Bojowniki

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Bojowniki

#1

Post autor: saintpaulia »

Obrazek Obrazek Obrazek - samiczka
Obrazek Obrazek Obrazek - samiec

Zdjęcia fatalne niestety, ale wykonane już podczas zapoznawania ryb.

Samiczka wychodowana przeze mnie. Jej rodzice to rodzeństwo super delta. Promienie ogona ładnie się dzielą. Samica jest nosicielką genu double tail, metalic. Dabelkowy miałam nadzieję, do głosu nie dojdzie. Niestety w tym tarle nie uda się raczej wyeliminować czerwieni. Ale w następnych pokoleniach szanse są spore. Dziewczyna jest raczej niewielka, ma bardzo dobrą linię ciała.

Samiec pochodzi od znajomego hodowcy. Ma bardzo mocne ciało i stosunkowo za krótkie płetwy. Liczę na to, że samiczka pozwoli zniwelować ten defekt. On również ma bardzo ładną linię ciała. Paradoskalnie, przy małym rozszczepieniu promieni jest on over halfmoon, plakat. Nie potrafię określić, czy ta połyskująca warstwa nałożona to "metalic", czy "platinum". Doprowadzając do tarła liczyłam na platinum i w związku z tym na miedziane (copper) dzieciątka.

Zapoznanie pary 23.03.2012
Wypuszczenie samicy 24. 03. 2012 temp. 28 C - Tarło i zabranie samicy.
Wyklucie narybku 25.03.2012, 27. 03 narybek pływa swobodnie, oddzielam go od samca, ponieważ w przeszłości pałaszował potomstwo. Zaczynam karmienie nicieniami mikro.
2.04. do diety wprowadzam klutą artemię.

Niestety mój sprzęt nie pozwala na dobre uchwycenie narybku. Maluszki rosną nieco za wolno. Jest ich niewiele - około 10, bo tatuś zeżarł część ikry. Kilka z nich wydaje się być miedziakami, ale za wcześnie jeszcze, by to ocenić w 100%. Większość jest jasna, jak tatuś. Niestety najprawdopodobniej miedziaki odziedziczyły gen dt - choć łudzę się jeszcze, że te wrąbki w ogonach, to może ślady sporów. Jeśli nie, to zapowiadają się na niesymetryczne DT. Na razie skupiam się na utrzymaniu przy życiu tych niejadków. Całkowicie ignorują pokamy mrożone i sztuczne. Rosną dość równo, dzięki czemu raczej unikniemy aktów kanibalizmu.

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Bojowniki

#2

Post autor: tiggi »

Jak tam rybcie?
Awatar użytkownika

Autor
saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Bojowniki

#3

Post autor: saintpaulia »

Obecnie rybcie mają około 0,5 cm z ogonem licząc. Nadal nie rosną tak szybko, jakbym chciała. Ciężko jeszcze ocenić ogonki, ale obawiam się, że gen DT doszedł do głosu u miedzianych. Jasne jak się wydaje nie będą miały tej cechy widocznej. Jeśli są to faktycznie DT to nie wiem, czy będę chciała je zostawić u siebie. Mam troszkę inne plany w związku z tą linią. Jednak plany zawsze mogą się zmienić. Rybcie są równej wielkości.

-- 7 maja 2012, o 10:27 --

Kilka fotek podrostków. Niestety maluchy przeprowadziły wewnętrzną selekcję. Zostało kilka.
5.2012małe.JPG
5.2012małekwiet.JPG
5.2012y.JPG
Te niestety wolno rosną. Nie wiem w czym jest problem, ponieważ postępuję dokładnie tak samo jak zawsze.

-- 11 cze 2012, o 17:11 --

Z tej grupy rybek nie wiele zostało. W pozostałych wątkach reszta informacji.

-- 12 lip 2012, o 15:53 --

No i niestety, przedstawione tu tarła, to najbardziej pechowe rozmnażanie, jakie można sobie wyobrazić. Rybki z tego tarła były najsłabsze i nawet jedna nie przetrwała kolejnej plagi. W akwarium z grupką starszaków nastąpił nagły, zamasowany atak sinic. No3 było stale utrzymywane w granicach 5-10 "punktów", więc to prawdziwa "nieposdzianka". :-?

Niestety nie uda mi się powtórzyć tego krzyżowania, ponieważ samiec został oddany z powodu cieknącego szkła, a samiczka - po 2,5 roku życia - odeszła.
ODPOWIEDZ