Akara błękitna

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
slabex
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 6:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Akara błękitna

#1

Post autor: slabex »

Witam.

Proszę o informacje na temat rozmnażania akary błękitnej. Posiadam parę która składa ikrę ale za każdym razem ikra zaczyna bieleć i pleśnieć. Para składała już ok 10 razy i za każdym razem to samo. Temperatura wody 26 stopni. Do wody nic nie dolewałem.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Witek Miszczak
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 04, 2011 12:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akara błękitna

#2

Post autor: Witek Miszczak »

Bardzo dziwna sprawa, gdyż jest to ryba, która rozmnaża się w każdych warunkach. Jedyne co mi przychodzi do głowy to tarło dwóch samic - obserwuj tarło, czy obie ryby nie kładą ikry (zdarza się...).
Kiedy ikra bieleje i kiedy pleśnieje? Po jakim czasie od złożenia?
Pozdrawiam

Autor
slabex
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 6:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akara błękitna

#3

Post autor: slabex »

bieleje po ok 2-3 dniach a pleśnieje po ok 4-5 dniach. zaloty przebiegają dość agresywnie. ganiają się po akwarium i szczepiają pyskami. jeszcze nie byłem świadkiem jak skladają ikrę. zawsze zauważałem ją jak już złożyły.
Awatar użytkownika

Witek Miszczak
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 04, 2011 12:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akara błękitna

#4

Post autor: Witek Miszczak »

Niezapłodniona ikra. Przyczyny? Różne: brak samca, złe parametry wody (powinna być alkaliczna, średniotwarda).
Pozdrawiam

Autor
slabex
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 6:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

akara

#5

Post autor: slabex »

Znów złożona ikra i znów cała zbielała. Dołączam zdjęcie chyba samca. Po złożeniu ikry wachluje ją więc powinien być to samiec. Proszę o potwierdzenie czy to może być samiec.
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 11:52 am przez slabex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Witek Miszczak
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 04, 2011 12:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akara błękitna

#6

Post autor: Witek Miszczak »

Samiec. Daj zdjęcie samicy, może masz inny gatunek.
Pozdrawiam

Autor
slabex
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 6:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

akara

#7

Post autor: slabex »

wysyłam zdjęcia.
Awatar użytkownika

Witek Miszczak
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 04, 2011 12:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akara błękitna

#8

Post autor: Witek Miszczak »

Na pierwszym zdjęciu widać, że to ten sam gatunek (samica po lewej), ale drugie to... na pewno ryba z pierwszego zdjęcia?
Jakie masz pH ?
Pozdrawiam

Autor
slabex
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 6:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

akara

#9

Post autor: slabex »

tak to te same ryby tylko inne były ustawienia aparatu. postaram się zrobić jakieś inne lepsze zdjęcia. ph wody nie mierzyłem. woda 26 stopni. ale ostatnio wyłączyłem grzałkę. woda teraz ma 24 stopnie i zobaczymy. może była za ciepła?
Ostatnio zmieniony śr mar 09, 2011 7:43 pm przez slabex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Witek Miszczak
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 04, 2011 12:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akara błękitna

#10

Post autor: Witek Miszczak »

26 jest idealne, natomiast pH powinno być alkaiczne.
Pozdrawiam

yohost
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 21, 2012 6:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akara błękitna

#11

Post autor: yohost »

Mam ten sam problem, że w ciągu 3 dni ikra zaczęła mi bieleć. W ciągu tygodnia drugi raz samica już składa ikrę. To w sumie ich drugie tarło. Przez chwilę też widziałem jak samica składała ikrę, lecz zmartwiło mnie to, że samiec odrazu jej nie polewał, tylko gdzieś w tym czasie pływał. Później zauważyłem, że niby jeździł po kamieniach, ale nie dał się podejżeć, więc nie wiem czy coś zadziałał czy też nie. Przypuszczam, że z tą ikrą będzie podobnie.
Administrator serwisu Darmowe ogłoszenia
ODPOWIEDZ