Czy nie za wcześnie na Carbo co2 w płynie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
zwirek
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 3:40 pm
Telefon: 604534801
Lokalizacja: Warszawa,Gocławek,Witoliń
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Czy nie za wcześnie na Carbo co2 w płynie

#1

Post autor: zwirek »

1. Kiedy akwarium zostało zalane (data) -22 Listopad 2013
2. Litraż i wymiary akwarium -112 80x35x40
3. Jakie jest oświetlenie (moc-W/L) -0.54w /l
4. Jak długo świecisz (ile godzin) -10-11h
5. Podłoże -żwir 2-5 - pod spodem Florapol
6. Filtracja -wewnętrzna 700l/h gąbka, i był węgiel po czterech dniach zmieniłem na Zeolit ,
7. Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz, np.ogólny, roślinny itd.) -ogólny
8. Rośliny (ile, jakie) -dużo ,jeszcze nie wiem jakie będą docelowo na razie uzbierałem kto co dał od chłopaków na forum - po tygodniu roślinki trochę zbladły
9. Ryby (ile, jakie,) -na razie bez ryb ,są 2 ślimaki , w przyszłości - 10 szt. neon ,3 mieczyki ,3 zbrojniki ,3 molinezje, 3 kiryski,i żona chce koniecznie 3 skalary , mały raczek i parę krewetek -to tak w przybliżeniu
10. Podmianki (jak duże,jak często,jaka woda) - na razie wymieniłem po tygodniu 10 l ,
11. Nawozy (czy podajesz, jakie, ile) -tylko w podłożu jak wyżej
12. CO2 (czy jest, jak dystrybuowane) -jeszcze nic - zastanawiam się nad Carbo co2 ale nie wiem czy nie za wcześnie
13. Parametry wody (aktualne wyniki testów jakie posiadasz) - nie mam,a jakie powinienem mieć
14. Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik - na samym początku dolałem parę kropel wody amoniakalnej
15. Fotka - Obrazek
Opis problemu -roślinki bledną,pomyślałem że może kupić i zaaplikować Carbo co2 - czy nie będzie za wcześnie i poczekać aż woda całkiem dojrzeje , czy może pomoże roślinom ?

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Czy nie za wcześnie na Carbo co2 w płynie

#2

Post autor: pkucaba »

Moim zdaniem podawanie węgla konieczne... wg. dawki producenta
ODPOWIEDZ