Wpływ preparatów antyglon na rośliny

ODPOWIEDZ

Autor
Ironn
Gość
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 02, 2021 8:15 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Michał
Płeć:

Wpływ preparatów antyglon na rośliny

#1

Post autor: Ironn »

Witam wszystkich.
Jak zwykle bywa mam bardzo nietypowy przypadek z roślinami w akwarium.
Zaczynająć od początku akwarium ma 2miesiące. Podaję co2 i mam dosyć mocne oświetlenie led`owe.
Na początku miałem problem ze znikającym fosforem (podłoże niaktywne Manado). Fosfor uzupełniałem systematycznie ale i tak schodził do zera.
No i doczekałem się glonów nitkowatych: rhizoclonium nitkowate. Kupiłem preparat na glony Zooleka i Easy life general... I zastosowałem te preparaty jednocześnie (Dlaczego nie wiem).Pierwszym efektem tych preparatów było całkowite zaprzestania bąblowania roślin. Potem przestały rosnąć rośliny.
Glony o dziwo powoli rosły. Po dwóch tygodniach podawania systematycznego nawozów przeczytałem że ten glon nie lubi Carbo. Więć podałem
dawkę x 5. Na drugi dzień ratowałem ryby bo się dusiły(cała odsada to 20 rodostomusów).Po kilku podmianach wody sytuacja wygląda następująco:
-brak bąblowania rośli
-rośliny się rozpadają a liście są przeźroczyste ( jedynie ponikło wygląda dobrze), glon na razie nie rośnie.
Parametry wody:
Gh 10
Kh 5
No3 30-40mg/l
No2 1mg/l może więcej ciężko z testo odczytać
P 0.8mg/l
K około 15-20mg/l
Fe 0,1mg/l
Podaję wodę RO i mineralizator. Zaskoczył mnie wzrost no3 i no2 Zastanawiam się czy rośliny nie zostały uszkodzone preparatem na glony ObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Wpływ preparatów antyglon na rośliny

#2

Post autor: Ziemiojad »

A czym nawozisz rośliny?

Autor
Ironn
Gość
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 02, 2021 8:15 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Michał
Płeć:

Wpływ preparatów antyglon na rośliny

#3

Post autor: Ironn »

Nawoże Tropika Specjalized makro z mikro, odzielnie też mikro oraz oddzielnie N, Fe, K, F Mg w razie potrzeb.
Zastanawiam się czy nie kupić nowej rośliny szybko rosnącej i przetestować jak będzie rosła.
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Wpływ preparatów antyglon na rośliny

#4

Post autor: Winter »

Ironn pisze: pn gru 06, 2021 12:36 pm No2 1mg/l może więcej ciężko z testo odczytać


Wydaje mi się, że w baniaku w istotny sposób zachwiała się równowaga biologiczna. Może faktycznie od tych preparatów anytyglonowych, chociaż z moich doświadczeń walki z glonami (a są one, niestety, bardzo bogate), wynika, że rośliny raczej nie reagują na nie tak gwałtownie.
Ja bym się skupiła teraz na ratowaniu roślin i zadbaniu o ryby, bo to NO2 może je wykończyć.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm

Autor
Ironn
Gość
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 02, 2021 8:15 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Michał
Płeć:

Wpływ preparatów antyglon na rośliny

#5

Post autor: Ironn »

Zastanawia mnie czy jeszcze mam zaburzoną równowagę w ilości poszczególnych minerałów, czy rośliny zostały porażone i potrzebują czasu aby odbić.
Wczoraj dokupiłem ludwigię super mini red ver invitro i sprawdzę jak będzie się zachowywać. Jeśli wystąpia zmiany tak jak u reszty roślin to potwierdzi że z wodą jest coś nie tak.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Wpływ preparatów antyglon na rośliny

#6

Post autor: Dzik »

Aby najskuteczniej zwalczac glony , nalezy poznac przyczyne . Nie wiem czy nie masz poczatku sinic ....? Jakie parametry byly przed atakiem glonow ? . Na pierwszy rzut oka to NO3 bardzo wysokie ...dlaczego ? Czy takie bylo przed pojawieniem sie glonow ?
Preparatu przeciw glonom mozna uzyc jezeli rosliny sa w dobrej kondycji ? A easy carbo i tym podobne g... to raz sie uda a 10 razy nie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”