Helmet - jak poznać, że żyje?

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
aska88
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 9:57 am
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Helmet - jak poznać, że żyje?

#1

Post autor: aska88 »

Mam za sobą nieudaną kurację wodą utlenioną w akwarium, która kosztowała życie kilku rybek i stada krewetek. Kuracja i zgony miały miejsce w ostatni weekend. W zbiorniku mieszkają też 4 helmety. Po dodaniu wody utlenionej przestały się ruszać i zamknęły w skorupkach. Jako początkujący hodowca myślałam, że także straciły życie, więc w poniedziałek odłowiłam je do innego pojemnika. Dziś zauważyłam, że jeden wszedł na ściankę, a dwa mają odrobinę uchylone klapki, dodatkowo na dnie pojawiły się też odchody. O ile ten pierwszy przeżył (skoro się przemieszcza?), to czy tamte dwa też żyją? Przerzuciłam całą trójkę z powrotem do akwarium (woda już podmieniona i uzdatniona). Jeden siedzi zamknięty, dwa mają lekko uchyloną klapkę. Żaden nie śmierdzi - sprawdzałam. Czy jest szansa, że jeszcze z tego wyjdą? Czwarty póki co został jeszcze w osobnym pojemniku, bo jest cały czas zamknięty.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Helmet - jak poznać, że żyje?

#2

Post autor: DanielP »

Jest taka szansa. Musisz poczekać i je obserwować.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Helmet - jak poznać, że żyje?

#3

Post autor: Lech-u »

aska88 pisze: wt maja 18, 2021 9:12 am zamknęły w skorupkach.
Tam mogą siedzieć bardzo długo.
Czekaj.

Autor
aska88
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 9:57 am
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Helmet - jak poznać, że żyje?

#4

Post autor: aska88 »

Wczoraj zrobiłam wszystkim kontrolę zapachową :roll: Te trzy z akwarium są ok, bo czasem się coś przemieszczą (szczególnie dwa, bo jeden póki co taki nieruchawy), no i nie śmierdzą. Za to ten, który siedział osobno niestety nie przeżył - na to ewidentnie wskazywał jego zapach... :razz:
ODPOWIEDZ