Powrót po .... latach.

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Powrót po .... latach.

#31

Post autor: Krolic »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Pomysly oba ciekawe. Skrzeczyk śmieszna ryba :) W przypadku 2 opcji zamieniłbym Ramireze na jakaś inną apistograme.. moje doświadczenie z ramirezami kupowanymi w sklepach jest takie ze bardzo szybko zdychają. I jest to obserwacja która potwierdziło mi kilku akwarystów.
Krewetki jakie? Jak chcesz red cherry to zapraszam na Białołeke :)

Autor
belfer54
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw wrz 09, 2021 8:29 am
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Na imię mam: Marek
Płeć:

Powrót po .... latach.

#32

Post autor: belfer54 »

Kiedyś hodowałem Ramireza i prętniki. Prętniki nawet rozmnażały mi się. Ale to było w innym życiu.
Jestem w małej rozterce, czy iść w kierunku Azji czy Ameryki Płd.
Dobrze, że uprzedziłeś mnie o problemach z Ramirezami. Kiedyś też przewijał się u mnie Barwniak czerwonobrzuchy i Pielęgniczka Agassiza. Jednak żyły sobie w większym zbiorniku.
Dziękuję za zaproszenie. Chętnie bym skorzystał. :duży uśmiech:

Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Powrót po .... latach.

#33

Post autor: Eva »

Wydaje mi się, że małe stadko krewetek by się zmieściło. Krewetki są super. Mnie namówił mąż i teraz nie wyobrażam sobie ich nie mieć ( w jednym akwarium Amano, w drugim red cherry). Bardzo ciekawe stworki do obserwacji i głównie buszują na dnie i roślinach, więc nie zajmują przestrzeni toni wodnej.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Powrót po .... latach.

#34

Post autor: Ziemiojad »

Trichopsis pumila to wspaniała ryba. Skrzeczyki lubię, mam sentyment i kiedyś będę znów je hodować.
Te ryby lubią wspólnie polować na krewetki. I je zjadają mimo niewielkiego rozmiaru własnego.

Autor
belfer54
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw wrz 09, 2021 8:29 am
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Na imię mam: Marek
Płeć:

Powrót po .... latach.

#35

Post autor: belfer54 »

Właśnie słyszałem, że niektóre gatunki ryb lubią polować na krewetki.
Stąd też pewne obawy co do doboru ryb. Nie ukrywam, że trochę z ciekawości a trochę dla wnuka chciałbym wpuścić do akwarium krewetki.
Mam sentyment do pielęgniczek, podobnie do ryb z rodziny guramiowatych. Pływały u mnie m.in. gurami mozaikowe, dwuplamiste.
Obecny zbiornik jest za mały na większe gurami. Stąd pomysł, aby wziąć pod uwagę prętniki i skrzeczyki.
Krótko mówiąc mam zgryz.
Kolejny problem i to podstawowy, gdzie kupować rybki? Kiedyś nie miałem z tym problemów. Miałem sowich pewnych sprzedawców, często zaprzyjaźnionych.
Przepraszam za te kombatanckie testy.

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Powrót po .... latach.

#36

Post autor: Krolic »

belfer54 pisze: wt wrz 21, 2021 8:43 pm niektóre gatunki ryb lubią polować na krewetki.
zazwyczaj na młode osobniki polują, bardzo dobry naturalny pokarm. Ja mam specjalnie w krewetkami rybkę żeby redukowała obsadę krewetek.. Pytanie tylko czy Ci to przeszkadza "moralnie" . Jak jesteś zainteresowany krewetkami to odezwij się na prv - umówimy sie.
belfer54 pisze: wt wrz 21, 2021 8:43 pm gdzie kupować rybki
to jest super temat. Jak sie zdecydujesz a konkretna obsadę to proponuje zacząć od ogłoszenia na forum. Bardzo często forumowicze maja mini hodowle. Rybki zazwyczaj są zadbane i tłuściutkie ;) sam miałem mikro hodowle kirysów sterby.
Sklepy z rybkami - ja polecam 3 - DIskus - Radzymińska 153- nie polecam jechać tan w sobote/niedziele - nieprawdopodobny młyn ludzi :).
Tapajos - ul. Radzymińska 2 , mam tez swój lokalny sklep, wspomnę o nim ale nie Twoje rewiry - Akwarystyka i ZOO - Odkryta 44a

Autor
belfer54
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw wrz 09, 2021 8:29 am
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Na imię mam: Marek
Płeć:

Powrót po .... latach.

#37

Post autor: belfer54 »

Krolic, dzięki za rady.
Też zwróciłem uwagę na te sklepy, choćby z tego powodu, że mają dobre oceny w sieci. Tapajos zlokalizowany jest w miejscu dla mnie ważnym. Urodziłem się na Szmulkach. Na przeciw kamienicy Radzymińska 2 stała kamienica z 1890 roku - Radzymińska nr 1. Potem mnie wywiało na Saską Kępę a następnie na Grochów. Przepraszam za dygresję.
Sklep na Odkrytej jest faktycznie trochę poza moim rewirem. :)
Nadal walczę z decyzją w sprawie obsady. Może dam ogłoszenie z alternatywą.
Widziałem rybki w Clarias. Mają mało zbiorników, choć rybki wyglądały na zdrowe. Byłem też na Wiatracznej (Uniwersam). Mieści się tam sklep "Tofivet". Rybki wyglądały nawet nieźle. Były też paletki - dyskowce, skalary i mnóstwo innego drobiazgu. Boję się jednak, bo sklep ma kiepskie oceny. Nie wiem, czy to przez czarny pijar, hejt, tak czy inaczej jest to zastanawiające.
W sprawie krewetek odezwę się na priv.

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Powrót po .... latach.

#38

Post autor: Krolic »

belfer54 pisze: śr wrz 22, 2021 2:35 pm Widziałem rybki w Clarias.
nigdy nie brałem u nich ryb, nie ma doswiadczenia z nimi. Sprzet a i owszem i tu śmiało mogę polecić. Uratowali mi kiedyś d.. jak mi pękła ośka w filtrze i mieli jako jedyni.
belfer54 pisze: śr wrz 22, 2021 2:35 pm"Tofivet".
nie znam zupełnie.
ODPOWIEDZ