Obsada do 260 ze skalarami

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
nemo27
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 18, 2016 11:30 pm
Telefon: 506266720
Lokalizacja: Mława
Na imię mam: Artur

Obsada do 260 ze skalarami

#1

Post autor: nemo27 »

Witam drodzy forumowicze. Mam problem co do obsady nowo założonego akwarium. Ma 260 litrów i chce miec w nim skalary tylko nie wiem ile z jakimi rybami, podpowiecie ?pizdrawiam
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Re: Obsada do 260 ze skalarami

#2

Post autor: mieciu »

Jak to akwarium biotopowe to szukaj z ameryki południowej. Wybór jest przeogromny.
Jak ogólne, to wybór jest jeszcze przeogromniejszy, ale staraj się dopasować ryby z podobnymi wymaganiami co do wody.
Ciężko będzie wypisać ryby które możesz trzymać ze skalarami. Może masz już jakieś upatrzone, to podpowiemy czy mogą być czy nie :-)

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

Obsada do 260 ze skalarami

#3

Post autor: Witek »

Napisz coś więcej...
fotka zbiornika, jaka filtracja, jaką chcesz trzymać temperaturę - jaka grzałka...
jakie oświetlenie czy chcesz mieć rośliny, jakie masz podłoże... dużo pytań...
Jak skalary to BW (czarne wody, piach prawie brak światła i roślin za to dużo korzeni i liści) ale nie wiem czy Cię to bawi... :lol:

Autor
nemo27
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 18, 2016 11:30 pm
Telefon: 506266720
Lokalizacja: Mława
Na imię mam: Artur

Obsada do 260 ze skalarami

#4

Post autor: nemo27 »

Temperatura 27 stopni mam trochę korzeni ale nie mam liści nie wiem jakie liście mogę wrzucic rośliny mam dwie kryptokoryny filtracja unikax 250 i aquael turbo 2000 wkłady jak w standardzie a oświetlenie jest takie jak w akwariach aquael glossy bo takie właśnie mam chciałbym takie ryby z jakimi skalary żyją w naturalnym środowisku pozdrawiam

-- Pt lut 19, 2016 9:37 pm --

Temperatura 27 stopni mam trochę korzeni ale nie mam liści nie wiem jakie liście mogę wrzucic rośliny mam dwie kryptokoryny filtracja unikax 250 i aquael turbo 2000 wkłady jak w standardzie a oświetlenie jest takie jak w akwariach aquael glossy bo takie właśnie mam chciałbym takie ryby z jakimi skalary żyją w naturalnym środowisku pozdrawiam

Mateus
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: pt sty 02, 2015 11:52 pm
Lokalizacja: Pruszków-Warszawa
Płeć:

Re: Obsada do 260 ze skalarami

#5

Post autor: Mateus »

Jako "zestaw denny " możesz pomyśleć o ławicy kirysów, ja proponuję Sterby. Popatrz i poczytaj o nich w necie. Jak ci podpasują, możemy się dogadać w kwestii ławicy np 10-20 sztuk

poniżej mój "kiryśnik"
Obrazek

kiryskom najlepiej na piaszczystym podłożu.

Autor
nemo27
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 18, 2016 11:30 pm
Telefon: 506266720
Lokalizacja: Mława
Na imię mam: Artur

Obsada do 260 ze skalarami

#6

Post autor: nemo27 »

Tak myślałem o takiej lawicy a ile byś chciał za 15 szt. A jak u nich z rozmnażaniem? Napisz coś o nich

Mateus
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: pt sty 02, 2015 11:52 pm
Lokalizacja: Pruszków-Warszawa
Płeć:

Re: Obsada do 260 ze skalarami

#7

Post autor: Mateus »

W kwestii rozmnażania kirysków to już od dłuższego czasu chodzi mi po głowie napisania jakiegoś obszerniejszego posta, ale jakoś się nie mogę zebrać :). Generalnie u mnie dosyć często, co kilka tygodni, przystępują do tarła, i bez problemu idzie je odchować i wykarmić na najprostszej karmie dla narybku.
Teraz zerknąłem na twoją lokalizację i tu widzę pewien problem, bo u mnie wchodzi w grę tylko Grodzisk Mazowiecki, Pruszków lub Warszawa na Połczyńskiej - jeśli to nie problem to reszta na priv.

Autor
nemo27
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 18, 2016 11:30 pm
Telefon: 506266720
Lokalizacja: Mława
Na imię mam: Artur

Obsada do 260 ze skalarami

#8

Post autor: nemo27 »

Czy ma ktoś jeszcze pomysł na obsadę ze skalarami? Proszę o napisanie swoich pomysłów pozdrawiam
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Obsada do 260 ze skalarami

#9

Post autor: marcinzabki29 »

Nie wiem czy to dobry pomysł, u mnie pływają z Tęczankami.
Żyją razem u mnie pół roku, a akwarium kupiłem z żywym inwentarzem i też długo były razem.
Na pewno jak będą razem to zapomnij o rozmnażaniu.
Pozdrawiam Marcin

Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Re: Obsada do 260 ze skalarami

#10

Post autor: Zbyszek »

U mnie skalary pływają z ziemiojadami czerwonogłowymi (Geophagus steindachneri) - to jedne z najspokojniejszych ziemiojadów i rosną do niewielkich rozmiarów i ze zbrojnikami - popularnymi Ancistrus'ami sp.

Nie wiem ile planujesz sztuk (par) skalarów ? Zbiornik jest nie za duży - proponuję 3 pary. Temperatura 27 st. tylko do rozmnażania, "na co dzień" optymalna temperatura 23-24 st.C - skalary nie będą "myślały" o tarle i będą spokojniejsze - unikniesz walk między dobranymi parami. Zamiast kryptokoryn proponuję żabienice - będzie bardziej biotopowo :).

Autor
nemo27
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: czw lut 18, 2016 11:30 pm
Telefon: 506266720
Lokalizacja: Mława
Na imię mam: Artur

Obsada do 260 ze skalarami

#11

Post autor: nemo27 »

A udało Ci się rozmnażać skalary?

-- Pn lut 29, 2016 3:51 pm --

Ponawiam tema skalary i odrazu pytanie skalary i palety razem w jednym zbiorniku mogą być?
ODPOWIEDZ