54l obsada

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

54l obsada

#1

Post autor: jgoluch »

Posiadam akwarium 60x30x30 - 54l.
Dno wyłożone żwirkiem, kilka roślinek, filtr wewnętrzny + zamek (był w gratisie, póki co zapełnia miejsce).
W akwarium posiadam:
- 2x kirys pstry (ok 2cm)
- 2x kirys albinos (ok 2cm)
- 2x kirys spiżowy (ok 2cm)
- 2x glonojad (ok 1,5cm)
- 4x gupiki (ok 1cm, niewybarwione)
do tego mam zamówione:
- 2x skalar niebieski (4cm)
- 4x neon (2cm)
- 1x glonojad złoty (3cm)

Wiem, iż jest, aż nadto gatunków o zbyt małej populacji w tak małym zbiorniku. Jendak chciałbym dopytać, czy ryby nie będą się zbytnio męczyły, czy może któreś wymienić/oddać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 54l obsada

#2

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Ja bym na twoim miejscu zrezygnował ze skalarów, one całkiem duże rosną, przy wysokości szkiełka 30cm minus żwirek i parę cm od krawędzi zostaje jakieś 20, a one w dobrych warunkach tyle osiągają. Z kiryskami zdecydował bym się na jeden gatunek
Awatar użytkownika

Autor
jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: 54l obsada

#3

Post autor: jgoluch »

Jeżeli uda mi się namówić domowniktów, to może kiedyś, kiedyś... zamienię to akwarium na 112l. Poziom samej wody, to ok 25cm. Skalarki, jeżeli będą za duże, oddam znajomym. A którą populację kirysków zostawić? Jest pomiędzy nimi jakaś różnica (oprócz ubarwienia)?

I jeszcze jedno pytanie.
Jak w takim akwarium plasowałyby się krewetki bądź mały raczek?
Ostatnio zmieniony czw lip 26, 2012 11:14 am przez jgoluch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

54l obsada

#4

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Kiryski te z tego co wiem, różnią się głównie wyglądem, mają identyczne wymagania bo żyją w tych samych akwenach, ale lepiej wygląda jednorodna ławica ,przynajmniej wg mnie.

Krewetki i raczek miniaturowy jak najbardziej się nadają, przy obecnej obsadzie , ale jak będą skalary to raczej wyłapią krewetki
Awatar użytkownika

Autor
jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: 54l obsada

#5

Post autor: jgoluch »

Ehh no to teraz mam zagwostkę z tymi skalarami.
Wg mnie są bardzo ładne i świetnie się prezentują w akwarium. Dlatego mi na nich zależało tak bardzo. Jednak chyba lepiej nie ryzykować i nie wpuszczać krewetek. Z raczkiem się jeszcze zastanowię.

Mam jeszcze takie pytanie.
Posiadam filtr wewnętrzny (Tetratec Easy Crystal 250), jednak pomimo, iż przefiltrowana woda, oddawana jest w postaci wodospadu, to nie ma takiego efektu bąbelków.
Może tak powinno być, nie wiem, aczkolwiek w moim starym akwarium w podobnym filtrze, oddawana woda tworzyła malutkie bąbelki powietrza dając podobny efekt jak pompka, tutaj tego brak.
Dlatego czy powinienem dodatkowo zainstalowac pompkę z kamieniem?
Ostatnio zmieniony pt lip 27, 2012 3:40 pm przez jgoluch, łącznie zmieniany 1 raz.

uniqer
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: śr maja 25, 2011 8:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 54l obsada

#6

Post autor: uniqer »

jgoluch pisze:Ehh no to teraz mam zagwostkę z tymi skalarami.
To nie jest zagwostka. Przy takim rozmiarze akwa powinieneś na 100% zrezygnować ze skalarów. Będą się męczyć strasznie a przyjemność z obserwacji żadna.
jgoluch pisze: Mam jeszcze takie pytanie.
Posiadam filtr wewnętrzny (Tetratec D-49304), jednak pomimo, iż przefiltrowana woda, oddawana jest w postaci wodospadu, to nie ma takiego efektu bąbelków.
Może tak powinno być, nie wiem, aczkolwiek w moim starym akwarium w podobnym filtrze, oddawana woda tworzyła malutkie bąbelki powietrza dając podobny efekt jak pompka, tutaj tego brak.
Dlatego czy powinienem dodatkowo zainstalowac pompkę z kamieniem?
Nie widzę takiej potrzeby. Ruch wody daje wystarczające napowietrzenie, mimo, że nie widzisz bąbelków.
Awatar użytkownika

Autor
jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

54l obsada

#7

Post autor: jgoluch »

OK, zastosuje się do rad.
Dziękuję za pomoc.
W przypadku problemów, będę się dopytywał.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”