Zakup filtra

Sposoby na filtrację akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Zakup filtra

#1

Post autor: wycz »

Hej Ludzie!!!
Zamierza kupić cudo jak w temacie: HANZA HW-302.
Mam baniak ~110l wydaję mi się, że będzie ok?
Jeżeli ktoś miał przyjemność obcowania z tym urządzeniem bardzo chętnie wysłucham opinii.
Z góry dzięki.

Cezy
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: pt gru 11, 2009 12:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#2

Post autor: Cezy »

Czesc mam podobny filterek ale mocniejszy bo 2000l/h z lampa UV i jestem bardzo zadowolony
akwa 4x60 l ; 3x100 l ; 375 l
ryby 2x L400 ;1xL333 ;9xL66 ;12x144; 5x183

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Zakup filtra

#3

Post autor: robinho00 »

Ja ma HW-302 już 3 rok i jestem zadowolony:)
Awatar użytkownika

Autor
wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Zakup filtra

#4

Post autor: wycz »

Dzięki za info.
A jak sprawy eksploatacyjne: zalewnie wodą, wymiana wkładów, głośność pracy itp.

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Zakup filtra

#5

Post autor: robinho00 »

Trochę uchwyty od koszyczków są wkurzające, ponieważ się wypinają, ale raz na pół roku to wytrzymam:) Co do dźwięków się nie wypowiem, bo nie mam doświadczenia z innymi kubełkami. W dzień jest niesłyszalny, ale już w nocy słychać delikatne buczenie:) Do zalewania jest pompka, wciskasz i się zalewa. To jest moja opinia, mam nadzieję, że ktoś również się wypowie na ten temat.
Pozdrawiam Eryk
Awatar użytkownika

Autor
wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Zakup filtra

#6

Post autor: wycz »

Dzięki, dzięki!!
Głównie tobie Eryk, zaintrygował mnie Twój UV, jak się sprawuję(jakie jest jego główne zadanie czy ma związek z faktem długiej drogi wody z filtra do akwa?)?
PZDR Tom

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Zakup filtra

#7

Post autor: robinho00 »

W HW-302 nie mam lampy UV, jest chyba w HW-303. Ale na ten temat, może kolega Cezy się wypowie:)
Awatar użytkownika

Autor
wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Zakup filtra

#8

Post autor: wycz »

Faktycznie to nie Ty:)
Wiem wiem że model 302 nie ma lampy.
Rozumiem że u Ciebie nie ma problemów że woda która migruję w wężu po za akwa?

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Re: Zakup filtra

#9

Post autor: robinho00 »

wycz pisze:Rozumiem że u Ciebie nie ma problemów że woda która migruję w wężu po za akwa?
Troszkę chyba nie rozumiem pytania, ale jeżeli chodzi o szczelność złączek, to nie ma absolutnie żadnego problemu.
Awatar użytkownika

Autor
wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#10

Post autor: wycz »

Przepraszam, jakoś się zapędziłem. Chodziło mi o to czy dzieję sie z wodą coś w drodzę po między filtrem i akwa?

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Zakup filtra

#11

Post autor: robinho00 »

Nic się nie dzieje, bo co miałby się dziać?:P Jak jest wszystko dobrze połączone, to nie ma prawa się coś dziać:) Przy czyszczeniu filtra trzeba też oczyścić węże, bo mi się tam taki brązowy glon robi, ale jak pisałem, że raz na 6 miesięcy to jakoś przeżyję...:)
Awatar użytkownika

Autor
wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Zakup filtra

#12

Post autor: wycz »

Dzięki raz jeszcze za dobre słowo:)
Wszystko wskazuję że montaż będzie dzisiaj ;D

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Zakup filtra

#13

Post autor: robinho00 »

Po zalaniu i włączeniu, proponuje nim wstrząsnąć aby pozbyć się resztek powietrza :)
Awatar użytkownika

Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Re: Zakup filtra

#14

Post autor: Samotny77 »

robinho00 pisze:Po zalaniu i włączeniu, proponuje nim wstrząsnąć aby pozbyć się resztek powietrza :)
Zgadzam się.
Używam tego filterka już długo i jestem w pełni zadowolony, bo nic lepszego w tej cenie się nie znajdzie.
Minusy jakie zaobserwowałem.
Koszyczki na wkład filtracyjny z plastiku słabej jakości,rączki (uchwyty) od koszyków wychodzą (odpadają)z koszyków.
Stosunkowo duża liczba złączek.
Plusy
Deszczownia w zestawie.
Duża pojemność koszy.
Łatwy sposób zalania filtra poprzez pompkę.
Nie mam doświadczenia z innymi filtrami, ale jak dla mnie ten jest cichy.
Awatar użytkownika

Autor
wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Zakup filtra

#15

Post autor: wycz »

Hej,
maszyna działa!!! :D :D :D
Nie wiem czy dobrze złożyłem wkłady patrząc od góry BIO CERAMIKA pomieszana z bio kulkami i na końcu węgiel. Dodatkowo każdy wkład miał matę którą włożyłem na górę koszyka(nie wiem czy nie powinienem na spód żeby wkład nie wysypywał się).
Generalnie bardzo szybko i sprawnie poszło z uruchomieniem 8).
Pozdrawiam wszystkich, wycz

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Zakup filtra

#16

Post autor: robinho00 »

Węgla bym wogóle nie wkładał, wyjaławia wodę. Ja dolny koszyk mam zapchany włókniną, 2 pozostałe keramzytem i przykryte włókniną:)
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Zakup filtra

#17

Post autor: jgoluch »

Słuchajcie, troszkę odkopię ten temat.
Zapatruję się na ten filtr.
Jednak mam kilka pytań.
Czy stojący obok akwarium, w odległości 2m od łóżka, będzie sprawiał problemy przy zaśnięciu?
Oraz czy może w tej cenie (130zł) warto zaopatrzyć się w coś innego?
Docelowo ma iść do 70l, jednak za jakiś czas... kto wie : )
Awatar użytkownika

Autor
wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#18

Post autor: wycz »

Ja wsadziłem go do szkła ok 112l i niestety nie radzi sobie optymalnie(może za duża obsada) a więc musze robić podmiany częściej niż z wewnętrznym(co już mnie zaczyna drażnić). Sprawa hałasu ciężko powiedzieć jeżeli wsadzisz go do szafki z jakiejś grubej płyty, problemu powinno nie być:) U mnie stoi w kuchni w szafie ciężko porównać sypialnię i kuchnię:/ Nie powiem Ci że jest bezszelestny bo wprowadzę Cię w błąd a tego nie wezmę na bary swe :P
Może ktoś jeszcze zabierze głos 8)
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Zakup filtra

#19

Post autor: jgoluch »

Zastanawiam się, czy może lepiej dozbierać kilka zł i w prezencie gwiazdkowym nie sprawić sobie i rybom:
a) Tetra EX600/700
b) JBL E701
c) może Wy coś zaproponujecie?
Dodam, że każde 50pln jest dla mnie ważne!
Stąd też budżet w okolicy 200zł +- kilka pln.
Na tę chwilę filtr będzie w 72l.
Jednak optymistycznie patrząc na przyszłość...
Może trafić do 120 lub nieco i trochę większego.
Zdecydowanie cena odgrywa tu BARDZO kluczową rolę.
Raczej nie chciałbym się bawić w używki, wolę dołożyć kilka pln i mieć gwarancję.

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#20

Post autor: FAUNAZOO »

Witam
co do hanzy to nie miałemale jeśli filtr o wydajności 1000l nie daje rady wyczyścić 112L to moim zdaniem jest do d...
co do pozostałych filtrów to mogę polecić unimax 150 cena u mnie w sklepie 230zł, serwis w Warszawie a aquael jest najcichszym filtrem na rynku.
Co do pozostałych filtrów to ex potrafi przepuszczać pod głowicą, a jbl głośna praca i chiński badziewny plastyk.

reasumując dozbieraj kasy i kup unimaxa.

z porządnych i niezawodnych filtrów masz jeszcze fluvala (problemy z ewentualnym dokupieniem części i z serwisem, lecz filtr raczej nie do zabicia) oraz echeim seria profesionel I np 2224. Niestety obydwie te firmy to inna półka cenowa
Pozdrawiam
Faunazoo
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#21

Post autor: tomekm »

Ja bym radzil eheim 2215 na allegro uzywke. Powinna stac okolo 100zl a prostota i niezawodnoscia pokonuje kazdy chinski wymysl ;)
Pozdrawiam
TomekM

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zakup filtra

#22

Post autor: FAUNAZOO »

To też będzie 100 razy lepsze rozwiązanie niż chinczyk czy tetra. jak będziesz szukał 2215 to szukaj z zaworami, bo to strasznie ułatwia życie.

pozdrawiam
Pozdrawiam
Faunazoo

Fear
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 19, 2012 11:52 am
Telefon: 533995414
Lokalizacja: Warszawa,Białołęka
Płeć:

Zakup filtra

#23

Post autor: Fear »

FAUNAZOO pisze:a jbl głośna praca i chiński badziewny plastyk.
Co to akurat to nie :) Filtra nie slychać wogóle a mam go od łózka jakieś 1,5 metra,plastik jak plastik może nie najlepszy ale bez przesady znowu :) Jedyna wada tego filtra jest przepuszczanie pod glowicą jak to napisales w opisie filtra EX ale mozna z tym sobie poradzic,wydajnosc oceniam na bardzo dobrą u mnie dziala razem z prefiltrm kubełkowym i przepływ wody prawie bez zmian.
Mój Zbiornik: 350 L
Filtracja: Aqua Nova 1500 + Fluval 4plus
Światło: 2x38 W
Temp: Grzałka Tetra-Tec 300W

Wykonuję stelaże pod duże Akwaria oraz wielopoziomowe regały akwarystyczne do sklepów Zoologicznych

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#24

Post autor: FAUNAZOO »

Fear,
głośna praca filtrów JBL jest spowodowana złym wykonaniem wirnika, i występuje jako częsta usterka, najczęstsza awaria w kubełkach e900 (starszy model) lecz i w tych ten mankament występuje. Oczywiście jak trafi Ci się dobry wirnik to będzie pracował cicho, lecz zdarzały się osoby które wymieniały wirnik 3 razy w ciągu roku, bo tarabanił.
Fear pisze:Jedyna wada tego filtra jest przepuszczanie pod glowicą jak to napisales w opisie filtra EX
z tą różnicą że EX wypluwa wodę na podłogę, bo powstaje gdzieś nieszczelność, a JBL podaje nieprzefiltrowaną wodę z powrotem do akwarium (znana historia z brakiem uszczelki na ostatnim koszu, jak się pojawiła uszczelka filtr nadal przepuszczał lecz mniej). zresztą jak dla mnie filtracja w JBL-u szału nie robi.
Fear pisze:plastik jak plastik może nie najlepszy ale bez przesady znowu
co by nie pisać najgorszy z wszystkich wymienionych filtrów ;)
Co by nie było tak pięknie to do minusów unimax-a można zapisać węże które sztywnieją i mnie osobiście doprowadzają do szału)

pozdrawiam
Pozdrawiam
Faunazoo
Awatar użytkownika

Spock
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 5:28 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Odp: Zakup filtra

#25

Post autor: Spock »

Hej,
Mam na testach nowy chiński sprzęt HW-505B. Po świętach wrzucę recenzje. Pierwsze wrażenia dotykowe mam bardzo pozytywne. Plastyk bardzo dobrej jakości. Wydaje mi się, że sam kosz jest z dodatkiem poliwęglanow. O pracy napiszę się po świętach. Jeśli chodzi o wykonanie to najlepszy chińczyk jakiego dotykałem. Cena też niestety większa..

Wysłane przez Tapatalk
Marcin,

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zakup filtra

#26

Post autor: FAUNAZOO »

Spock,
problem jest też z częściami do chińskich filtrów, bo znajdz uszczelkę pod głowicę, zawory itp. Ciekawy jestem jak z przepływem z tą pompą zewnętrzną, pewnie okaże się że filtr bedzie miał z 400l/h po przejściu przez wkłady.

pozdrawiam
Pozdrawiam
Faunazoo
Awatar użytkownika

Spock
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 5:28 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Odp: Zakup filtra

#27

Post autor: Spock »

Co do części, to do starszych (HW-30x) problemu nie ma. Od ręki jest wszystko. Wczoraj kupilem 4 wkłady do koszy z fizeliny 2,5 PLN szt :). Przy tej cenie szkoda bawić się w wycinanie. Uszczelka głowicy 11 PLN do mojego HW-303.
Części są . Problemem jest to, że nie kupisz ich za rogiem w sklepie, a wysyłkowo, a jak filtr padnie to czas się liczy. Przy cenie >30 zł za uszczelkę do eheima czy 40 za gąbki i tak wychodzi taniej z wysyłką. Bardziej zastanawia mnie czemu "klasyczne" sklepy nie dystrybuują cześci do najpopularniejszej "chińszczyzny" (Hanza,SunSun,AquaNova) ? Czy to niechęć dystrybutora do "dzielenia" się częściami czy raczej naciski dystrybutorów "markowego" sprzętu aby tym nie handlować ? Bo sklep to ma zarabiać i z jego punktu widzenia dobry towar to sprzedający się towar :)

Ją mam to szczęście, że do dystrybutora Hanzy/SunSun mam z pracy 15 min, i jak coś trzeba wyskakuje w przerwie.

Mam wrażenie,że chińscy producenci zaczynają wchodzić powoli na rynek produktów dobrej jakości i rynku akwarystycznego to nie omija. A czy ich metoda dystrybucji (Internet) się sprawdzi ? Zobaczymy..

Co do nowego HW-505 to nie wiem, zaryzykowałem kasę, bo potrzebuję mechanika dobrego a przy jego konstrukcji to wystarczy kupić silną pompę i super mechanik gotowy :)

Po świętach na pewno napiszę recenzję i moje uwagi.
Wysłane przez Tapatalk
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2012 5:29 pm przez Spock, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin,
Awatar użytkownika

Autor
wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Zakup filtra

#28

Post autor: wycz »

Kurcze "FAUNAZOO " jak bym nie wiedział że jesteś upadającym sklepem to było by ok, ale wiem że kończysz zabawę i rozprzedajesz co masz. W związku z czym wietrzę tutaj mały nacisk na produkty które jeszcze masz :? Nie odbierz tego postu źle, ale przyznaj jak to jest?:P
Oczywiście widać że chyba wiesz o czym piszesz ale odnoszę wrażenie że przypiąłeś się deczko do „HW”
Fakt sam napisałem że nie radzi sobie w 112l ale to może jest problem wkładów(mam ostry kocioł w końcówce roku i chyba już nie zdążę po eksperymentować z tym w tym roku), a więc nie rozwieję wątpliwości swych!
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Zakup filtra

#29

Post autor: jgoluch »

Najbardziej zastanawiają mnie mnogie dobre opinie...
Oczywiście pomijając fakt wyłamujących się uchwytów od koszyka.
Szczerzę to też boję się, że nie ma części zamiennych do niego.
Choć liczę na niską awaryjność... a tutaj jest potencjalnie wątpliwe.
Przyzwyczaiłem się do 10-letnich urządzeń, które po wyczyszczeniu nadal działają.
Choć nie powiem, aby były tak skomplikowane i zaawansowane jak taki filtr.
No i cena.. 130pln za duży filtr + komplet wkładów.
Myślę nadal także nad tym UNIMAXEM...
Szukam też używek po alledrogo.
Chyba wstrzymam się do końca roku z tym fantem.
Nie mniej jednak dziękuję wszystkim za porady, które są dla mnie bardzo cenne!

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#30

Post autor: FAUNAZOO »

wycz,
mam też filtry jbl-a jak chcesz ;)
A tak na poważnie, To jak zaznaczyłeś jestem upadającym sklepem i robię wyprzedaż dlatego napisałem że mam unimaxa za 230zł (co jest chyba najlepszą ceną w Warszawie) tylko dlatego aby zobrazować że dajemy 100zł wiecej i mamy porządny filtr.
wycz pisze:Oczywiście widać że chyba wiesz o czym piszesz ale odnoszę wrażenie że przypiąłeś się deczko do „HW”
wycz pisze:Fakt sam napisałem że nie radzi sobie w 112l ale to może jest problem wkładów(mam ostry kocioł w końcówce roku i chyba już nie zdążę po eksperymentować z tym w tym roku), a więc nie rozwieję wątpliwości swych!
filtr który ma 1000L przepływu w 112L powinien zrobić porządek, nawet jak by był na samych gąbkach.
W poprzedniej firmie sprzedawałem różne filtry chińskie i wszystkie były badziewne (dlatego nie sprzedawałem tandety u siebie w sklepie)
Piszesz że polecam to co mam, owszem polecam to co mam na stanie bo to co uważam za złe nie zamawiam i nie mam tego w sklepie np. tetra i Fluval ( fluval tylko dlatego że lepiej dołożyć parę groszy i kupić eheima)
wycz pisze:Nie odbierz tego postu źle, ale przyznaj jak to jest?:P
jest to tak że wszyscy klienci którzy coś u mnie kupili chyba nie narzekają, kupili towar który im się sprawdza w akwarium, a jak kupowali coś taniego zostali poinformowani o wadach takiego sprzętu.

Co do Unimax-a to z tanich filtrów jest najlepiej wykonany, jest Polski, nie ma najmniejszego problemu z reklamacją lub zakupem części, Jak też pisałem jest najcichszy na rynku.

Wierzyć mi nie musisz, możesz też kupować co chcesz, u kogo chcesz mi generalnie nic do tego. Piszę po prostu że napis Made in China dużo zmienił w akwarystyce i według mnie na gorsze, Jak chcesz to zapraszam do mnie do sklepu to pokarzę Ci różnice w filtrze JBL made in Germany i w JBL-u Made in China.
Chińczyk zrobi wszystko i za każde pieniądze, jednak aby produkt był dobry to tych pieniędzy trzeba na niego trochę wydać, nie tylko na sprzęt ale na serwis, projektantów, inżynierów.

pozdrawiam
Pozdrawiam
Faunazoo
ODPOWIEDZ