Pielęgnice niebieskołuskie - ubarwienie

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary

Autor
Kasia155
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 10, 2021 5:13 pm
Lokalizacja: Kielce

Pielęgnice niebieskołuskie - ubarwienie

#31

Post autor: Kasia155 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ok. A teraz co powiecie mi o tym zdjęciu. Samiec wybarwil się od wczoraj i gania wszystkie ryby.
https://www.dropbox.com/s/pjphyoav71chp ... d.jpg?dl=0
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Pielęgnice niebieskołuskie - ubarwienie

#32

Post autor: Tygrys »

Film fajny,ale brzanki sumatrzańskie tu taj nie pasują.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pielęgnice niebieskołuskie - ubarwienie

#33

Post autor: Lech-u »

Kasia155 pisze: sob sty 23, 2021 2:00 pmSamiec
U mnie nie działa link.
Użyj Imgur do wstawienia zdjęć.

Autor
Kasia155
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 10, 2021 5:13 pm
Lokalizacja: Kielce

Pielęgnice niebieskołuskie - ubarwienie

#34

Post autor: Kasia155 »

Obrazek
Sorki ze nie odpisywałam. Utworzyła nam się para. Jest pięknie wybarwiona. Jednak mamy problem bo dwa samce które zostały ciągle są ganiane i się chowają. Szukamy im nowego domu a.w ostateczności oddamy do sklepu. A mam pytanie. Czy myślicie ze jeżeli dołożymy jedną bądź dwie samice to sytuacja się wyklaruje ? Czy para ktora obecnie "rządzi " w akwa nie da już spokoju pozostalym pielęgnicą?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pielęgnice niebieskołuskie - ubarwienie

#35

Post autor: Lech-u »

Zdjęcia bardzo ładne i ryby też. Warto je umieścić w Atlasie Fotograficznym Zwierząt FAWA

Co do ilości i dodatkowych samic:
To akwarium jest "łyse". To są dość agresywne (w czasie tarła) ryby, więc na pewno przy braku dużej ilości kryjówek dominująca para może nawet zatłuc inne ryby tego gatunku.
Jeśli chcesz więcej tych ryb, to na pewno trzeba pamiętać, że ta ryba osiąga ponad 20 cm długości, więc akwarium musi być duże.

Więc obecnie najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie nowego domu dla niechcianych osobników. Ale to według mnie może poczekać do pierwszego tarła. Bo potem może się jeszcze zmienić układ partnerski i powstanie inna para. To jeszcze młodziaki!

Autor
Kasia155
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 10, 2021 5:13 pm
Lokalizacja: Kielce

Pielęgnice niebieskołuskie - ubarwienie

#36

Post autor: Kasia155 »

Nie wiem co to znaczy że akwarium jest łyse 😅 kryjówek pod kamieniami i przy tylnej szybie jest dosyć dużo. Dorzucę jeszcze kamieni z prawej strony akwarium tam gdzie wlasnie siedzą pozostałe pielęgnice. Rosliny również są jeszcze małe i zastanawiam się czy nie dodać jeszcze jakiś żeby szybciej się rozrosły. Dodam zdjecia i opis tych pielęgnic do Atlasu Bo widzę że jeszcze tego rodzaju tam nie ma. Tylko musze trochę weny poszukać 😅. Ogólnie na Polskich forach akwarystycznych jest bardzo mało informacji o tych rybach. Ale z dnia na dzień wiem o nich coraz więcej. Obrazek
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Pielęgnice niebieskołuskie - ubarwienie

#37

Post autor: aquilamp »

Na twoim miejscu zrezygnował bym z ostrych kamieni. Poszukaj bardziej obtaczanych. Duże ryby bywają płochliwe. Mogą się o nie porozbijać.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pielęgnice niebieskołuskie - ubarwienie

#38

Post autor: DanielP »

Po pierwsze bardzo się cieszę, że masz osobniki dwóch płci. Opłacało się poczekać :D Zgadzam się z moimi przedmówca mi w kwestii obsady. To są młode ryby i poczekaj na kolejne tarło. Jeżeli para będzie nadal trzymała się razem to pozostałe sztuki oddaj lub sprzedaj. To akwarium będzie zbyt małe dla dwóch par. Odpowiednio zagracony zbiornik dla pielęgnic powinien wyznaczać im rewiry, nie tylko przy samym dnie ale też i zajmować pewną wysokość słupa wody. Przy dnie proponował bym zastosować okrągłe otoczaki a nieco wyżej jakiś korzeń. Resztę wypełnią rośliny, gdy urosną. Takie zabiegi pozwolą wyznaczyć rewiry pomiędzy obecna obsadą ale i również wtedy, gdy w zbiorniku zostałaby tylko parką i gdy chociażby samica chciałaby odpocząć od samca po tarle.

Autor
Kasia155
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 10, 2021 5:13 pm
Lokalizacja: Kielce

Pielęgnice niebieskołuskie - ubarwienie

#39

Post autor: Kasia155 »

Niestety na tą chwilę nie mam możliwości zmienić kamieni Bo u nas nie ma gdzie kupić i ogólnie narazie finasow brak 😆Poza tym ryby narazie czują się dobrze i kolejną zmianę obiecałam sobie za pół roku lub za rok. Wczoraj udalo nam się oddac pozostałe dwa samce ... Nie mogliśmy patrzeć jak się męczą... oba siedzialy za wewnętrznym filtrem .. w pozycji pionowej... jak tylko się wychyliły to odrazu byl atak dobranej parki... no i ogolnie juz starczy narazie stresów w akwarium. Niech odetchną trochę...😊dziekuje za podpowiedzi😊 i w ogóle za zainteresowanie tematem. Z czasem wrzucę coś do Atlasu tylko trochę się do tego przygotuje . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pielęgnice niebieskołuskie - ubarwienie

#40

Post autor: Lech-u »

Kasia155 pisze: pt sty 29, 2021 9:18 am Z czasem wrzucę coś do Atlasu tylko trochę się do tego przygotuje .
Dołóż po prostu zdjęcia do istniejącego tematu: Pielęgnica niebieskołuska - Rocio octofasciata
ODPOWIEDZ