Zmiana w akwarium, wahania.

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21848
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Zmiana w akwarium, wahania.

#151

Post autor: Lech-u »

Ostatni post z poprzedniej strony:

miro pisze: stuknij, puknij i zobaczysz że nic się nie stanie
Szczerze nie polecam takich zabaw.
miro pisze: Szkło jest twarde
i kruche.

U mnie było ponad 50 kg kamieni. Jeden na drugim.
Pod spodem dałem taką wkładkę do zlewu.
Po 10 latach jak ją wyciągnąłem, to tylko trochę kolor straciła (albo raczej nabrała nowych kolorów).

PS. Jeszcze w życiu nie widziałem tylu "wahań" przy zakładaniu nowego akwa!
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

denkmal
Uzależniony
Posty: 551
Rejestracja: wt lut 09, 2016 6:53 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

Zmiana w akwarium, wahania.

#152

Post autor: denkmal »

Marcinzabki - jeśli boisz się punkowego nacisku kamienia (kamieni) to podklej je delikatnie na sylikonie akwarystycznym.
Kamieniom będzie "miękko" i ciężar się rozłoży nieco :)

A ja robię swój zasysacz :P ... dziwnie wyszedł... dorobiłem "karmnik" ... wyszło coś w styłu "na potęge posępnego czerepu" :P :D ... w sensie coś na chudej nóżce :P - jak obrobię się trochę to założę wątek i będe wrzucać zdjątka :) - ten ceresit CX5 starsznie szybko wiąże, jak się rozrobi taką gęstą masę - poniżej 2 minut (szybciej niż gips budowlany) - natomiast taki bardzo rzadki ... czyli CX5 rozrobiony do gęstości rzadkiej farby schnie dość długo. Trochę mi grota popękała - ale nic to :P ... pomaluje jeszcze prarę razy :P
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Zmiana w akwarium, wahania.

#153

Post autor: marcinzabki29 »

Lech-u pisze: jeszcze w życiu nie widziałem tylu "wahań"
To wszystko przez to, że mam jeszcze czas, bo nie wszystko przygotowane.
Gdyby nie to, to już by stało i co najwyżej, pochwaliłbym się efektem końcowym :P
Ostatnio zmieniony wt gru 20, 2016 4:56 am przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Zmiana w akwarium, wahania.

#154

Post autor: Limak86 »

marcinzabki29 pisze: Zwykłą matę pod akwarium?
A nie masz obaw, że może mieć wpływ na wodę?
Pomysł zaczerpnąłem z jakiegoś forum, chyba tanganickiego, tam nikt nie zgłaszał problemów. Ja również mam to zastosowane już ze 2 lata i nie obserwowałem żadnych negatywnych efektów na obsadę.
Wyjmowałem natomiast kiedyś taką matę po miesiącach użycia (jakieś przestawianki robiłem) i widziałem masę wgnieceń itp w miejscach gdzie skałki miały jakieś wystające kawałki (a serpentynit którego używam ma ich sporo). Nie wyobrażam sobie żeby taka cienka kratka "zlewowa" się sprawdziła, z kolei styropian łatwo się skubie. Mata wydaje mi się najlepszym wyjściem (albo taka kratka z filtra podżwirowego wydaje się również pozbawiona wad).
Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Zmiana w akwarium, wahania.

#155

Post autor: marcinzabki29 »

Limak dzięki, takiego wytłumaczenia oczekiwałem.
O ile kamienie nie są duże, jak wcześniej pisałem, to aranżacja waży kilkanaście kilo, a podstawa jest mała, więc obawiałem się nacisku punktowego. Zastosuje matę, akurat mam :)
Ostatnio zmieniony wt gru 20, 2016 2:56 pm przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ