[54] Moje Krewetkarium ;)

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[54] Moje Krewetkarium ;)

#1

Post autor: piotrekkr »

Witam wszystkich.

Chciałem zademonstrować moje dzieło i kilku mieszkańców mojego krewetkaria które stworzyłem jest ono jeszcze nie ukończone w pełni ponieważ brakuje trochę roślinek tzn. wgłębki na korzeniu po prawej stronie i języczków australijskich z przodu, a o to trochę danych i foteczki :)

Dane:

Pojemność : 54L
Oświetlenie: Standard pokrywa z dwoma jarzeniówkami
Temperatura: 24 do 25C.
Podłoże: żwir rzeczny pokryty warstwą czarnego bazaltu.
Filtracja: Filtr wew. Hanza HJ-311B plus mała kaskada.

Obsada:

Red Cristal - 12 sztuk.
Biene - 2 sztuki.
Rozbora Galaxy - 7 sztuk.
Anentome Helena - 5 sztuk. (albo i więcej)

Roślinność:

Kryptokorynka
Gałęzatki
Mech Java
Mech ............ (nie znam nazwy)
Wgłębka (planowana)
Języczki australijskie (planowane)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub sugestie które pomogą udoskonalić to krewetkarium to piszcie śmiało na pewno wszystko będę brać pod uwagę.

Pozdrawiam
PiotrekKr
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [54] Moje Krewetkarium ;)

#2

Post autor: mat25 »

Mi się tam ten duży kamulec/lawa nie podoba :) Poza tym ciekawie, fajna gałęzatka. Jakiej granulacji jest bazalt?
Mateusz
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [54] Moje Krewetkarium ;)

#3

Post autor: piotrekkr »

Planowo ta lawa ma zostać pokryta jakąś roślinką ale wciąż myślę nad gatunkiem co do kamyków to niestety 5-10 mm mniejszego nie udało mi się dostać właśnie wróciłem ze sklepu i dziś przybędą dwa anubiasy i wgłębka na korzeniu ale to dopiero wieczorem jak w do domu wrócę:)
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: [54] Moje Krewetkarium ;)

#4

Post autor: fajerka »

a może na tą lawę dać sałatę czyli subwassertang? I łatwa w uprawie i krewetki ją lubią :)
Come back :oklaski:
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aktualizacja

#5

Post autor: piotrekkr »

No może i dobry pomysł z tą sałatką ale pewnie wezmę to co w sklepie dostanę bo w wysyłkę roślin się nie chce bawić przy takiej pogodzie. Akurat dziś będę w Kakadu w Jankach to zobaczę co mają :)

[ Dodano: Nie Sty 16, 2011 12:39 pm ]
[ Dodano: Sob Sty 15, 2011 11:43 pm ]
No i mała aktualizacja trochę się zmieniło zamiast języczków kupiłem małego Henia i doszły anubiasy :) a no i bym zapomniał po dłuższej zabawie udało mi się pokryć korzeń na prawym planie akwaria wgłębką (dużo cierpliwości wymagało ale się udało) teraz muszę czekać aż roślinki zaczną rosnąć i będzie gites :)

A i powiedzcie mi proszę jakie jeszcze można by krewcie wpuścić aby nie było problemów z krzyżowaniem się gatunków :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 16, 2011 12:37 pm przez piotrekkr, łącznie zmieniany 4 razy.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: [54] Moje Krewetkarium ;)

#6

Post autor: JPK »

Może któreś heteropody, czyli red cherry, albo yellow, albo white pearl, albo blue pearl :) Albo babaulti green lub stripes. Zależy co Ci się podoba :) Te co wymieniłem nie krzyżują się z crystalami, ale krzyżują się między sobą, więc zdecyduj się na jedne :)
No jeszcze mogą być też amano :)
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [54] Moje Krewetkarium ;)

#7

Post autor: piotrekkr »

No green i yellow mi się podobają ale muszą poczekać bo redy i bienie mnie lekko pociągnęły po kieszeni :) i mam jeszcze jedną sprawę do was koledzy potrzebuję jakiś pomysłów na to jakie rybki dołożyć do zbiornika bo moje 7 galaxy ciągle się chowa jak ktoś przejdzie koło zbiornika a chce żeby była jeszcze druga ławiczka konkurencyjna dla tej max 8 małych rybek :)
Ostatnio zmieniony wt sty 18, 2011 12:10 am przez piotrekkr, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ