Mapa FAWA

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Mapa FAWA

#1

Post autor: Lech-u »

Od niedawna mamy na FAWA nową, zmodernizowaną Mapę FAWA.
Widoczna jest w menu pod logo (banerem) FAWA na górze strony forum (tu jest Mapa FAWA).
Dostępna jest dla użytkowników, którzy podali swój kod pocztowy w swoim profilu użytkownika.

Mapa FAWA pokazuje trzy warstwy (można je przeglądać razem lub osobno w zależności od potrzeb):
1. Użytkownicy FAWA - widać wszystkich, którzy podali swój kod pocztowy.
2. Punkty napełniania butli dwutlenkiem węgla CO2 (a także punkty wymiany butli) - to są punkty wpisane przez użytkowników w wątku Nabijanie butli CO2 w Warszawie i okolicach
3. Sklepy akwarystyczne - to są sklepy wskazane przez użytkowników w wątku Mapa sklepów zoologicznych w Warszawie i okolicach

Mapa obecnie prezentuje się tak (to tylko Print Screen):
Obrazek

Mapa FAWA daje sporo możliwości. Możemy wyszukiwać użytkowników, punkty CO2 i sklepy. Możemy sprzwdzić, któ z FAWA mieszka w naszej okolicy i w jakiej odległości od nas. Każdy użytkownik znajdujący się na mapie może wyszukiwać innych użytkowników w określonych odległościach od 1 km do 100 km (0,6 mil - 62 mil) wokół swojej pozycji. Wyniki są wyświetlane z nickami i odległościami w kolejności rosnącej. Nick działa jako łącze do profilu odpowiedniego użytkownika, który zostanie otwarty w nowej karcie przeglądarki.
Wprowadzanie lub zmiana kraju i / lub kodu pocztowego odbywa się w profilu użytkownika, przez niego samego lub przez administratora. Jeśli kraj i kod pocztowy zostaną podane podczas rejestracji (domyślnie), odpowiedni użytkownik zostanie dodany do mapy użytkownika podczas aktywacji, jeśli można określić współrzędne.
Użytkownicy, którzy nie podają tych danych (kodu pocztowego i kraju), nie są uprawnieni do przeglądania Mapy FAWA, dlatego zaimplementowana jest bardzo podstawowa ochrona prywatności (użytkownicy, którzy nie chcą podawać tych danych, nie są uprawnieni do przeglądania danych innych osób).

Zachęcam wszystkich do zabawy i umieszczenia swojego kodu pocztowego (który nie wskazuje nigdy dokładnej lokalizacji użytkownika FAWA, a jedynie "okolice"). Już w tej chwili prawie 200 osób jest na Mapie FAWA. Są nawet osoby zza granicy.

Zobaczcie sami i dołączcie do Mapy FAWA!!!

PS. Ponieważ jestem oficjalnym tłumaczem na język polski aplikacji tej mapy, proszę o wskazywanie wszelkich błędów językowych, stylistycznych lub innych. Chętnie poprawię te błędy na Mapie FAWA
Awatar użytkownika

K-bomba
Zapaleniec
Posty: 227
Rejestracja: czw mar 18, 2021 8:53 am
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Mapa FAWA

#2

Post autor: K-bomba »

:oklaski:
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Mapa FAWA

#3

Post autor: Lech-u »

Jeśli ktoś zna punkt z CO2 lub sklep akwarystyczny, którego jeszcze nie ma na naszej Mapie FAWA, to proszę o informację.
Dopiszę do Mapy FAWA.

A po kliknięciu danego punktu na Mapie FAWA pojawiają się dodatkowe informacje, np. adres, telefon, godziny otwarcia, adres strony www i inne.
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Mapa FAWA

#4

Post autor: Kenross »

A ja na mapie nic nie widzę :( znaczy się z punktów POI nie widzę.
Widzę tylko użytkowników.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Mapa FAWA

#5

Post autor: Lech-u »

Kenross pisze: pt kwie 16, 2021 9:29 pm znaczy się z punktów POI
Na Mapie kliknij w prawym górnym rogu w taką ikonkę. Tam są warstwy mapy i wybierz to co chcesz widzieć.
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Mapa FAWA

#6

Post autor: Kenross »

No i działa... dzięki. Tak myślałem... że to ze mnie głąb, a nie że coś nie działa :)
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Mapa FAWA

#7

Post autor: Lech-u »

A może dodamy do Mapy FAWA także punkty robienia akwariów na zamówienie?
Mamy już sklepy, mamy punkty CO2 Ale nie mamy punktów robienia szkiełek.

Myślicie, że to dobry pomysł?
Awatar użytkownika

K-bomba
Zapaleniec
Posty: 227
Rejestracja: czw mar 18, 2021 8:53 am
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Mapa FAWA

#8

Post autor: K-bomba »

i robienia szafek. Ja się przy swojej narobiłem, a gdybym miał sprawdzonego stolarza to chętnie bym skorzystał.
Może jakoś ogólnie "usługa" szklarz, stolarz, elektryk?

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Mapa FAWA

#9

Post autor: r10 »

Lech-u pisze: wt sie 24, 2021 9:31 pmnie mamy punktów robienia szkiełek
Niektóre "punkty" to prywatni zleceniobiorcy, nie wiem czy chcą reklamy dla US ;-)
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Mapa FAWA

#10

Post autor: Lech-u »

Lech-u pisze: wt sie 24, 2021 9:31 pm do Mapy FAWA także punkty robienia akwariów na zamówienie
Dodałem. Ale mamy zaledwie 7 takich miejsc.
Może ktoś jeszcze zna godnego polecenia wykonawcę akwariów?

Na mapie są zaznaczone żółtymi trójkącikami.

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Mapa FAWA

#11

Post autor: r10 »

Czy udałoby się wyróżnić odrębnym znacznikiem sklepy sprzedające żywy pokarm?
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Mapa FAWA

#12

Post autor: Lech-u »

r10 pisze: śr wrz 22, 2021 3:32 pm Czy udałoby się wyróżnić odrębnym znacznikiem sklepy sprzedające żywy pokarm?
Teoretycznie tak. Tylko kto zweryfikuje czy w danym sklepie mają żywca?

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Mapa FAWA

#13

Post autor: r10 »

Lech-u pisze: śr wrz 22, 2021 4:47 pmkto zweryfikuje czy w danym sklepie mają żywca?
My :-).
Pamiętam, że kiedyś kupowałem w "Rybce" (ul. Wólczyńska), przy jakiejś okazji tam wpadnę.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Mapa FAWA

#14

Post autor: Lech-u »

r10 pisze: śr wrz 22, 2021 8:35 pmMy
Trzebaby zweryfikować wszystkie.

Inaczej to nie ma sensu.

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Mapa FAWA

#15

Post autor: r10 »

kupowałem w "Rybce" (ul. Wólczyńska)
Aktualnie (jesień 2021) sprzedają żywy (szklarkę, ochotkę, tubifeks) w "Rybce" (1,50/dag lub za woreczek), dostawy mają w piątki.
Dodano do tego postu po 4 miesiącach 6 dniach 3 godzinach 49 minutach 20 sekundach
Na olx pojawił się sklep cytuję: "FishRoom - Salon akwarystyki profesjonalnej zaprasza Państwa do zakupów w naszym sklepie oraz skorzystania z usług zakładania i serwisowania akwariów słodkowodnych. Sklep znajduję się na ulicy Borzymowska 43 wejście od ulicy Gościeradowskiej
Uwaga oferta oraz ilość ryb stale się zmieniają! Przed zakupem prosimy o wiadomość w sprawie dostępności produktu.
"
Czy ktoś już tam robił zakupy?
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
ODPOWIEDZ