Prośba o pomoc w rozmieszczeniu nóżek

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
WuPe
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Płeć:

Prośba o pomoc w rozmieszczeniu nóżek

#1

Post autor: WuPe »

Do swojego Rio 125 dorobiłem podstawkę na wzór podstawki Juwela, z tym, że 20 cm wyższą i z płyty 18mm, a nie jak oryginał 15mm. Mam nadzieję, że nie odbije się to na wytrzymałości całej konstrukcji. Największy problem sprawia mi jednak rozmieszczenie nóżek/ślizgów :) Nie wiem w którym miejscu je usadowić by szafka stała stabilnie i jednocześnie by płyty nie wyginały się pod ciężarem. Może ktoś ma większe doświadczenie w tym temacie? Poza tym dysponuje dwoma rodzajami ślizgów, pierwsze to plastiki, a drugie plastiki z regulowaną metalową nóżką...

Obrazek
Awatar użytkownika

grlskce
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 12, 2014 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Prośba o pomoc w rozmieszczeniu nóżek

#2

Post autor: grlskce »

Najlepiej na wskazanych liniach, pod deskami pionowymi:

Obrazek

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Prośba o pomoc w rozmieszczeniu nóżek

#3

Post autor: don_Vall »

Taj jak kolega wyżej napisał. Jak nie dasz ich symetrycznie to szafka będzie miała tendencję do przechylenia się w stronę gdzie będzie dłuższy kawałek do krawędzi (u Ciebie po lewej).
Ja bym dał je tuż przy pionowych płytach prostopadłych do dłuższego boku od strony krawędzi (krótszego boku) - będzie stabilniej niż na liniach i będzie je łatwiej zamontować. Na wierzchu wciśnij w otwory silikon i daj zaślepki. W przypadku wycieku/rozlania wody będzie ona trudniej wsiąkała w płytę.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Re: Prośba o pomoc w rozmieszczeniu nóżek

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Mam nadzieję, że nie powtarzam Kolegów.
Sześć nóżek na krańcach linii, na tyle blisko abyś mógł je wkręcić.
Co prawda ja mam identyczną podstawkę pod akwarium i nie mam żadnych nóżek.
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ