wystartowało

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
kawalek7
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 23, 2021 11:52 am
Lokalizacja: Głogów
Na imię mam: Michał

wystartowało

#1

Post autor: kawalek7 »

Witam.
W końcu po złym starcie akwarium związanym z problemami z wodą ( przypominam że przechodziła przez stację uzdatniania wody zawierającą tabletki solne) zostało ono lekko zarybione. Przypomnę, że nigdy akwarium nie miałem (za dziecka tylko żółwia czerwonolicego, który żyje do dziś dzień i ma jakieś 26 lat) i przygodę z akwarystyką dopiero zaczynam. Tak więc przedstawiam Wam mój baniak. Żyje w nim na razie 7 sztuk neonów i 5 kirysków panda. Mieszkają już tu około 2 tygodni i niedługo obsada się powiększy. Nie wykazują żadnych niepokojących zachowań - tak mi się przynajmniej wydaje. Rośliny po złym starcie mocno odbiły za wyjątkiem vallisinerii widocznej na zdjęciu z lewej strony w tle. Puszcza pojedyncze liście ale idzie jej to na prawdę mozolnie i nie wiem czy nie jest do wymiany. A miała szybko zasłonić termometr i wlot filtra.
Parametry wody:
NH3 - 0
NO2 - 0
NO3 - 10
KH - 5
GH - 8
PH - 7
Akwarium 112 l.
Jeżeli widać coś niepokojącego to proszę pisać. DO obsady mają dojść kilka sztuk neonów czerwonych, 1 - 2 kiryski panda, 6 otosków, parka/harem pielęgniczek kakadu. Zastanawiam się jeszcze tak w przyszłości dokupić kilka sztuk krewetek. ObrazekObrazekObrazekBędzie git? :) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

wystartowało

#2

Post autor: igor255 »

Wygląda bardzo ładnie. Jak tylko rośliny zasłonią trochę sprzęt, to będzie super :)
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

wystartowało

#3

Post autor: Tygrys »

Bo akwarium świeże,brak jedzenia ma. Daj kulki gt jbl to ruszy, możesz też podawać micro i macro plus podstawowy nawóz. Ja osobiście jak podaję usiebie tobfirmy aqa art
zawieszony profil

Autor
kawalek7
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 23, 2021 11:52 am
Lokalizacja: Głogów
Na imię mam: Michał

wystartowało

#4

Post autor: kawalek7 »

Dodaję nawozy growise potas, makro i teraz kupie mikro zgodnie z zaleceniami producenta. I z tymi nawozami wystartowałem akwa. Na początek potas, później troskę makro.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

wystartowało

#5

Post autor: Dzik »

Zyje to akwa jeszcze , czy potlukles ?

Autor
kawalek7
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: sob paź 23, 2021 11:52 am
Lokalizacja: Głogów
Na imię mam: Michał

wystartowało

#6

Post autor: kawalek7 »

Żyje i ma się dobrze. Poza tym problemem z okiem pielęgniczki kakadu o którym pisałem w poprzednim poście. Póki co rybka żyje i funkcjonuje normalnie.
Awatar użytkownika

marioelcamino
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 29, 2022 9:51 pm
Telefon: 606670562
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gerard
Płeć:

wystartowało

#7

Post autor: marioelcamino »

Możesz pokazać zdęcia jak teraz wygląda?
ODPOWIEDZ