Plaga slimaków

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
tc_ich
Gość
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 01, 2012 9:37 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Plaga slimaków

#1

Post autor: tc_ich »

Cześć,

Akwarium odkupione na gumtree, stoi już w pokoju, jest czyszczone i stosownie przygotowywane do nadejscia najpierw szafki pod akwarium, później wody, roślin i rybek...

I tu od razu pytanie. Osoba, od której kupiłem akwarium dodatkowo przekazała mi kilka roślinek i małych gupików. Pływają sobie w wiaderku i czekają na stosowna chwile żeby dostać się do akwarium. Mam jednak pewne wątpliwości, bo w wiaderku jest tez dużo małych ślimaków. Chce uniknąć żeby zalęgły się również w akwarium bo pamiętam jak ciężko się ich pozbyć. Czy jest jakiś sposób żeby nie rezygnować z roślinek i rybek, a uniknąć inwazji ślimaków?:)

Na koniec pozdrawiam akwarystów z warszawy a szczególnie tych z okolic Bemowa,

Tomek
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Hej od nowego

#2

Post autor: Fish-ka »

Hej
Ale jak ty chcesz tak długo trzymać rybki i roslinki w wiaderku ??
Z rybkami slimakow nie przeniesiesz a roslinki trzeba dobrze umyć
i można im zrobić pewnie kwarantanne w jakimś środku zwalczajacym slimaki...
Ale bez przesady. Jakieś slimaki są potrzebne w akwarium a z nadmiarem mogą sobie poradzić helenki.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Hej od nowego

#3

Post autor: mimag »

Jak najszybciej daj ryby do akwwarium. Zalącz filtr aby filtrował wode i wlącz napowietrzanie. W wiaderku ryba moza przebywac tylko tymczasowo max 4-5h. Pamietaj ze nie masz w nim filtracji i napowietrzania wiec w szybkim tempie zabijesz swoje ryby wtedy Twoj problem ze slimakami nie bedzie najwazniejszy. W drugiej kolejnosci poczytaj jak najwiecej o podstawowych zasadach akwarystycznych, co nalezy a czego nie wolno.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
tc_ich
Gość
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 01, 2012 9:37 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Hej od nowego

#4

Post autor: tc_ich »

Myślałem o jakimś dłuższym czasie, np 2 tygodniu. Rybki to świeżo okocony narybek wielkości paznokcia, w sumie około 8 sztuk, a wiaderko pełne jest roślin, które z tego co wiem w jakimś stopniu produkują tlen, czy one też potrzebują filtra?

Podstawową wiedzę akwarystyczną, chociażby tutaj z forum przeczytałem już,ale jak widać jakieś tam wątpliwości będą zawsze wynikać niezależnie od tego.

dzięki za rady, tomek
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Plaga slimaków

#5

Post autor: saintpaulia »

Narybkowi włącz napowietrzanie, albo mały filterek. Rośliny tlen także pobierają, a w dużym zagęszczeniu na małej powierzchni mogą poddusić rybki. Zwłaszcza, że w wiaderku na fotosyntezę szanse marne.

Na rybkach, jak napisała Fishka - ślimaków nie przeniesiesz. Rośliny można opłukać w delikatnym roztworze nadmanganianu potasu. Jeśli akwarium będzie zadbane - podmiany, ryby nie praekarmiane, a resztki sprzątane, to plagi nie będzie. Zawsze można też wpuścić helenkę kanibalkę.

Autor
tc_ich
Gość
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 01, 2012 9:37 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Plaga slimaków

#6

Post autor: tc_ich »

Kim jest ow Helenka Kanibalka?:)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Plaga slimaków

#7

Post autor: saintpaulia »

Http://www.akwarium.net.pl/wiki/Anentome_Helena" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Dodam może tylko, że na fotcer zjadana krewetka musiała być wcześniej martwa, żywych nie są w stanie upolować Hele i nawet nie próbują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”