Prawie jak strumień w Chinach

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: Prawie jak strumień w Chinach

#31

Post autor: sylwekw »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Christo pisze: A co ma ten zbiornik do BW? Ani wystój, ani obsada, ani parametry i kolor wody nie te.
Nie wiem o którym mówisz ... jeśli o tym "strumieniu z kamieniami" to owszem że nic - faktycznie wątek jest o nim ale ja (może trochę niejasno) odniosłem się do pozostałych zbiorników Froscha. To chyba faktycznie było troche jakby nie w temacie ale ponieważ Frosch nie ma drugiego wątku (chyba) więc postanowiłem napisać o tym tutaj bo nie mogłem przemilczeć wrażenia jakie na mnie wywołały - dopisałem w tamtym poście sprostowanie.

Patrząc na nie (te inne zbiornik a nie "strumień") nie zastanawiałem się nad parametrami wody, ale właśnie tak sobie wyobrażam BW: ciemno - półmrok, mnóstwo patyków, liści, szyszek olchy i rybki przemykające między tymi "przeszkodami".

Frosch faktycznie przepraszam, że do wątku o "Strumieniu" wrzuciłem komentarze dotyczące pozostałych zbiorników - może to sygnał, żebyś założył dodatkowy wątek :-)

rudykot
Maniak
Posty: 703
Rejestracja: sob gru 27, 2014 11:00 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Klaudia
Płeć:

Prawie jak strumień w Chinach

#32

Post autor: rudykot »

Jestem za... chętnie zobaczę. Jeśli mają równie magiczny klimat jak ten, to nie mogę się już doczekać.
Awatar użytkownika

Autor
Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Prawie jak strumień w Chinach

#33

Post autor: Frosch »

Ponieważ za jakiś czas będę likwidował zbiornik z tego wątku. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem ryb to proszę o kontakt.
Najchętniej sprzedałbym jako komplet:
6 dorosłych przylg (odłów) Pseudogastromyzon cheni + kilka młodych
2 babki Stiphodon sp.
Za całość chciałbym 60zł
Mogę dołożyć gratis (przy zakupie przylg i babek) kardynałki.

Przylgi muszą trafić do akwarium, które spełnia następujące wymagania:

1. długość minimum 80cm
2. nieogrzewane i otwarte (chłodzenie), nie może stać w mieszkaniu, w którym jest cały rok gorąco
3. dojrzałe (również z tego względu, że żywią się nalotem z kamieni, a którego brak w nowych akwariach)
4. ma silny przepływ wody (turbina lub 2 z końcówką napowietrzającą)
5. z licznymi kamieniami, na których mogą żerować przylgi, z piaszczystym dnem (przylgi zakopują jaja w piasku lub drobnym żwirku)

Osobie, która kupi przylgi mogę oddać otoczaki z akwarium, zielone, porośnięte glonami jak również doradzić, jak się nimi opiekować.

PS Jeśli ktoś chciałby mieć przylgi w mniejszym akwarium (ale nie mniej niż 60cm) oczywiście mogę sprzedać mniejszą ilość ryb. Przylgi nie mogą być w zbyt małym akwarium, gdyż oprócz dużych wymagań tlenowych muszą mieć sporą powierzchnię kamienistego dna do żerowania. Oprócz nalotu z kamieni jedzą też np. tabletki Hikari dla bocji.

Mastnack
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 14, 2022 6:05 am
Lokalizacja: Wa

Prawie jak strumień w Chinach

#34

Post autor: Mastnack »

Szkoda, że ​​zdjęć już nie widać! :hmm:
ODPOWIEDZ