[156l] Malezyjski czarny strumień

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Christo
Fanatyk
Posty: 1145
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze

[156l] Malezyjski czarny strumień

#1

Post autor: Christo »

Akwarium zalane i zarybione 15 września 2013 r.

Pojemność: 156l (netto 120l)
Wymiary: 91x49x35h
Oświetlenie: żarówka energooszczędna Kaufland classic 23W 2700K
Filtracja: Eheim classic 2213
Ogrzewanie: Jager 50W
Temperatura: 25*C
Parametry wody: Gh 3, pH 6.8
Podłoże: biały piasek kwarcowy
Dekoracje: drewno, czarne otoczaki, listowie tropikalne
Obsada: Puntius pentazona

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 12, 2014 12:09 pm przez Christo, łącznie zmieniany 1 raz.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1004
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki

Re: [156l] Malezyjski czarny strumień

#2

Post autor: Hooltayos »

Mistrzostwo!
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 18284
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u

Re: [156l] Malezyjski czarny strumień

#3

Post autor: Lech-u »

Jak podmieniasz wodę? Kranówka? Czy dajesz jakieś garbniki?

Kolor zacny!
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


DrRymsza
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 596
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Re: [156l] Malezyjski czarny strumień

#4

Post autor: Akwamaniak.pl »

Tym zbiornikiem podbiłeś moje serce ! Masz dożywotni rabat i gratisy do każdego zamówienia !!
AKWARIUM REWELACJA ! Upajam się każdym centymetrem tego biotopu :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Christo
Fanatyk
Posty: 1145
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze

Re: [156l] Malezyjski czarny strumień

#5

Post autor: Christo »

Lech-u pisze:Jak podmieniasz wodę? Kranówka? Czy dajesz jakieś garbniki?

Kolor zacny!
W zasadzie zbiornik nie wymaga podmian. Wszystko jest tak dobrane, że NO3 samo powoli spada. Czasem coś spuszczę, wtedy uzupełniam tylko RO. Kolorek dzięki wywarowi z szyszek olchy, to wszystko.

-- Pn sty 13, 2014 5:24 pm --
Akwamaniak.pl pisze:Tym zbiornikiem podbiłeś moje serce ! Masz dożywotni rabat i gratisy do każdego zamówienia !!
AKWARIUM REWELACJA ! Upajam się każdym centymetrem tego biotopu :mrgreen:
Dzięki. :mrgreen:
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…

cinek1916
Guru
Posty: 2129
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów

Re: [156l] Malezyjski czarny strumień

#6

Post autor: cinek1916 »

Jesteś mistrzem podwodnego p********ka :!:
Też taki chce :(
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 18284
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u

Re: [156l] Malezyjski czarny strumień

#7

Post autor: Lech-u »

Czarna woda to, jak wszystko, rzecz gustu.
Kiedyś miałem czarne wody (Rio Negro - Amazonka) w 375 litrach. Początkowo byłem oszołomiony efektem. Jednak po jakimś czasie mrok i "nicniewidzenie" odwiodły mnie od tego projektu.
Według mnie akwarium ma cieszyć oko. W ciemnej wodzie widać tyle co w czasie rektoskopii bez włączonej lampy :x . Dlatego, mimo, że Twoja aranżacja mi się podoba, nie powrócę do czarnych wód.

BTW (lekki OT): miałem okazję nurkować w Rio Negro w Brazylii. Mam dwa spostrzeżenia:
1.mnogość życia podwodnego w tych wodach powala - ilość ryb, roślin, korzeni i wszystkiego co buduje ten biotop jest porażająca. Poraża też spotkanie z piraniami Natterera: oko w oko.
2.woda jest tak przesycona garbnikami, że po wyjściu z Rio Negro ciało jest jak nabalsamowane. U Ciebie parametry wody są dość dalekie od Czarnej Rzeki (i słusznie, bo to inny biotop), ale jestem ciekawy jakie są wrażenia "dotykowe" po gmeraniu w Twoim akwarium.
Jaki zapach ma woda?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
Christo
Fanatyk
Posty: 1145
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze

Re: [156l] Malezyjski czarny strumień

#8

Post autor: Christo »

Albo mam nieczułą skórę, albo skład wody daleki o natury (albo jedno i drugie), bo szczerze mówiąc nie czuję różnicy. Nie jestem biotopowym ortodoksem. Woda tu powinna być bardziej kwaśna i miękka i może kiedyś będzie. Liczy się dla mnie przede wszystkim wygląd, a parametry byle były odpowiednie dla ryb. Woda we wszystkich moich bańkach tego typu pachnie po prostu wilgotnym drewnem. Powiedzmy, że jest to zapach neutralny, ani przyjemny, ani nieprzyjemny.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

tkmsledz
Uzależniony
Posty: 650
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek

Re: [156l] Malezyjski czarny strumień

#9

Post autor: tkmsledz »

Jest klimat rewelacjia
ODPOWIEDZ