Odrobaczywienie ryb .

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Baby Sharky
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 14, 2021 5:52 pm
Lokalizacja: Kielce

Odrobaczywienie ryb .

#1

Post autor: Baby Sharky »

Hej posiadam zbiornik 112l a w nim, 5 kirysków pstrych 4 gupiki endlera i 9 pawie oczka . Zauważyłem u jednego endlerka przezroczyste odchody , czasami podpływa do tafli wody i ciężko i szybko oddycha , na ogół zachowuje się normalnie , ma apetyt ale niestety te złe zachowania również wyłapałem . Obstawiam pasożyty wewnętrzne i teraz przechodzę do pytania . Czym odrobaczywić rybki a pozbyć się nicieni bo to je obstawiam i profilaktycznie może tasiemca ? ( tak by nie zabiło mi kirysków ) . Mam capicaps T ale nie można go stosować przy krewetkach , sumikowatych i kiryskach bo niestety polegną .... Proszę o pomoc .
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Odrobaczywienie ryb .

#2

Post autor: Ziemiojad »

Baby Sharky pisze: śr gru 15, 2021 3:10 pm profilaktycznie może tasiemca ?
Zapamiętaj, ze nie leczy się profilaktycznie ryb na żadne być może choroby. Dopiero jak masz pewność. Bo takim odrobaczaniem na zaś możesz wyrządzić rybom więcej szkód. I uodparniasz pasożyty na leki.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Odrobaczywienie ryb .

#3

Post autor: Dzik »

Czesc. Poza tym dlaczego Twoje ryby choruja ? Jakie pokarmy podajesz ? Brzydkie odchody nie zawsze oznaczaja chorobe , ponadto jezeli ryby sa w dobrej kondycji zazwyczaj poradza sobie bez lekow .
Awatar użytkownika

Autor
Baby Sharky
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 14, 2021 5:52 pm
Lokalizacja: Kielce

Odrobaczywienie ryb .

#4

Post autor: Baby Sharky »

Dzik pisze: śr gru 15, 2021 6:53 pm Czesc. Poza tym dlaczego Twoje ryby choruja ? Jakie pokarmy podajesz ? Brzydkie odchody nie zawsze oznaczaja chorobe , ponadto jezeli ryby sa w dobrej kondycji zazwyczaj poradza sobie bez lekow .
Mam je od 2 tyg więc jeżeli mają pasożyty to przyniosły je z zoologika razem ze sobą ,rybki są ładnie wybarwione 98% czasu zachowują się w pełni normalnie żywo latają za sobą , chętnie jedzą , żadna ryba nie stroni od pokarmu , ale jest te 2% kiedy widzę że jakieś konretne okazy podpływają i szybko łapią powietrze ewentualnie widziałem właśnie biały nie do końca przezroczysty kał endlerka . Karmie je mixami różnych płatkowanych pokarmów ovo, spirulina , specjalne pokarmy dla gupika , tabletki przylepne na szybę roślinne i pochodzenia zwierzęcego , mrożonki solowiec artemia czarny komar , granulaty i kryl drobny sproszkowany .Lekko mówiąc mają bardziej zbilansowany i zróżnicowany jadłospis niż ja :) , dodaje też do wody witaminy od sery .Dlaczego chorują ? Bo w zoologikach większość ryb jest zazywczaj zarobaczywiona tak to niestety wygląda i widzę pierwsze symptomy że ryba może być nosicielem aczkolwiek póki co wszystkie dobrze się trzymają .
Ostatnio zmieniony śr gru 15, 2021 7:18 pm przez Baby Sharky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Odrobaczywienie ryb .

#5

Post autor: Dzik »

Przesadzasz z urozmaicaniem . Zrob im 4-5 dni glodowki a potem podawaj tylko platki .
ODPOWIEDZ