Iglicznia microphis

ODPOWIEDZ

Autor
sdms
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 13, 2011 11:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Iglicznia microphis

#1

Post autor: sdms »

Witam ,

Parę tygodni temu kupiłem Iglicznie jak później doczytałem na Internecie łacińska nazwa microphis.

Mam pytanie czy ktoś już hodował tą rybę i czy może się podzielić spostrzeżeniami odnośnie wymagań środowiskowych tych ryb.

Na chwile obecną mogę tylko powiedzieć że ryba jest wód słonawych i lubi twardą wodę.
Nie jestem w stanie powiedzieć ile dokładnie trzeba wsypać soli morskiej w Internecie znalazłem przedział od 50 do 300g na 10 litrów. W sklepach akwarystycznych albo chciano mi wmówić ze jest to ryba słodkowodna albo i tu cytat ,, garść soli trzeba wsypać,,
Ja osobiście dałem 50 g na 10 litrów wody słodkiej.

Zauważyłem że ryba zmienia kolor skóry z jasno żółtej na ciemno brązowy zastanawiam się czym jest to spowodowane?

Miałem też jeden przypadek zdechnięcia tej ryby gdzie ryba wykrzywiła się i zmieniła o 180 stopni pozycje ciała po czym zdechła po trzech dniach dodam że do samego końca jadła jeśli tylko była w stanie do płynąć podczas jej choroby do robaka.

Na początku myślałem że to problem z pęcherzem pławnym a potem że ryba zdechła bo trzymałem ją w słodkiej wodzie-do dnia dzisiejszego nie wiem co jej dolegało.
Jeżeli komuś się przyda podaje link strony gdzie trochę poczytałem na temat tej ryby

http://akwadrago.com/component/content/ ... crophis-sp

Proszę uprzejmie wszystkich o własne spostrzeżenia i porady w hodowli tych ciekawych ryb na adres mailowy gxd@wp.pl
Daniel
ODPOWIEDZ