :x
Nie wiem, czemu kierujesz to do mnie, bo ja ani apisto nie mam, ani się w tematach o nich nie wypowiadam, poza uwagami czysto porządkowymi. Nota bene mam filtr RO i z niego korzystam.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#21

Post autor: Majszczur »

Pello pisze: po co coś takiego robić skoro Wy chodzącymi omnibusami jesteście i jak Wam się coś podpowiada albo prostuje to traktujecie tych co piszą grzecznie mówiąc małopoważnie. A charakterystycznym jest to że praktycznie nigdy nie skorzystaliście z podpowiedzi bo nie na rękę Wam są
Ależ Pello przecież włąśnie została wystosowana wyraźna prośba o podzielenie się wiedzą, podpowiedzi i wyprostowanie spaczonych poglądów na temat apisto! Na litość boską czy zawsze musimy wszystko sp...eprzyć zani zacznie powstawać :roll:
Mógłbyś mieć wkład między innymi w to żeby zakupione w odruchu próżności czy impulsu ryby dobrze się miały. Taka mała misja :wink: A na przykład JA z chęcią pouczyłabym się od DOŚWIADCZONYCH apistomaniaków. Wprawdzie korzystam z forum pielęgniczkowego, ale tam o pewnych podstawowych rzeczach się po prostu nie pisze, bo to oczywiste oczywistości i każdy apistomaniak o nich wie, ale nie każdy urodził się apistomaniakiem i gdzieś tą wiedzę zdobyćmusi, a jak ma zacząć bez podstaw ? hmm?
Czy nie byłoby fajnie znaleźć te informacje na NASZYM forum?
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

Pello

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#22

Post autor: Pello »

chętnie pomogę choć wiedzę mam skromną w tym temacie. I piszę to bez jakiejkolwiek kurtuzacji. Tylko obawiam się że to nie zmieni nic w postawie niektórych i będą Skalary z Panduro i Ramirezami, Gurami, Bocje etc. trzymać w jednym zbiorniku, a jak im się napisze że to nie tak to powiedzą że na akwarystyce zęby połamali i właśnie że tak
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#23

Post autor: Bożena »

Majszczur pisze:Czy nie byłoby fajnie znaleźć te informacje na NASZYM forum?
Byłoby bardzo fajnie i bardzo dobrze. Nie rozumiem czemu temat o apisto jest taki drażliwy. O żyworodkach rozmawia się normalnie, bez szykanów i docinków. Jako początkującą apistomaniaczkę ucieszy mnie każda życzliwa uwaga czy rada.
Mszt - masz + za pomysł :)
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 10:10 pm przez Bożena, łącznie zmieniany 1 raz.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Pello

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#24

Post autor: Pello »

Bożena pisze:
Majszczur pisze:Czy nie byłoby fajnie znaleźć te informacje na NASZYM forum?
Byłoby bardzo fajnie i bardzo dobrze. Nie rozumiem czemu temat o apisto jest taki drażliwy. O żyworodkach rozmawia się normalnie, bez szykanów i docinków. Jako początkującą apistomaniaczkę ucieszy mnie każda życzliwa uwaga czy rada.
Mszt - masz + za pomysł :)
Jeśli interesuje Cię dobra rada to już powinnaś myśleć o trzech szybkich krokach.
1) stosowanie RO
2) Natychmiastowa eksmisja Samicy nr 2
3)Coś z podłoże trzeba pomyśleć
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#25

Post autor: Bożena »

Dzięki :) Pomyślalam. Już raz mi powiedziałeś dzisiaj a ja akurat słucham co się do mnie mowi.Pozdrawiam :) i dobrej nocki życzę
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Pello

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#26

Post autor: Pello »

Bożena pisze:Dzięki :) Pomyślalam. Już raz mi powiedziałeś dzisiaj a ja akurat słucham co się do mnie mowi.Pozdrawiam :) i dobrej nocki życzę
Wot takie małe podsumowanie naszej wspólnej rozmowy ;)
Pozdrawiam i życzę również dobrej nocy
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 9:31 am przez Pello, łącznie zmieniany 2 razy.

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#27

Post autor: dariusz.b »

matka siedzi z tyłu pisze:Więc co Cię powstrzymuje przed napisaniem jakiegoś opracowania na temat jednej odmiany? Zapewne byłby z tego pożytek dla wielu osób. Chyba lepiej im pomóc zanim zdążą popełnić błąd?
nie rozumiem cię przecież to wszystko zostało już opisane wystarczy chcieć ,a potem dzielić się własnymi spostrzeżeniami lub zadawać pytania (ale przed kupnem ryb ,zresztą tak cennych)

ps dobrego dnia
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 9:37 am przez dariusz.b, łącznie zmieniany 1 raz.
PIERDOLĘ ADMINÓW

mpaw
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: pn cze 28, 2010 4:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#28

Post autor: mpaw »

Majszczur pisze:A na przykład JA z chęcią pouczyłabym się od DOŚWIADCZONYCH apistomaniaków. Wprawdzie korzystam z forum pielęgniczkowego, ale tam o pewnych podstawowych rzeczach się po prostu nie pisze, bo to oczywiste oczywistości i każdy apistomaniak o nich wie, ale nie każdy urodził się apistomaniakiem i gdzieś tą wiedzę zdobyćmusi, a jak ma zacząć bez podstaw ? hmm?
Wszystkie podstawowe informacje znajdują się na głównej stronie apisto.pl dział FAQ oraz więcej doświadczeń w dziale Artykuły, spora ich część jest udostępniona przez zagranicznych apistomaniaków - proszę ich nie kopiować - dla każdego z nich Apisto.pl ma zgodę autora na publikację , wystarczy chwilę poświęcić na wyszukanie interesującego nas zagadnienia - więc po co wysadzać otwarte drzwi. Myślę, że zadanie nawet najprostszego pytania spotka się z odpowiedzią na forum apisto.pl :).
Apistogramma WF:
allpahuayo, baenschi, diplotaenia, , elizabethae, erythrura, panduro, cf. personata, sp. Tefe, sp. Miua, sp. D12
Inne:
Dicrossus maculatus, Hypancistrus zebra, Tucanoichthys tucano, Nannostomus anduzei

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#29

Post autor: dariusz.b »

mpaw pisze:więc po co wysadzać otwarte drzwi. Myślę, że zadanie nawet najprostszego pytania spotka się z odpowiedzią na forum apisto.pl :) .
i tu jest racja (ale zanim kupisz poczytaj)to nie do autora postu
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 9:41 am przez dariusz.b, łącznie zmieniany 1 raz.
PIERDOLĘ ADMINÓW
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#30

Post autor: matka siedzi z tyłu »

To wobec tego może przyjmijmy zasadę, że w ogóle nie będziecie na tym forum pisać o pielęgniczkach.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
ODPOWIEDZ