[60L] moje skromne akwa

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
franzz1983
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#1

Post autor: franzz1983 »

Witam, jestem tu nowy i poczatkujacy akwarysta. Chcialbym wam zaprezentowac swoj baniaczek-skromne 60l
obsada :
3x danio pink
2x neon inesa
1x kirysek spizowy
10x krewecie RC
2x zbrojnik ( nie bardzo wiem jaka odmniana )
3x kosiarki

2 kokosy , filtr kaskadowy AquaClear 30, napowietrzacz +2 kamienie
kilka roslinek...
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lut 29, 2012 11:40 pm przez franzz1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#2

Post autor: Martwa_Zagadka »

obsada to istna masakra, kosiarki sie nie nadaja!!! Oddaj, kirysek za duzy oddaj i wymien na 6x kirysek panda lub otosek, danio powinno byc min 6 sztuk i neonow tez minimum.. Ale ja wybralabym jedewn z tych gatunkow i wsadzila 10 sztuk.. Zbrojniki tez do oddania.. Nie moga byc w tak malym akwarium..!!! Zrob cos z tym :) nie mecz tych rybek.. Bo szkoda ich..


Jaka masz grzalke...? A kamienie jakie to sa sprawdzales octem czy sie nie pienia..??

Co do fotek, wrzucasz na fotosik lub imageschark
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.

Autor
franzz1983
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [60L] moje skromne akwa

#3

Post autor: franzz1983 »

witaj, grzalki nie mam bo temp. waha sie miedzy 24-28 C wiec nie powinno byc problemu. co do kamieni to mialem na mysli kamienie napowietrajace .kirysek tak mi sie wydaje ze spizowy ale pewnosci nie mam , kosiarki proboje oddac ale niema chetnych,zbrojniki sa malutkie 3cm i 4cm wiec chyba nie sa zlym wyborem. fotki udalo sie wstawic :)
Awatar użytkownika

Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#4

Post autor: Martwa_Zagadka »

zbrojniki urosna najmniej do 12cm a to za male na nie akwa, kosiarki oddaj koniecznie, kiryska tez.. Wybiesz danio albo neony i wsadz 10 sztuk zeby bylo.. Termometr jest paskowy , nalepiany na szybe..???
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.

Autor
franzz1983
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [60L] moje skromne akwa

#5

Post autor: franzz1983 »

zbrojnik jeden jest w biale kropeczki,drugi natomiast ma troche inne ubarwienie jakby latki jasne. tak termometr jest naklejony na szybe i chyba poprawnie wskazuje temp. kosiarki proboje oddac ale bez efektu. a co do danio i neonkow to w poniedzialek zakupie neonki 10szt.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#6

Post autor: pkucaba »

Martwa_Zagadka pisze:Co do fotek, wrzucasz na fotosik lub imageschark
Dlaczego tylko? Tinypic jest ok.

franzz1983, Akwarium świeże, rybki małe,nie jest ich ogromna ilość więc spokojnie. Faktycznie może nie jest to zbyt szczęśliwie zestawienie. Jak poczytasz trochę na forum to myślę, że sam dojdziesz do odpowiednich wniosków.
Zacznij może od większej ilości roślin, na pewno to pomoże i estetycznie i biologicznie.
Nie musisz napowietrzać akwarium, wystarcza spokojnie ruch wody jaki powoduje filtr.
Ryby o których tak pisze Martwa_zagadka faktycznie nie są zbyt szczęśliwe jako docelowa obsada. Ale sam odchowuję zbrojniki w 56l. Kosiarki dokarmiam w 126l, żeby komuś oddać większe :) a one w zamian trochę pomagają mnie i otoskom sprzątać.
Ogrzewanie: panowanie nad temperaturą pomaga w utrzymaniu stabilnego akwarium. Warto zainwestować parę PLN w grzałkę. W nocy temperatura mimo wszystko spada. A w razie choroby też się przyda. Nie wierzę termometrom ani paskowym ani szklanym za 2,50 zł
franzz1983 pisze:drugi natomiast ma troche inne ubarwienie jakby latki jasne
Byś może Google: zbrojnik lamparci Sprzedawcy lubią wcisnąć. Taki to do mało którego akwarium się nadaje.
Kropkowany jak był tani to najprawdopodobniej Google: zbrojnik niebieski.

Autor
franzz1983
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [60L] moje skromne akwa

#7

Post autor: franzz1983 »

tzn grzalke mam ale nie uzywam , co do kosiarek to chce oddac ale jak juz wspomnialem nie ma chetnych.co do zbrojnikow to jak podrosna zaden problem , wrzucam je do akwa 126l do mamy akwa. a co do roslinek to nie wiem jakie dobrac aby wygladalo estetycznie , moze cos podpowiesz?

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#8

Post autor: pkucaba »

Ja robiłem tak brałem sporo różnych od ludzi z forum. Przyglądałem się im u mnie jak rosną i jak wyglądają. Część sama się eliminuje (nie potrafię utrzymać). Zostawiam które mi się podobają. Nadal nie wiem czego chcę, moje akwarium mi się nie podoba, więc nie mogę Ci radzić. Na pewno im więcej roślin tym mieszkańcom przyjemniej.
Jak masz grzałkę to ok. A i na kosiarki znajdzie się amator.
Awatar użytkownika

Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#9

Post autor: Martwa_Zagadka »

zbrojniki nie moga byc w tak malym akwa!!! Zadne, no tylko otoski!!! To jest glonojadek nadajacy sie.. W sztukasz 6.. Kosiarki oddaj do sklepu po prostu.. Jezeli wybrales neonki to danio tez oddaj.. Hmm..

A co do termometru to zdejm go i na pralke sobie przyklej..! Zwykly rteciowy kup, koszkuje 6ZL.. :) wybacz ze krzycze, ale jestes jak kiedys ja co mnie dobija.. Nie spiesz sie.. Z tym wszytkim..

Zanim kupisz jakie kolwiek ryby:
1. Oddaj wszystkie;
2. Kup grzalke i porzadny termometr;
3. Kup jaki ladny duzy korzen;
4. Wybierz sobie biotop i do niego dobrieraj do niego rosliny i ryby,
5. Poczytaj, duzo na temat kazdrj ryby i kazdej rosliny, DUZO CZYTAJ!!!
6. Zbierz jakies rosliny, obsadz to akwa bo jest masakrycznie puste;
7. Kup dopiero ryby, ktore wybrales, poczytales i wiesz ze jestesa w stanie zapewnic im warunki bytowe.

A najlepiej to czytaj na forum jak zakladac akwarium.. Zacznij od nowa powoli.. Spokojnie.. I stworzysz cos pieknego.. :)
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
Awatar użytkownika

patryk94
Zapaleniec
Posty: 410
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:14 pm
Lokalizacja: Warszawa.Grochów
Na imię mam: Patryk
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#10

Post autor: patryk94 »

Termometr naklejany nie źle oszukuje :razz:

U mnie pokazywał 30*C aż w końcu zwykły szklany wsadziłem a tu 24-26*C .
Mój fp https://www.facebook.com/LanosByPatryk

PFD Polskie Forum Daewoo
lanos.com.pl

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#11

Post autor: pkucaba »

patryk94 takie szklane też nieźle potrafią oszukiwać.

Martwa_Zagadka, spokojnie każdy sam musi dojść do odpowiednich wniosków. Trzeba tylko delikatnie naprowadzić.

Z tym korzonkiem to dobry pomysł, moim zdaniem też dodaje uroku.

Franzz1983, podaj trochę więcej danych tj wymiary akwarium, jakie masz oświetlenie (standard pokrywa ?) Tylko ten żwirek, czy jakiś substrat dla roślin pod spodem ? Wodę lejesz kranówkę ? Dodajesz jakąś chemię ?

Jak tam widzę jeszcze ładnego bojownika.
A i jeszcze ktoś zaraz napisze o tle ;)
Awatar użytkownika

patryk94
Zapaleniec
Posty: 410
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:14 pm
Lokalizacja: Warszawa.Grochów
Na imię mam: Patryk
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#12

Post autor: patryk94 »

pkucaba a elektroniczne ?
Mój fp https://www.facebook.com/LanosByPatryk

PFD Polskie Forum Daewoo
lanos.com.pl

Autor
franzz1983
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [60L] moje skromne akwa

#13

Post autor: franzz1983 »

korzen prawdopodobnie niedlugo sie pojawi. wymiary akwa 50x30x35 (wys x szer x gl). oswietlenie standard, zwirek w dwoch roznych granulacjach (na dole drobny , z gory troche grubszy)nie daje zadnej chemii. wode leje z kranu , oczywiscie odstana min 48 h,


Obrazek
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [60L] moje skromne akwa

#14

Post autor: lovelas1988 »

Martwa_Zagadka pisze:zbrojniki nie moga byc w tak malym akwa!!! Zadne, no tylko otoski!!! To jest glonojadek nadajacy sie.. W sztukasz 6.. Kosiarki oddaj do sklepu po prostu.. Jezeli wybrales neonki to danio tez oddaj.. Hmm..

A co do termometru to zdejm go i na pralke sobie przyklej..! Zwykly rteciowy kup, koszkuje 6ZL.. :) wybacz ze krzycze, ale jestes jak kiedys ja co mnie dobija.. Nie spiesz sie.. Z tym wszytkim..

Zanim kupisz jakie kolwiek ryby:
1. Oddaj wszystkie;
2. Kup grzalke i porzadny termometr;
3. Kup jaki ladny duzy korzen;
4. Wybierz sobie biotop i do niego dobrieraj do niego rosliny i ryby,
5. Poczytaj, duzo na temat kazdrj ryby i kazdej rosliny, DUZO CZYTAJ!!!
6. Zbierz jakies rosliny, obsadz to akwa bo jest masakrycznie puste;
7. Kup dopiero ryby, ktore wybrales, poczytales i wiesz ze jestesa w stanie zapewnic im warunki bytowe.

A najlepiej to czytaj na forum jak zakladac akwarium.. Zacznij od nowa powoli.. Spokojnie.. I stworzysz cos pieknego.. :)
Jak czytam Twoj poradnik to na spokojnie bym tego od nowa nie zrobił... Trochę spokoju, krzyczysz na naszego nowego kolegę :)

1. zgadzam się/ można neony zostawić
2. jak dla mnie zbędny wydatek
3. nie każdy lubi korzenie
4. he he
5. weź sobie na sam początek kup ziemię ogrodową z biedronki (stwórz zbiornik Low Teach), nasadź nurzańców, rogatka, kryptokoryny wendta albo lepiej zwartki
6. w sumie to mój ptk 5
7. kup sobie rybki żyworodne Np gupiki endlera (obserwuj zachowania, nie wiem czemu ale jak dla mnie to jedna z najbardziej atrakcyjnych żyworódek)

Takim sposobem masz tanio założone akwarium ze świetną obsadą. O jakichkolwiek otoskach zapomnij bo szkoda pieniędzy na ryby z importu :)
Obrazek
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#15

Post autor: Kamila »

też mi się wydaje, że taki mały LT to najlepsze rozwiązanie, tanio bezpiecznie i z efektami, może nie mega szybkimi, ale w końcu coś tam będzie rosło i ładnie wyglądało.
crookass
Awatar użytkownika

Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#16

Post autor: Martwa_Zagadka »

ej, nie uzywajcie slowa "tanio".. Akwarystyka nie jest tanim hobby.. Niestety trzeba bardzo duzo pieniedzy wydac, zeby uzyskac jakis efekt i dac warunki odpowiednie..

Nie krzycze w sensie krzyczenia bo jestem zla.. Tylko zaskoczyla mnie szalenie ta obsada.. A czasem jak "krzykniesz" szybciej dociera..

Wlasnie tla jakos brakuje tak.. Troche czerni nie zaszkodiloby :P

jesli chodzi o korzen to nie dalam takiej rady z kosmosu, bo jezeli neony to korzeniowinko.. Moim zdaniem.. Duzo roslin.. Nieco cienia.. Czyli jakas pistia.. :)

Sllllllllliiiiiiiiiiczny Bojownik :) teraz zapewnij mu odpowiednio zarosniete akwaruum, zeby mial gdzie sie chowac, zeby mogl znalezc swoj kawalek "podlogi"..
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#17

Post autor: Kamila »

akwarystyka może być jak najbardziej tanim hobby, wystarczy mieć nieco "ogarnięcia" w sobie. Ziemia pod żwir - tania, żwirek rzeczny - tani, rośliny od ludzi z forum - darmo, albo za czekoladę. Szkło i światło już ma więc gdzie tu jakaś droga akwarystyka jest? Wiadomo jakby chciał HT to kasy by musiał nieco poświęcić, ale jak to ma być takie zwykłe domowe akwarium to i na tanim low techu może osiągnąć piękne i zdrowe środowisko dla ryb.
crookass

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#18

Post autor: pkucaba »

patryk94, tanie elektroniczne mogą jeszcze bardziej oszukiwać. Aby wiedzieć jak naprawdę mierzy (jaki jest błąd) trzeba go porównać z jakimś lepszym np. lekarskim. Generalnie najgroźniejsze są duże skoki temperatury. Odstępstwo 2-3 stopni od książkowych danych nie jest przestępstwem.

Kamila i lovelas1988 podali dobry kierunek (jeśli oczywiście chcesz dążyć) do roślinnego akwarium. Nie wymaga dużych nakładów, a efekty można osiągnąć świetne.
Zanim będziesz robił większe zmiany wciśnij kulki nawozowe pod rośliny. Na pewno nie zaszkodzi.

Piękny bojowniczek.
Awatar użytkownika

Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#19

Post autor: Martwa_Zagadka »

Pasozytctwem tworzyc wlasne akwa?? Sorry ale dla mnie to jakies dziwne.. Ja przez dwa lata spokojnie wydalam ok. 3 tys (wliczajac prad, ktory jest szalenie drogi) i mimo wszystko tez mam pare rzeczy za ktore nie placilam. Ale niestety to kosztuje..

Ryby zyworodne odradzam bo bedziesz mial pozniej problem, chyba ze przy gupikach bedziesz mial bojka, ale to nie dobre polaczenie jest.. Gupiki sa zbyt kolorowe by Bojek to zdzierzyl..
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#20

Post autor: Kamila »

pasożyctwem? no nie przesadzajmy. Jeżeli ktoś dodaje na giełdę ofertę z roślinami, to osoba która się zgłosi po nie jest pasożytem? to jest mylenie pojęć. Pasożyt to ten, który ciągle nagabuje i wymusza coś od kogoś.

i na co wydałaś te 3 tyś? masz akwarium lepsze niż ktoś kto wydał 500zł na low techa? nie sztuką jest wydać tyle kasy na coś co można załatwić dużo tańszym kosztem.
crookass
Awatar użytkownika

Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#21

Post autor: Martwa_Zagadka »

niestety, ale akwarystyka to nie tylko ladnie wygladajacy zbiornik, to tez bardzo drogi prad (przy grzalce 50W i oswietlenu 23W+filtr 6 W = ponad 1000zl rocznie, niestety kW koszrtuje teraz ponad 50 groszy..) akwarystyka to tez, problemy z woda, choroby ryb, w akwarystyke trzeba wlozyc serce..
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#22

Post autor: etna »

Martwa_Zagadka, istnieją jeszcze wymianki - zamianki
można mieć tanio fajne akwa jeśli tylko się chce ,myśli i jest miłym dla innych ludzi
można uwagę zwracać grzecznie bez wrzasków ale to trzeba chcieć i umieć
jak ja zaczynałam z akwarystyką to było ciężko i "drogo "
nie było netu - więc dużo mniej kontaktów akwarystycznych
rybki to nie pies na spacer nie wyprowadzisz a na czole też nikt nie ma napisane że posiada akwa ;)

ps jakiekolwiek żywe stworzenie wzięte przez nas do domu wymaga serca ,odpowiedzialności i nakładów finansowych :twisted:
Adriana

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#23

Post autor: don_Vall »

Martwa_Zagadka, coś chyba przekombinowałaś z tym prądem. jeżeli to co napisać pracowałoby non stop 24/7 to wyszłoby mniej niż 400 zł za rok. Ze swojego doświadczenia - najdroższy był kubeł i pokrywa. Rybek w to nie mieszam bo każdy ma inne upodobania i różne mogą być koszty. Podobnie jest z roślinami. Roślinniak będzie zdecydowanie droższy (oświetlenie i nawozy). Przepraszam za OFFTOPIC.

A w temacie.
Akwarium wygląda na puste. Rośliny powodują, że akwarium jest większe.
Mogę zaproponować kilka gałązek Ludwigia repens i sadzonkli Sagittaria subulata. Mogę jeszcze dodać kilka plech Subwassertang - ładnie wygląda na kokosie
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

Autor
franzz1983
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#24

Post autor: franzz1983 »

Kamila pisze: rośliny od ludzi z forum - darmo, albo za czekoladę.

i teraz zaluje iz nie skusilem sie na 2 twoje miski z roslinkami tylko uparlem sie na zolta :P
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#25

Post autor: Kamila »

spokojnie jeszcze będzie nie jedna szansa :)
crookass
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [60L] moje skromne akwa

#26

Post autor: lovelas1988 »

Martwa_Zagadka pisze:niestety, ale akwarystyka to nie tylko ladnie wygladajacy zbiornik, to tez bardzo drogi prad (przy grzalce 50W i oswietlenu 23W+filtr 6 W = ponad 1000zl rocznie, niestety kW koszrtuje teraz ponad 50 groszy..) akwarystyka to tez, problemy z woda, choroby ryb, w akwarystyke trzeba wlozyc serce..
Chyba ktoś też musi co nieco doczytać :) Mnie np odstraszyłaś, po Twoim poście całkowicie zrezygnowałbym z jakiegokolwiek zakładania bajora w domu.
Obrazek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#27

Post autor: sum »

Martwa_Zagadka pisze:przy grzalce 50W i oswietlenu 23W+filtr 6 W = ponad 1000zl rocznie,
:shock:
Ale głupoty dziewczyno piszesz.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

kakadu103
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 11, 2012 9:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#28

Post autor: kakadu103 »

lovelas1988 pisze:kryptokoryny wendta albo lepiej zwartki
zwartki i kryptokoryny to jedno i to samo, pod resztą mogę się podpisać.
Wiem, że nic nie wiem ;)
Awatar użytkownika

Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#29

Post autor: Martwa_Zagadka »

nie pisze glyupot tylko takie sa fakty.. kWQ teraz kosztuje dokladnie 59gr.. Jak nie potraficie liczyc to wasza wstrata i wasze zaskoczenie,, jak po pol roku przyjdzie wam sporo doplacac.. Ja nie mam zamiaru nikogo straszyc tylko niestety takie sa realia.. Prad jest masakryczniew drogi.. Zgodze sie, ze jeszcze rok temu takie akwa kosztowalo od 400-500zl rocznie ale kW kosztowal wtedy 31gr.. :) zreszta po ca ja sie produkuje skoro to wy macie racje, a podejrzewam ze zadne z was nigdy tego nie liczylo.. :)

a co do tematu:
Kolego Zycze Ci abys stworzyl tanio piekne akwarium, zebym kiedys mogla obejrzec iu powiedziec "Wow! Ale super.. Mylilam sie co do kosztow i w ogole wszystkiego" :) Zycze Ci tego z calego serca.
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

[60L] moje skromne akwa

#30

Post autor: don_Vall »

ale urządzenia zużywają 79W/h co daje 692,04 kWh i jeżeli 0,60 zł policzysz za 1 kWh to daje 415,22 za rok. Nie bierz za bardzo do siebie uwag ale był błąd i poprawiłem. Oczywiście jak każde hobby także i akwarystyka pociąga za sobą koszty i należy je uwzględniać...
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
ODPOWIEDZ