Problem w akwarium davi11

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#31

Post autor: davi11 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Parametry wody sa idealne bo testowalem wode w sklepie dzis wszystko jest w normie, juz muwilem ze z temp to byl wypadek I od tego zaczely sie klopoty zdechla polowa zalogi. Teraz prosze tylko o wskazowki jak poleprzyc im warunki plastiku juz pomalu sie pozbywam , biale kropki zaczynaja znikac z rybek, napowietrzanie jest dobre. Filtr dziala 24/7 temp. 27, 5.
Aktualna obsade podam pozniej ,

YouTube channel davi903

Kiperka

Problem w akwarium davi11

#32

Post autor: Kiperka »

Dein pisze:Problem w tym, że większość ludzi najpierw coś robi, a po fakcie pyta, co jest niedobrze. Mając własną tezę zresztą i nie przyjmując do wiadomości innych opcji.
Tutaj się z Tobą zgodzę. Już były tu przypadki, kiedy ktoś walczył z chorobą w akwarium i przy okazji kupował nowe rybki, które często tego nie przeżywały - stąd moja uwaga, aby o nowych rybach w tej chwili zapomnieć.

Davi11 powinien się skupić na stworzeniu odpowiednich warunków - jak widać już zaczął. Nie ma co krytykować, bo na początku każdy popełnia błędy.
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#33

Post autor: davi11 »

Musze przyznac ze zywe wyglada naprawde duzo ladniej , tylko teraz powiedzcie mi czy roslinki poyrzebuja jakiejs specjalnej opieki czy poprostu maja sobie tam rosnac , albo jakis link gdzie moge o tym poczytac.
A to jest moja aktualna obsada

Tetras x3
glass catfish x1
guppy x 3

Gouramic x1 --- podejzana o mordy I podgryzanie innych

Female fighter x1
Red sword tail x1
Angel fish x2
Molly x1
Tiger barbs x1
Bristlenose pleco x1

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#34

Post autor: davi11 »

Dwie nowe roslinki prosze o podanie mi nazw
Obrazek

YouTube channel davi903

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#35

Post autor: pkucaba »

Po prawej jeśli się nie mylę Vallisneria spiralis - Nurzaniec śrubowy
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#36

Post autor: saintpaulia »

Nurzeniac śrubowy ma liście proste - paradoksalnie.
Lewa: bacopa (caroliniana? monierii?), prawa: vallisneria americana mini twister?
Awatar użytkownika

ewelcia
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 10:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem w akwarium davi11

#37

Post autor: ewelcia »

davi11 pisze:Musze przyznac ze zywe wyglada naprawde duzo ladniej , tylko teraz powiedzcie mi czy roslinki poyrzebuja jakiejs specjalnej opieki czy poprostu maja sobie tam rosnac , albo jakis link gdzie moge o tym poczytac.
No brawo!
Czy mam rozumieć, że ty w dalszym ciągu nie wiesz co robisz? 0_0 No jak możesz kupować nie wiedząc co...
Masz całościowy plan działania? Przedstaw go proszę. Zobaczymy co kombinujesz.
Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#38

Post autor: davi11 »

Nie kupuje niewiadomo co,tylko nazwy ktore ktos nie moze mi napisac , tez moge ci powiedziec co mi powiedzial ale nie wiem jak to napisac , dziwne? Ale angielskie ;) speling dziwnych tropokalnych nazw jest trudne dla nich a co dopiero dla mnie , mysle ze roslinla nie zje jedna drugiej I dobor rosli ek nie jest zly , a jzeli to ma znaczenie to prosze mi powiedziec zanim wymienie csly plastic

YouTube channel davi903

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#39

Post autor: pkucaba »

Hmm przy roślinkach dobrze wiedzieć wcześniej jakie mają wymagania. Bo później możesz być rozczarowany, gdy część po prostu nie przyjmie się i zgnije... Trochę szkoda pieniędzy na gatunki których nie będziesz w stanie utrzymać.
Dobrze też mieć jakiś plan na zagospodarowanie akwarium, chociaż w Twoim przypadku może być to trudne. Skoro w sklepie nie wiedzą co sprzedają. :)
Co do samej aranżacji ja się nie wypowiadam, bo jestem wyjątkowo nieodpowiednią osobą...

Dein

Problem w akwarium davi11

#40

Post autor: Dein »

Wymiękam. Rośliny nie są w koszyczkach, a tak się gapię na fotę Twojego akwa i wygląda na to, że warstwa gravel jest zbyt cienka, żeby cokolwiek zdołało się ukorzenić i pozostać na przewidzianej pozycji.
Nie wydawaj na razie więcej kasy na rośliny, zwolnij z zakupami. Wylecz zwierzęta, potem albo dosyp tego różowego, jeśli się mocno przywiązałeś albo wymień podłoże na wcześniej polecone. Warstwa podłoża musi być gruba na co najmniej 5-8 cm, żeby sadzonki mogły wytworzyć zdrowy system korzeniowy.
Te rośliny, które już masz, nie są wymagające i wystarczy im światło standardowe oraz minimalne zabiegi pielęgnacyjne, ale zastanawiam się, jak sobie poradziłeś z sadzeniem. Posadziłeś w ogóle czy takie powiązane w pęczki włożyłeś do akwarium i jakoś się trzyma?

Dociera do mnie dopiero, że nawet sposób sadzenia roślin i kolejność wykonywania czynności to rzeczy mało oczywiste.
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#41

Post autor: davi11 »

Takie powiazane wsadzilem w gravel I podsypalem troszke grubsza warstwe , zle? :(

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#42

Post autor: Drottnar »

Źle. Należy je rozwiązać i dopiero sadzić. Można w kępie, ale nie tak ciasnej i bez żadnych gumek i innych spinaczy.
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#43

Post autor: davi11 »

Ok juz sie biore za to.

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#44

Post autor: davi11 »

Zielono :)

Obrazek

YouTube channel davi903

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#45

Post autor: pkucaba »

Dobrze... Krok po kroczku i będziesz miał prawdziwe akwarium. ;)

Nie mogę się doczekać zmiany podłoża hihi
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#46

Post autor: davi11 »

Kurcze hmmmm z tym podlozem, a jezeli dokupie go wiecej zeby bylo lepiej dla roslinek, grubsza warstwa , bo moze faktycznie jest go za malo ,
Zrobilem zdjecie gravel z bliska
Obrazek

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

ewelcia
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 10:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem w akwarium davi11

#47

Post autor: ewelcia »

Tak żwirku jest za mało. Musisz dosypać.
Ostatnio zmieniony ndz mar 24, 2013 2:22 pm przez ewelcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Dein

Problem w akwarium davi11

#48

Post autor: Dein »

Z bliska gravel jest jeszcze śliczniejszy.
Podejrzewam, że roślinie nie zaszkodzi i jeśli będzie go wystarczająco gruba warstwa, nieźle się w tym ukorzenią. Jeśli masz go już jakiś czas i rybom też nie szkodził, pozostaje kontrolować parametry wody i pozbyć się go, gdyby woda stawała się podejrzanie twarda. Bo nie wiesz, z czego ten gravel? To jest barwiony kwarc, totalny syntetyk, czy insza cholera? Na opakowaniu nie napisali?

Wygląd to kwestia gustu a większość osób, które mają akwaria po to, żeby obcować z naturą, będzie Twój gust krytykować. Ważniejsze jest to, czy gravel nie ma szkodliwego wpływu na to, co w akwarium żyje.

Wypatrzyłem jeszcze muszelki u Ciebie. Muszelki zatwardzają wodę, co jest niekorzystne. Podobne właściwości mogą mieć niektóre ozdoby akwariowe. Można sobie przeprowadzić próbę - wyciągnąć podejrzaną rzecz, pokapać na nią octem i obserwować, czy się pieni/ syczy. Jeśli cokolwiek się dzieje, trzeba zakładać, że materiał będzie wchodził w reakcje chemiczne i wpływał niekorzystnie na warunki w akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#49

Post autor: davi11 »

Sprawdziłem rzeczy z akwarium metoda octowa wszystko ok

YouTube channel davi903
Ostatnio zmieniony ndz mar 24, 2013 2:21 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: błąd mnie raził
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#50

Post autor: davi11 »

Rybki czuja sie lepiej poznikaly biale kropki , owszem duzo rybek zdechlo ale byla to wina spadku temp. A nie podloza I plastiku w akwarium, zaczeliscie pisac o polepszeniu waronkow to staram sie to robic . Akwarium mam juz jakies kilka miesiecy I nigdy sie tu nic nie dzialo ,zawsze czysta woda testowana raz w tygodniu , problem zaczal sie po spadku temp. Staram sie polepszyc warunki rybkom jak tylko moge , moze sie myle ale calkowity restart chyba nie jest konieczny.

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Odp: Problem w akwarium davi11

#51

Post autor: Drottnar »

Podaj, proszę, parametry wody.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Odp: Problem w akwarium davi11

#52

Post autor: Drottnar »

Muszelki są sztuczne? Bo jeśli nie, to chyba nie ma opcji, żeby nie syczały pod wpływem octu.
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#53

Post autor: davi11 »

Muszelki nie sa sztuczne :) , sprawdzalem plastiki I gravel ,
A parametry moge podac przy nastepnym tescie, nie zabieram wynikow do domu zostaja w sklepie.


YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#54

Post autor: Drottnar »

Też niedobrze. Warto brać do domu i wprowadzać do jakiegoś arkusza. Wtedy możesz obserwować, co się dzieje z woda od strony teoretycznej i wyciągać wnioski że zmian. Muszelki wyjmij.
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#55

Post autor: davi11 »

Ok bede zbieral testy I obserwowal a muszelki wyjme.

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#56

Post autor: davi11 »

Czesc, a jezeli chodzi o swiatlo mam orginalnie zalozone biala t5 18w I bluemoon t5 18w , przedtem z plastikiem to chyba bylo bez roznicy a teraz z roslinkami nie powwinno by troszke mocniejsze swiatlo?

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#57

Post autor: Drottnar »

Światła na razie nie ruszaj. Masz łatwe w hodowli rośliny, więc niech będzie jak jest.

Dein

Problem w akwarium davi11

#58

Post autor: Dein »

Te rośliny, które masz, od biedy dadzą radę. Kabomba może wyglądać dosyć marnie, ale to w ogóle najdelikatniejsza z Twoich roślin i trzeba się liczyć z tym, że zaszkodzić może i niedobór światła i nadmiar amonia i wahania temperatury ewentualne i gravel specyficzny. Reszta to dosyć pancerna zielenina, która przeżywa w siermiężnych warunkach, jeśli dbasz o regularne podmiany wody i nie dopuszczasz za bardzo do głosu glonów.

Jeśli dodasz jeszcze jedną świetlówkę o takiej samej mocy, najlepiej typowo "roślinną", masz już przyzwoite oświetlenie, ale warto też wtedy pomyśleć o dodatkowym zasilaniu nawozami, a przy ambitniejszym podejściu - dodatkowo CO2.
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#59

Post autor: davi11 »

Zaopatrzylem sie tez w bardzo fajna app na adroid "TROPICAL FISH GUIDE POCKET ED."
Bardzo ciekawa I fajnie wykonana. Polecam

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#60

Post autor: davi11 »

Dein podaj prosze jaki link albo powiedz cos wiecej o co2 I nawozach , jak stosowac I w co sie zaopatrzyc.

YouTube channel davi903

Dein

Problem w akwarium davi11

#61

Post autor: Dein »

Bardzo Cię proszę, nie przeginaj. Na tym forum jest cały dział dotyczący roślin.
Radzisz sobie z app na android, to i dasz radę wklepać w google magiczne zaklęcie "rośliny akwariowe nawożenie". Trzymam kciuki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”