Czy te ryby całkiem zeszły na psy

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
piotrek78
Zapaleniec
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 19, 2012 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Czy te ryby całkiem zeszły na psy

#1

Post autor: piotrek78 »

Witam,
Jakie macie doświadczenia z rozmnażaniem glonojadów? mam 2 pary z różnych źródeł, kolejny raz wypłynęły młode. I kolejny raz prawdziwych kropkowanych maluchów jest tylko kilka a reszta to brązowo-żółte szczurki. Jak to jest ? Zaznaczam jeszcze raz każdy glonojad jest gdzie indziej kupiony...
Follow the rabbit
Posolone ;)
Awatar użytkownika

probielany
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:23 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Emil
Płeć:

Re: Czy te ryby całkiem zeszły na psy

#2

Post autor: probielany »

U mnie rozmnażają się popularnie zwane "zbrojniki niebieskie" (które tak naprawdę nimi nie są, ale każdy tak je nazywa) i sczerze powiem, że mam tylko jednego młodego z kropkami w kolorze żółto-brązowym. Zostawiłem go sobie bo ładnie wygląda. Sprzedałem już w sumie ok 400 sztuk (fakt, że małych), ale nie widziałem drugiego takiego.
375 - BW
Więcej na razie nie będzie !
Awatar użytkownika

Autor
piotrek78
Zapaleniec
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 19, 2012 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy te ryby całkiem zeszły na psy

#3

Post autor: piotrek78 »

Hehe to znaczy ja ciemny i nie poznał się na wyjątkowości tego co mam :what:
Follow the rabbit
Posolone ;)

Aleksander Stefaniak
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: sob sty 05, 2013 8:32 pm
Telefon: 502678377
Lokalizacja:

Czy te ryby całkiem zeszły na psy

#4

Post autor: Aleksander Stefaniak »

U L144 czyli Ancistrusa sp występuje duża różnorodność odmian barwnych (brązowy, albinos, złoty itd) oraz odmiany z długimi i krótkimi płetwami. Pamiętajcie że to dalej ten sam gatunek. Krzyżówki między odmianami dają czasem kolorowe potomstwo ale i dwa ciemne zbrojniki mogą dać kolorowe potomstwo jeśli są heterozygotami. Proszę przypomnieć sobie prawa dziedziczenia Mendla
i pac macie odpowiedź jak wół.
Mam nadzieję że choć trochę pomogłem
Obrazek
ODPOWIEDZ