Nawożenie CO2

ODPOWIEDZ

Autor
rembertow2
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 28, 2011 11:15 am
Lokalizacja:
Płeć:

Nawożenie CO2

#1

Post autor: rembertow2 »

Witam czy mógłby ktoś rzucić jakąś radę ile bąbli CO2/s do 260litrowego baniaka?Za wszystkie rady z góry dziękuję. :pada:

Autor
rembertow2
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 28, 2011 11:15 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nawożenie CO2

#2

Post autor: rembertow2 »

Witam Cię crookass.Oświetlenie standard dwie świetlówki.2x36wat.No ale myślę jeszcze na ledami do baniaczka.

Autor
rembertow2
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 28, 2011 11:15 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nawożenie CO2

#3

Post autor: rembertow2 »

Dzięki za radę.Tobie natrułem ale początki są zawsze trudne.Pozdrawiam

sewer45
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 21, 2011 6:06 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nawożenie CO2

#4

Post autor: sewer45 »

http://www.fawa.pl/topics22/12747.htm i problem z głowy pozdro

Łoren
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: czw maja 19, 2011 5:40 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nawożenie CO2

#5

Post autor: Łoren »

Trochę mało światła nawet nie ma 0,3W/L przy takim oświetleniu dozowanie CO2 nie ma większego sensu bo rośliny nie prowadzą tak szybkiej fotosyntezy żeby go przerobiły. Jakbyś zmierzył Ph wody i KH dałoby sie wyliczyć jakie teraz masz steżenie CO2 w swoim zbiorniku bez testu stałego i czy/ile jeszcze podkręcić - ale podstawa to światło jeśli uzbrajasz akwarium pod HT pasowałoby tak 0,5 W/L - co do leadów...to jeśli nie masz dokładnej specyfikacji( chodzi głownie o temperaturę barwową) to bym ich nie dokładał - to że świecą nie oznacza że światło jest "widzialne " dla roślin . A jakie świetlówki masz teraz założone? Jakiś symbol- oznaczenie....

[ Dodano: |9 Sty 2012|, o 07:48 ]
sewer45 pisze:http://www.fawa.pl/topics22/12747.htm i problem z głowy pozdro
Myślę że nie masz zielonego pojęcia o akwarystyce - przestań ludzi robić w balona że nasypie podłoża i w cudowny sposób wszystko będzie rosło samo. Bzdury!
Podkarpackie Forum Akwarystyczne
ODPOWIEDZ